Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για μπράτσο maple


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exω δεί σε διάφορα sites όπως τη seymour  που λέει ότι κάποιοι μαγνήτες παίζουν καλύτερα σε rosewood ταστιέρα επίσεις όπως και οι texas specials.

Για ποιό λόγο δεν θα ακούγονταν καλά σε μια maple?

Ποιούς προτείνετε για strato σε maple ταστιέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Exω δεί σε διάφορα sites όπως τη seymour  που λέει ότι κάποιοι μαγνήτες παίζουν καλύτερα σε rosewood ταστιέρα επίσεις όπως και οι texas specials.

Για ποιό λόγο δεν θα ακούγονταν καλά σε μια maple?

 

Φουμαρα και μεταξωτες κορδελες.Απ οτι θυμαμαι τους πιο bright μαγνητες λεει οτι παιζουν καλητερα με rosewood και μπλα μπλα...

Μην δινεις καμια σημασια.Αν ο συγκεκριμενος μαγνητης σου κανει,σου κανει οτι ταστιερα και να εχει η κιθαρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δίνεις σημασία ierissiotis. Εδώ, το Noiz, θα ακούς για μαγνήτες. Όχι τους άσχετους όπως ο Seymour Duncan κλπ. λαμόγια...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δίνεις σημασία ierissiotis. Εδώ το Noiz θα ακούς για μαγνήτες. Όχι τους άσχετους όπως ο Seymour Duncan κλπ. λαμόγια...

 

... ποσο πολυ θα θελε ο σειμουρ και ο καθε κατασκευαστης/πωλητης να ακουμε αυτον για προιοντα που εμπορευεται ...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δίνεις σημασία ierissiotis. Εδώ το Noiz θα ακούς για μαγνήτες. Όχι τους άσχετους όπως ο Seymour Duncan κλπ. λαμόγια...

 

Στην επομενη κιθαρα μου δεν θα βαλω τους αγαπημενους μου antiquity γιατι θα ειναι maple η ταστιερα και θα ακουγονται μουφα,με το rosewood μονο "κελαιδανε".

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το maple θεωρείται πιο "bright" τονικά από το "darker" rosewood, και φαντάζομαι με αφορμή αυτές τις τονικές τους ιδιότητες προτείνουν μαγνήτες οι κατασκευαστές αναλόγως. Προσωπικά δε δίνω μεγάλη σημασία μια και πιστεύω πως και να υπάρχουν διαφορές δεν είναι τόσο ευδιάκριτες, ειδικά περνώντας την κιθάρα από πεταλάκια, παραμορφώσεις, ενισχυτές, καμπίνες κλπ. Αν οι μαγνήτες προσεγγίζουν ηχητικά αυτό που ψάχνεις τα υπόλοιπα "έρχονται" με EQ κλπ.

 

Όσον αφορά τις προτάσεις που ζητάς, περισσότερη σημασία έχει το τι παίζεις/τι ήχο θες να προσεγγίσεις παρά το ξύλο της ταστιέρας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επομενη κιθαρα μου δεν θα βαλω τους αγαπημενους μου antiquity γιατι θα ειναι maple η ταστιερα και θα ακουγονται μουφα,με το rosewood μονο "κελαιδανε".

 

Οπότε παραδέχεσαι SD ως κατασκευαστή, αλλά δεν ακούς αυτά που έχει να πει... Oh, how Greek...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... ποσο πολυ θα θελε ο σειμουρ και ο καθε κατασκευαστης/πωλητης να ακουμε αυτον για προιοντα που εμπορευεται ...

Θέλει να μας ρίξει ο SD να πάρουμε μαγνήτες από αυτόν για rosewood, ενώ αλλιώς θα παίρναμε από... αυτόν για γενική χρήση;

(Ναι, ξέρω για τα niche κτλ. αλλά και πάλι προτιμώ να εμπιστευτώ SD από κάποιον άσχετο...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να μας ρίξει ο SD να πάρουμε μαγνήτες από αυτόν για rosewood, ενώ αλλιώς θα παίρναμε από... αυτόν για γενική χρήση;

(Ναι, ξέρω για τα niche κτλ. αλλά και πάλι προτιμώ να εμπιστευτώ SD από κάποιον άσχετο...)

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά αν σου άρεσαν κάποιοι μαγνήτες θα σε απέτρεπε αν προτείνονταν περισσότερο για rosewood αντί του maple που έχει η κιθάρα σου π.χ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να μας ρίξει ο SD να πάρουμε μαγνήτες από αυτόν για rosewood, ενώ αλλιώς θα παίρναμε από... αυτόν για γενική χρήση;

(Ναι, ξέρω για τα niche κτλ. αλλά και πάλι προτιμώ να εμπιστευτώ SD από κάποιον άσχετο...)

 

Υπαρχουν και αλλες οπτικες. Πολλα μοντελα, νεο hype, νεες συζητησεις, νεες διαφορες, νεες αποφασισεις για πειραματισμους απο πλευρας χρηστων, νεες πωλησεις... Δεν σου λεω οτι δεν ξερει τη δουλεια του ο καθε ντανκαν. Το αναποδο σου λεω, την ξερει σε ολους της τους τομεις, οχι μονο στον κατασκευαστικο, αλλα και στις πωλησεις, ψυχολογια προωθηση ...

 

 

(φυσικα δεν πρεσβευω οτι η γνωμη του καθε κατασκευαστη για τα προιοντα του δεν πρεπει να εχει μια βαρυτητα, αλλα ομοιως θεωρω και την γνωμη των αγοραστων εξισου χρησιμη)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου