Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για μπράτσο maple


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O seymour ήταν απλώς ένα παράδειγμα .Δεν σκέφτομαι να βάλω seymour στη κιθάρα μου.Απλά ήθελα να μάθω το λόγο που κάνουν τέτοιες συγκεκριμένες προτάσεις.

Και για να πώ την αλήθεια ούτε σε στράτο θέλω να βάλω του μαγνήτες.Σε μία bullet usa θέλω που μοιάζει με στράτο και έχει μπράτσο maple.To μόνο πρόβλημα μου είναι ότι έχει 2 μονούς μαγνήτες.Να βάλω τον neck και τον bridge.Kαι φυσικά θα κρατήσω καβάτζα και τους original

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οπότε παραδέχεσαι SD ως κατασκευαστή, αλλά δεν ακούς αυτά που έχει να πει... Oh, how Greek...

 

Όχι, ακούμε αυτά που έχει να πει και χρησιμοποιούμε το δικό μας κριτήριο για να αποφασίσουμε αν πρέπει να τα δεχτούμε ή όχι. Θα ξαναπώ πως δεν υπάρχει η λεγόμενη "αυθεντία" σε αυτό τον τομέα. Και ξέρεις πως είναι επιχειρηματική τακτική να κάνεις το προϊόν σου να δείχνει πιο "εξειδικευμένο", γιατί απλούστατα λειτουργεί ως μαγνήτης λόγω της "ειλικρίνειας" και της υποδηλούμενης μεγάλης τεχνογνωσίας που συνοδεύει μια τέτοια δήλωση, την οποία τεχνογνωσία παίρνεις ως de facto ενώ μπορεί να μην υπάρχει καν ή να βασίζεται σε σαθρά εμπειρικά θεμέλια, όντας αμπαλαρισμένη σε ένα σούπερ γουάου γυαλιστερό περιτύλιγμα.

 

Το κέρδος από αυτούς που θα προτιμήσουν ένα τέτοιο προϊόν ακριβώς λόγω αυτής της εξειδίκευσης είναι μεγαλύτερο από την ζημιά από εκείνους που δεν θα το αγοράσουν, ειδικά μάλιστα όταν συνοδεύεται και από μια αύξηση της ποικιλίας των προσφερόμενων εξειδικευμένων επιλογών για να καλυφθεί κάθε γούστο. (Disclaimer: δεν εννοώ πως ο SD είναι "απατεώνας", απλά επισημαίνω το προσωπικό δικαίωμά μου να κρίνω αν αυτά που λέει είναι κουραφέξαλα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δημιουργία παραπάνω αγοραστών είναι φυσική λειτουργία μιας εμπορικής επιχείρησης. Κάποιος θα έπρεπε να είναι τελείως αφελής για να μην το δει.

 

ΑΛΛΑ θα σε παραπέμψω και παλι στο παράδειγμα του αυτοκινήτου. Ναι η Toyota βγάζει περισσότερα μοντέλα για να πουλήσει περισσότερο. Αλλά αν σου προτείνει Rav4 για τις ανάγκες σου, κι εσύ αγοράζεις Auris, είναι προσωπική σου επιλογή, η οποία όμως έχει μηδενική χρησιμότητα για κάποιον άλλον, επειδή είναι ακριβώς αυτό: Προσωπική σου επιλογή.

 

Από τη στιγμή όμως που θα βγείς και θα πεις ότι "κοιτάτε, η Toyota λέει ό,τι ναναι, το Auris πάει μια χαρά στο χώμα" τότε βγαίνεις και βάζεις στα ίσια αυτό που λες εσύ με αυτό που λέει η Toyota. Ε, εγώ θα προτιμήσω αυτό που μου λέει η Toyota.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνω το παράδειγμα ενός τζιπ στο χώμα εναντίον ενός μικρού ΙΧ ως εντελώς άτοπο και άστοχο σε σχέση με το αν ένας μαγνήτης είναι "συμβατός" με μέηπλ ή με μαχόγκανη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ό,τι θες ως παράδειγμα. Θέλω να σου δείξω τη βαρύτητα της γνώμης ενός κατασκευαστή για δύο δικά του προϊόντα απέναντι στη γνώμη ενός τρίτου που δεν έχει ασχοληθεί στο παραμικρό με τις λεπτομέρειες κατασκευής και απόδοσης των εν λόγω προϊόντων και ίσως δεν έχει καν δοκιμάσει και τα δύο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και σέβομαι τη βαρύτητα της γνώμης του, αλλά την τοποθετώ σε ένα επίπεδο συμβουλής, κάτι που επισημαίνεται φυσικά και στο σάιτ αλλά δεν ακολουθείται στην πραγματικότητα, όπου στο 90% των περιπτώσεων γίνεται άτυπος "νόμος" και αποκτά χαρακτήρα απόδοσης κύρους σε επιχειρήματα σε παρόμοιες συζητήσεις...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ να αποδίδεται κύρος σε μια άποψη από αυτά που λέει ο SD - έστω και σε επίπεδο συμβουλής, κυρίως επειδή στο παρόν θρεντ συζητάμε για ένα είδος "συγκριτικής παροχής συμβουλών" - παρά από αυτά που λέει ο κάθε 'χ' χρήστης ενός φόρουμ. Ο καθένας βέβαια έχει το δικαίωμα να ακολουθεί τη συμβουλή που θεωρεί πλέον χρήσιμη.

 

Εγώ θα ακολουθήσω τη συμβουλή κάποιου που έχει κατασκευάσει χιλιάδες μαγνήτες με το ρίσκο να ακολουθώ την εμπορική πολιτική που θέτει ο ίδιος. Εσύ, ή οποιοσδήποτε άλλος, μπορείς να ακολουθήσεις τη συμβουλή ενός, δύο, δέκα, εκατό που έχουν δει στη ζωή τους κατά μέσο όρο 2-3 μαγνήτες ή και μπορεί να είναι το φερέφωνο, όπως πολύ συχνά βλέπουμε εδώ μέσα με νεότερους χρήστες, των απόψεων κάποιου τρίτου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ, ή οποιοσδήποτε άλλος, μπορείς να ακολουθήσεις τη συμβουλή ενός, δύο, δέκα, εκατό που έχουν δει στη ζωή τους κατά μέσο όρο 2-3 μαγνήτες ή και μπορεί να είναι το φερέφωνο, όπως πολύ συχνά βλέπουμε εδώ μέσα με νεότερους χρήστες, των απόψεων κάποιου τρίτου.

 

Μα ακριβώς αυτό λέω, ότι φερέφωνο μπορεί να είναι του Α, του Β ή (πολύ συχνότερα) του ίδιου του Seymour Duncan. Προσωπικά ακούω όλες τις συμβουλές που έχουν κάποιο επίπεδο, και διαμορφώνω τη δική μου άποψη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Το τσιγάρο δεν σκοτώνει, το λέει ο θείος μου.

-Εγώ ρε φίλε άκουσα ότι το τσιγάρο σκοτώνει, το λέει ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας. Χμμμ... Αλλά αφού το λέει ο θείος σου, οκ. Δίκιο θα'χει...

:)

(edit: να υπενθυμίσω πόσοι υποστηρίζουν ότι ο ΠΟΥ τα τσεπώνει από τις φαρμακευτικές εταιρείες για να υποστηρίξει τον εμβολιασμό κατά της Η1Ν1)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου