Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να "μαλακωσω" την ηλεκτροακουστικη μου?


LEITZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ FENDER ΗΛ/ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΣΚΛΗΡΗ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ  ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΧΟΡΔΕΣ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΕΛΩΝΑΝ ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ (ΕΠΑΙΖΑ ΠΕΝΙΑ ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΕ Η ΠΕΝΑ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ) ΕΒΑΛΑ 10 ΑΡΕΣ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΖΕΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΗΛ. ΚΑΙ ΚΛΑΣΙΚΗ ΣΕ ΠΑΡΕΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΣΚΛΗΡΟΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΟΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΥΑΜΑΗΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΠΗΚΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ FOROUM ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΄΄ΦΑΓΩΘΕΙ ΤΟ ΝUT ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ  ACTION ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΗ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΚΑΒΑΛΑΡΗ ΑΝ ΛΕΓΕΤΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΣΚΑΦΟΣ ΕΝΝΟΩ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΑ ΤΙΣ ΧΟΡΔΕΣ ΓΙΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ΟΒΑΛ ΣΧΗΜΑ…

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ Η ΓΝΩΜΗ ΕΣΤΩ….?    

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αλλαξεις τιποτα!Λογικο ειναι αφου συνηθως το actıon απο το εργοστασιο ειναι σε μαυρα χαλια..Πηγαινε απλα να κανεις ενα setup στο οργανο και θα στρωσει...

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι για να σε απογοητευσω,αν και στις ηλεκτρικες ειμαι ΜΟΝΟ fender και τιποτα αλλο,

στις ακουστικες,με 2 εχω παιξει και ηταν απαραδεκτα σκληρες,δε μαλακωναν με τιποτα...ουτε σετ απ,ουτε τιποτα..απογοητευση...και η πλακα ειναι οτι δεν καταλαβαινα το γιατι...αρα,δεν ειναι ιδεα σου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.μη ΦΩΝΑΖΕΙΣ!

 

2.Πηγαινε την κιθαρα σου για ενα σωστο σετ απ (που θα περιλαμβανει χαμηλωμα των nut slots & του καβαλαρη),ΟΛΕΣ οι κιθαρες αν σεταριστουν σωστα παιζουν βουτυρο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.μη ΦΩΝΑΖΕΙΣ!

 

2.Πηγαινε την κιθαρα σου για ενα σωστο σετ απ (που θα περιλαμβανει χαμηλωμα των nut slots & του καβαλαρη),ΟΛΕΣ οι κιθαρες αν σεταριστουν σωστα παιζουν βουτυρο.

 

+100

 

Με ένα σωστό σεταπ όλα θα φτιάξουν ακόμα και μια Harley Benton των 38€ έφτιαξε !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα ευχαριστώ κατι τετοιο ελεγα να κάνω και εγω να το φάω τον καβαλάρι και το nut αλλα έτσι όπως μου το είπατε το μυαλό μου πήγε σε service δεν εχω ασχοληθεί βασικά ποτε με το σετ απ της κιθάρας μιας και με την κλασσική μια χαρα ημουν αλλα και με την ηλ. δεν ψάχτηκα πολυ, ικανοποιημένος ειμαι. Ευχαριστώ και παλι παιδια παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μ ενδιαφέρει το θέμα,να ρωτήσω κι εγώ πως μπορούμε ασφαλώς να βαθύνουμε τα αυλάκια του nut ?

Τι εργαλείο ακριβώς χρειάζεται ώστε να μην ανοίξουν υπερβολικά και κολυμπάνε οι χορδές μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου