Προς το περιεχόμενο

Κεφαλή μπάσου. Αναζήτηση.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παιζω με warwick 5.1 στα 4 ohm και καμπινα 4χ10'' 411pro warwick. με το μπασο μου το warwick streamer βγάζω τελειο ηχο για τα δικα μου γούστα.η αλήθεια ειναι οτι δεν σκοτωνει σε ενταση για 500watt σε σχεσει με αλλους ανότερους 500αριδες (και σε τιμή).το προβλημα μου με τον συγκεκριμενο σετ ειναι με το active p fender μου οπου δεν το υποστηριζει....δεν εχει active input και απ οτι καταλαβα ο ενυσχητης ειναι καλός μονο με πασιβ μπασο...κοιταξε το αν θες για να μην την πατησεις οπως εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγω παιζω με warwick 5.1 στα 4 ohm και καμπινα 4χ10'' 411pro warwick. με το μπασο μου το warwick streamer βγάζω τελειο ηχο για τα δικα μου γούστα.η αλήθεια ειναι οτι δεν σκοτωνει σε ενταση για 500watt σε σχεσει με αλλους ανότερους 500αριδες (και σε τιμή).το προβλημα μου με τον συγκεκριμενο σετ ειναι με το active p fender μου οπου δεν το υποστηριζει....δεν εχει active input και απ οτι καταλαβα ο ενυσχητης ειναι καλός μονο με πασιβ μπασο...κοιταξε το αν θες για να μην την πατησεις οπως εγω...

 

Κανενας ενισχυτης δε χρειαζεται active input. Αν ρυθμισεις σωστα το gain "υποστηριζει" μπασο οποιουδηποτε output.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο ακριβως αποτελεσμα εχει και το να χαμηλωσεις το gain. Το να βαλεις π.χ. το gain στο 6 με ενεργοποιημενο το pad ειναι το ιδιο πραμα με το να μην εχεις το pad και να βαλεις το gain στο 3. To active G&L μου εχει τρομερο output αλλα παιζω παντα στο passive input χωρις pad. Στηνοντας σωστα το gain μου (δεν ειναι κακο να το εχεις στο 2.5) δεν ειχα ποτε προβλημα σε οποιοδηποτε ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δεν ξερω κατα ποσο ειμαι μεσα στο θεμα και αν το ποσταρε κανεις αυτο

http://www.dv247.com/guitars/tc-electronic-rebelhead-450-bass-guitar-amplifier-head-rh450--61534

 

τζαζοκατασταση κ πολυ design.

Yπάρχει αντιστοιχο σε κιθαρα μηπως?

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δεν ξερω κατα ποσο ειμαι μεσα στο θεμα και αν το ποσταρε κανεις αυτο

http://www.dv247.com/guitars/tc-electronic-rebelhead-450-bass-guitar-amplifier-head-rh450--61534

 

τζαζοκατασταση κ πολυ design.

Yπάρχει αντιστοιχο σε κιθαρα μηπως?

 

 

μαλλον ξεφευγει λιγο στην τιμη ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απρόβλεπτες οικονομικές εξελίξεις μεταθέτουν εις καλένδες την αγορά μπασοκεφαλής.

 

Θα ήθελα όμως να ενημερώσω (χωρίς καμιά διάθεση διαφήμισης καθότι δεν έχω καμία σχέση με το μαγαζί) τους φίλους συμφορουμίτες που δεν γνωρίζουν, ότι, μέχρι και το Σάββατο που δοκίμαζα, ο Διαμαντόπουλος έχει σε πάρα πολύ καλές τιμές της ex-demo (με πλήρη εγγύηση από ότι μου είπαν) κεφαλές της Eden.

Οι δύο που δοκίμασα, μόνο καλές εντυπώσεις μου άφησαν.

 

Νομίζω πως είναι ευκαιρία.......για εσάς  :(

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Hartke τον 3500 10 χρόνια τώρα.

Απόλυτα ευχαριστημένος και συνδιάζεται καλά με τα περισσότερα όργανα που έχουν πέσει πάνω του. Μια λαμπίτσα του άλλαξα ( αυτή τη ρώσσικη με μια golden dragon) πριν 5-6 χρόνια και ακόμα με βγάζει παλικάρι.

Συνήθως παίζω μόνο με τη λάμπα του γιατίέχει γεμάτο και πλούσιο ήχο όταν το όργανο δεν είναι active. Με active οργανα δεν νομίζω οτι τα πάει το ίδιο καλά.

 

Οσο για τους Mark είναι πολύ ανώτεροι ποιοτικά αλλά δυστηχώς δεν είναι  (τα μοντέλα τουλάχιστον που έχω παίξει) τόσο παραμετροποιήσημα.

Οτι active οργανο έχω κουμπώσει σε Mark είναι καταπλητικό. Τα passive όμως δεν μου άρεσαν ποτέ γιατίδεν απλωνε ο ήχος και δεν είχε όγκο.

Spector Τσεχιας, Warwick proline παλιό με emg active και ένα Ritter στη κυριολεξία "σκοτώνανε" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα passive όμως δεν μου άρεσαν ποτέ γιατίδεν απλωνε ο ήχος και δεν είχε όγκο.

Spector Τσεχιας, Warwick proline παλιό με emg active και ένα Ritter στη κυριολεξία "σκοτώνανε" .

 

Πρόλαβα να τον δοκιμάσω (little mark με την 2χ10 καμπίνα) με το passive fender μου και μπορώ να πω πως ήταν εξαιρετικός ο ήχος και με όγκο και οτιδήποτε και εντελώς παραμετροποιήσιμος. Για την ακρίβεια ήταν ΠΑΡΑ πολύ απλός να πετύχεις ότι ηχόχρωμα ήθελες με 3 4 κουμπάκια μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξέρετε τίποτα για τον Line 6 HD-400 ;

 

Θα εκτιμούσα απάντηση μόνο εάν τον έχετε ακούσει ή έχετε ακούσει για αυτόν και όχι τι πιστεύετε για την μάρκα.

 

Αν και μου φαίνεται ότι μάλλον θα περάσω αύριο από τον Νάκα να τον ακούσω.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου