Προς το περιεχόμενο

αγορα κιθαρας ενισχυτη εφφε!!


washburn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φραμους δεν έχουν σπουδαία αντοχή στο χρόνο' date=' γι'αυτό στη Γερμανία πουλιούνται πάμφθηνα σα μεταχειρισμένες.[/quote']

 

Ναι πρόσεχε!!! έχουν ημερομηνία λήξης πίσω από το καπάκι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(Το επόμενο θέμα του Ευαγγελάτου μετά τα στρώματα και τις κούκλες)

 

Πραγματικά φλίπερ δεν γνωρίζω τίποτε για την αντοχη τους στο χρόνο.....

πάντως φαίνονται πολύ "συμπαγής"

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι φραμους δεν έχουν σπουδαία αντοχή στο χρόνο' date=' γι'αυτό στη Γερμανία πουλιούνται πάμφθηνα σα μεταχειρισμένες.[/quote']

 

ναι θελουν οπωσδηποτε ΨΥΓΕΙΟ!! :lol: 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να απαντησω στην ερωτηση σου σου προτεινω τα παρακατω

 

1.κιθαρα

 

ενα καλο σκαφακι τυπου ES335 νομιζω θα σε καλυψει απολυτα μια και ειναι η πλεον ευέλικτη κιθαρα μετα τις strat & tele :wink:

 

παρα πολυ καλη και σε λογικη τιμη (γυρω στα 100-1200 ευρω) ειναι αυτη(ειναι το high end γιαπωνεζικο μοντελλο)

 

http://www.epiphone.com/elitist/sheraton.htm

 

αλλοιως μπορεις να παρεις και αυτη (ειναι το εξαιρετικο κορεατικο μοντελλο) & να αλλαξεις μαγνητες & ηλεκτρικα (αν και οι μαγνητες της ειναι πολυ καλοι)

 

http://www.epiphone.com/default.asp?ProductID=8&CollectionID=1

 

τωρα αν σωνει και καλα θες Gibson με 2700 ευρω παιρνεις και το αυθεντικο reissue (αν & κατα τη γνωμη μου ειναι πεταμενα λεφτα μια και οι δυο παραπανω λυσεις εχουν τον ιδιο ηχο 7 καλυτερη κατασκευη..)

 

φανταστικο σκαφος (περιπου 1200 ευρω) τυπου ES335 ειναι και η YAMAHA SA2000 (καλυτερο απο την Gibson & αυτο)

 

 

βεβαια αν εισαι τυχερος μπορεις να βρεις και καμμια μεταχειρισμενη IBANEZ AS200 που ειναι και το καλυτερο σκαφος τετοιου τυπου που εχει φτιαχτει ποτε (κλασεις ανωτερο της Gibson)

 

2.ενισχυτες

 

δοκιμασε εναν απο τους παρακατω

 

VOX AC30CC (περιπου 1000 ευρω)

PEAVΕY CLASSIC 50 (700 ευρω)

FENDER HOT ROD DELUXE (650 ευρω)

η οποιονδηποτε μεταχειρισμενο Fender Twin Reverb η Super Reverb(reissue η μεταχειρισμενη ασημενια/μαυρη πλακα)

 

3.εφφε

 

δεν χρειαζεσαι και πολλα ενα καλο overdrive (BOSS OD3,MARSHALL BB2,VISUAL SOUND R66) ,ενα tremolo (T-REX TREMSTER) & ενα delay (DIGITECH DIGIDELAY) θα σε καλυψουν απολυτα σε συνδιασμο με τα παραπανω :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω στο ότι θες ήχο Gary Moore - Steve Morse, άρα θέλεις να τα "χώσεις" κατά το κοινώς λεγόμενο και ότι διαθέτεις ¤3500.

Κατ' επέκταση σου προτείνω κατά την γνώμη μου: Carvin, DC400 κατά προτίμηση ή Framus Diablo Custom Pro/ Spitfire. Και για ενισχυτή επειδή αυτοί οι δύο θέλουν γκάζια, ψάξου είτε σε Peavey XXX/ Peavey 6505 Combo 2x12, είτε σε κάποια πρόταση της Framus [ενισχυτές], όχι τον Ruby Riot αλλά Dragon ή Cobra. Αν πάρεις τέτοιο επίπεδο ενισχυτή, με ένα TC G Major είσαι καλυμμένος [βέβαια θα θέλεις ένα wah ακόμα αλλά άστο για αργότερα].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O SuperFunk έχει απόλυτο δίκιο ! Αλλά για Framus δεν ξέρω ρε παιδιά... Θα προτιμούσα Godin Freeway Maple... Νομίζω πως είναι καλύτερο όργανο. Για ενισχυτή Tech 21 Trademark 60 watt. Κοστίζει 790 Euro και "μαμαει" που λέει και οTakis :lol:

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φραμους δεν έχουν σπουδαία αντοχή στο χρόνο' date=' γι'αυτό στη Γερμανία πουλιούνται πάμφθηνα σα μεταχειρισμένες.[/quote']

 

ναι θελουν οπωσδηποτε ΨΥΓΕΙΟ!! :lol: 8O

 

superfunk εισαι απιστευτος :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις γνωμες σας.

 

κανεις δεν μου ανεφερε τις musicman γιατι? επειδη μου αρεσουν για αυτο το λεω!!θα ηθελα να ρωτησω κα κατι αλλο..υπαρχει gibson που να εχει floyd rose h τρεμολο και να μην εχει αυτο το κλασσικο σχημα??οσο περιεργο και να σας φανει δεν με βολευει καθολου!!!

 

αυτο που θελω ειναι να εχει γλυκα πριμα να μην κανεις σηκομα και να σου ξυνει τα αυτια...και στιβαρα μπασα να μην πουμαρει..

 

θα μπορουσα να παρω μια κιθαρα με γκαζια και εναν ενισχυτη με γλυκα καθαρα ωστε να καλυψω τις αναγκες μου??

 

 

οσο για την custom επιλογη μου αρεσει αλλα δεν ξερω αν εχω τις γνωσεις ...

ornos tou daous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ότι σου αρέσει περισσότερο. Όσο για τον ΒΒ, παίζει με SS ενισχυτή γιατί δεν κάθεται να ακούει τον σούπερφανκ για το τι ακούγεται καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ότι σου αρέσει περισσότερο. Όσο για τον ΒΒ' date=' παίζει με SS ενισχυτή γιατί δεν κάθεται να ακούει τον σούπερφανκ για το τι ακούγεται καλύτερα.[/quote']

 

Πολύ πιθανό, ο Β.Β. ρίχνει κάτι δεκαετίες στον SUPERFUNK εξάλλου 8) .

 

Κατά τ'άλλα, φαίνεται πως διαρκής παρουσία του SUPERFUNK στο forum και οι επί παντός επιστητού συμβουλές του δεν έχουν δημιουργήσει μόνο φίλους...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου