Προς το περιεχόμενο

αγορα κιθαρας ενισχυτη εφφε!!


washburn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη :lol: !

 

παντως πραγματικα λυπαμαι που δεν πληροφορησα τον φιλο μας οτι ο αγαπημενος ενισχυτης του ΒΒ ΚΙΝG ειναι ενας αρχαιος LAB series της Gibson με αποτελλεσμα ολη τη νυχτα να εχει μια ΤΡΟΜΕΡΗ φαγουρα σε...ευαισθητο σημειο του σωματος του & να με παρει τηλ. ΕΞΑΛΛΟΣ σημερα το πρωϊ απαιτώντας εξηγησεις καθως και ΟΛΑ τα σεταπ ΟΛΩΝ των κιθαριστων απο το 1962 μεχρι & το 2005 ! :lol:

 

φαινεται οτι κακως καταλαβα οτι το παιδι ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ & συμβουλες ζητησε (& αυτο καναμε οι περισσοτεροι δηλ.πληροφοριες & συμβουλες του δωσαμε) μια και η ρηση "παιξε οτι σου γουσταρει" δεν νομιζω να τον βοηθουσε & πολυ. :wink:

 

Οι Music Man ειναι εξαιρετικες κιθαρες & αν σου αρεσουν φιλε μου τραβα μπρος (το μοντελλο axis super sport θα σου κανει νομιζω :wink: )

 

α,& ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΣΑΛΟΠΟΥΛΟΣ του πασιγνωστου συγκροτηματος "ΡΟΚΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ" παιζει με κιθαρα ΚΑΓΚΕΜΟΥΣΑ,ενισχυτη ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΤΟΡ,πεταλια ΑΝΤΙΡΕΓΚΙΟΥΛΕΪΤΟΡ & χορδες (8αρες) ΣΤΡΑΠΑΤΣΙΕΤΟΡ!! :lol:

 

την πολυ σημαντικη αυτη πληροφορια σου τη δινω φιλε μου για να παρεις ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ και να μην καθεσαι να ακους εμενα για το τι ακουγεται καλυτερα...(ουτε ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΣΑΛΟΠΟΥΛΟΣ με ακουσε & κοιτα τι καριερα εκανε!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

washburn:

Δεν προκειται ποτέ να μαθεις πραγματικά τι σου αρέσει μέσα απο ένα φόρουμ. Το μόνο που μπορείς να πάρεις είναι καποιες γνώμες για πράγματα που πιθανόν δεν έχεις σκεφτεί.

Απο εκει και πέρα πηγαινε και δοκίμασε κιθαρες και ενισχυτές και παρε ότι σου αρεσει καλλίτερα. Ετσι κι αλλοιώς σε 2 χρόνια θα σου αρέσει κάτι άλλο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω στο ότι θες ήχο Gary Moore - Steve Morse' date=' άρα θέλεις να τα "χώσεις" κατά το κοινώς λεγόμενο και ότι διαθέτεις ¤3500.

Κατ' επέκταση σου προτείνω κατά την γνώμη μου: Carvin, DC400 κατά προτίμηση ή Framus Diablo Custom Pro/ Spitfire. Και για ενισχυτή επειδή αυτοί οι δύο θέλουν γκάζια, ψάξου είτε σε Peavey XXX/ Peavey 6505 Combo 2x12, είτε σε κάποια πρόταση της Framus [ενισχυτές'], όχι τον Ruby Riot αλλά Dragon ή Cobra. Αν πάρεις τέτοιο επίπεδο ενισχυτή, με ένα TC G Major είσαι καλυμμένος [βέβαια θα θέλεις ένα wah ακόμα αλλά άστο για αργότερα].

Συμφωνώ με τις Framus.Έχω πάει 3 φορές να τις ακούσω και μου άρεσαν και τις 3!Επίσης και η renegade σε σχήμα tele λέει πολύ.Επειδή βλέπω ότι το έχεις ψάξει λίγο με την Framus μήπως ξέρεις ή έχεις ακούσει τον καινούργιο combo που έβγαλε, Red Rogue?Με 50watt, 2 εντελώς ξεχωριστά κανάλια και celestion vintage 30 ακούγεται πολύ καλή πρόταση κοντά στα 850¤.

Για peavey δεν θα συμφωνούσα τουλάχιστον αν κρίνω από τον ήχο του satriani που κατά τη γνώμη μου χειροτέρεψε πολύ πηγαίνοντας στην peavey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη :lol: !...........

 

Πράγματι και εγώ διαφωνώ σε πολλά και βασικά με τον φίλο Superfunk αλλά δεν παύω να πιστεύω (φαίνεται εξάλλου) ότι έχει πολύ εμπειρία και συνεπώς έχει ακούσει και δοκιμάσει πολλά με αποτέλεσμα να έχει και γνώμη για αυτά τα πολλά. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχουμε και τα ίδια γούστα όλοι με τον Superfunk. Είναι πολύ σημαντική η παρουσία του στο forum και νιώθω τυχερός που μοιράζεται τις εμπειρίες του μαζί μας. Αλλά αν ο Flipper έχει διαφορετική γνώμη πρέπει να γίνει σεβαστή.

Μην χλευάζετε την άποψή του… Είδατε από γνωστό Ιταλό προπονητή ποδοσφαίρου που οδηγούν τέτοιες συμπεριφορές. Σε εντυπωσιακότατες εκρήξεις!!!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχουμε και τα ίδια γούστα όλοι με τον Superfunk.

 

Μα φυσικα!!ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ!!Εχετε ολοι το αναφαιρετο δικαιωμα να λετε τη γνωμη ΜΟΥ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

deadhorse.gif

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συνεισφέρω και γω λίγο παραπάνω στον εκτροχιασμό του θέματος. Washburn θα κατάλαβες οτι το forum προσφέρει και ευκαιρία να βρισκόμαστε και να ανταλλάζουμε γνώμες, που τις πιο πολλές φορές οδηγούν σε πλατιάσματα.

Αν και πολύ ωραία η ατάκα σου super, δυστυχώς πολλές φορές βλέπω στο forum να γίνεται και πραγματικότητα.

Τι θέλω να πω.

Όντως πιστεύω οτι είσαι ένας από τους πολύ έμπειρους εδω μέσα (για μουσική-μουσικά όργανα αναφέρομαι :wink: )Για τον λόγο αυτό κάθε φορά που δίνεις μια απάντηση σπεύδω να την διαβάσω για να πάρω μια έγκυρη γνώμη.Ως εδώ ωραία.

Το άσχημο είναι οτι κάποιες φορές ορισμένοι ενστερνίζονται αβίαστα την άποψή σου και συμβαίνει πολύ συχνά σε καινούρια post να απαντούν με δική σου άποψη τελειώνοντας με το γνωστό "έτσι δεν είναι superfunk"?

Είναι πολύ κακό να μην σχηματίζουμε την προσωπική μας γνώμη, από δικές μας εμπειρίες.

Πχ κάλλιστα θα μπορούσα και εγώ πλέον να λέω "καλά οι tele σπέρνουν. Είναι απίστευτες, είναι...." αλλά δεν έχω παίξει με tele και δεν το λέω.

Μπορώ όμως να γράψω έκθεση για τις tele με αυτά που έχω ακούσει εδω μέσα. Ειδικά για τις κινέζικες.. :lol:

Συμπέρασμα (πως φαίνεται οτι σήμερα βαριέμαι να δουλέψω...) Ο Μαλεζάνι πρέπει να μείνει, να συνεχίσει υπέροχο έργο του.

Κώστας-nuno (γάβρος)!

Τώρα σας έστειλα για τα καλά.Περαστικά μου :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......

Το άσχημο είναι οτι κάποιες φορές ορισμένοι ενστερνίζονται αβίαστα την άποψή σου και συμβαίνει πολύ συχνά σε καινούρια post να απαντούν με δική σου άποψη τελειώνοντας με το γνωστό "έτσι δεν είναι superfunk"?.....

 

Ίσως ότι πιο σπαστικό συμβαίνει στο forum ακόμα πιστεύω και για τον ίδιο τον Superfunk.

Παιδια δεν είναι και ο Superman ένας απλός Superfunk είναι…. :D

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΣΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ ΤΟΥ SUPERFUNK ΚΑΙ ΤΗΣ TELE!

FLOYDROSADES ΕΝΩΘΕΙΤΕ! ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM!

 

P.S. Να πάρεις μια ESP Neck thru με EMG 81 και Floyd και εναν 5150!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου