Προς το περιεχόμενο

αγορα κιθαρας ενισχυτη εφφε!!


washburn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

......

Το άσχημο είναι οτι κάποιες φορές ορισμένοι ενστερνίζονται αβίαστα την άποψή σου και συμβαίνει πολύ συχνά σε καινούρια post να απαντούν με δική σου άποψη τελειώνοντας με το γνωστό "έτσι δεν είναι superfunk"?.....

 

Ίσως ότι πιο σπαστικό συμβαίνει στο forum ακόμα πιστεύω και για τον ίδιο τον Superfunk.

Παιδια δεν είναι και ο Superman ένας απλός Superfunk είναι…. :D

 

ε' date='οχι και απλος!

αν δεν με πιστευεις να και μια φωτο μου!!

 

[img']http://www.thegreenhead.com/entertainment/images/new-superman-suit_sm.jpg[/img]

 

 

:D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

On topic.. όχι τον Red Rogue δεν τον έχω ακούσει, με χαλάει ότι έχει μόνο 1 12'' ηχείο [η προσωπική μου προτίμηση είναι οι λύσεις 2x12]. Φαντάζομαι, όμως, ότι θα μαμεί. Έχω παίξει με Dragon, Cobra, Ruby Riot, έχω στην κατοχή μου μια Diablo Custom Pro από την οποια είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και έχω δοκιμάσει Diablo απλή, Renegate και την Akkerman. Για μένα έχουν άριστο λογο τιμής/ απόδοσης, όσον αφορά χαρακτηριστικά και ποιότητα κατασκευής οι κιθάρες Framus, ενώ οι ενισχυτές είναι πραγματικά high end [Dragon - Cobra - Ruby Riot].

Οι Music Man κιθάρες φίλε μου, ειδικά οι Shillouette είναι πολύ υψηλά στην εκτιμησή μου, ωστόσο πιστεύω πως αυτά που προσφέρουν μπορείς να τα βρεις και σε άλλες μάρκες με μικρότερο κόστος. Εμμένω στην αποψη μου για 6505/ 5150, έχω τον 5150 ΙΙ [με μια καμπίνα 2x12 XXX ] και σπέρνει.

Μην μου πείτε για τα καθαρά του, για αυτά έχω ένα Twin Reverb s/f του 73;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια γιατι εγω νομιζω οτι ο superfunk απλα βοηθαει χωρις να επιβαλλει καμια αποψη??? 8O

ας εμφανιστει και καποια αλλη τοσο ισχυρη αποψη οσο του superfunk.ακομα καλυτερα θα ειναι για το forum.

περα απο αυτο, πιστευω οτι οσοι πιστευουν σε οτι λεει ο superfunk, συμφωνουν και με την ευρυτερη αισθητικη του ατομου.

προσωπικα οταν ξερω τι ακουει, πως παιζει, ποιο ειναι το αισθητικο γουστο του και εκτος απο αυτο πιστευω στην εμπειρια του(δεν εχω λογο αλλωστε να μην πιστεψω), αυτο μου αρκει. και καλυτερα να ακουσω αυτον(δεδομενου οτι ειμαι απειρος),παρα καποιον μα@#$#κα πωλητη ο οποιος εχει αμεσο συμφερον να μου πουλησει.

 

εκτος και αν ο superfunk εχει μετοχες στην fender japan, rockinger, peavey,vox kαι johnson....

 

πες την αληθεια superfunk, δεν θα τη γλιτωσεις εδω μεσα αλητη... :lol: :lol: και συ Wow! μην κρυφογελας, ερχεται η σειρα σου(που θα μας πεις για τον lennon βρωμοπαιδο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια γιατι εγω νομιζω οτι ο superfunk απλα βοηθαει χωρις να επιβαλλει καμια αποψη??? 8O ...

 

Μωρέ ο ίδιος δεν την επιβάλλει κάποιοι την αποδέχονται υπερβολικά αβίαστα. Αλλά μάλλον παρα-ξεφύγαμε...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ... ρε παιδια.... πάει το θέμα..... αλλά αφού πήγε εκεί που πήγε....

δεν κάνω τον δικηγόρο κανενός αλλά :

δεν ειν' κακό.... δεν ειν' κακό.... να συμφωνείς με κάποιον όποιος και να είναι... και αβίαστα ακόμη. Από όλους αυτό πρέπει να είναι σεβαστό. Έστω και η γνώμη του s/f όταν γίνεται αποδεκτή ακόμα και αβίαστα από κάποιους, αυτομάτως αυτός που την κάνει γνώμη του πρέπει να τον σεβόμαστε. Απλά διατηρούμε τις επιφυλάξεις μας, ή τις αντιρήσεις μας και thats all. Εγώ δεν βλέπω τον λόγο π.χ να διαφωνώ κατά ΒΑΣΗ πάντα με έναν που ακούει και παίζει ροκ-μπλουζ ροκ- φανκ- χαρντ-ροκ και γενικότερα του αρέσουν τα '70ς, γιατί πολύ ΑΠΛΑ και κατά 90% ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ και θα γουστάρουμε Τέλε και Στρατ να παίξουμε το Easy Living και ΟΧΙ Bc-rich κιθάρες. Θα μας λένε SRV και θα σκεφτόμαστε Fender, πως θα γίνει..... πόσο μάλλον όταν κάποιος λόγω θέσης του (ο s/f, είναι modulator, μην το ξεχνάτε) βρίσκεται τόοοοοσες ώρες πάνω ον λάιν για να βοηθήσει όσο μπορεί κάποιους που πραγματικά μπορεί να έχουν την ανάγκη μιας πιό κατασταλαγμένης άποψης. Τώρα αν για τους υπόλοιπους δεν κάνει ας ανοίξουν άλλο θέμα και ας το πουν γιατί πχ στο συγκεκριμμένο κάποιος ρώτησε αν θυμάμαι καλά τι να αγοράσει :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το κουρασαμε το θεμα..ας κλεισει εδω :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου