Προς το περιεχόμενο

"Cosmogonia" Ταινία μικρου μήκους


markellos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά αυτό που θα πρότεινα είναι το εξής:

 

Να μαζευτούμε όσοι ενδιαφέρονται να γράψουν μουσική για το video, να συγκεντρώσω το μουσικό υλικό για όλα τα είδη (music casting!!!) και να αποφασίσουμε από κοινού με την βίντεο ομάδα ποιά θέματα θα έχουμε για πιθανά σενάρια.

 

Σημαντική διευκρίνηση:

Το poject είναι μη κερδοσκοπικό και το κάνουμε επειδή γουστάρουμε. Θα μπορούσα να γράψω και εγώ μουσική (όπως έχω κάνει στην cosmogonia) αλλά πιστεύω ότι αφαιρόντας εναν "μαρκέλλο" από μέσα, θα βγει κάτι διαφορετικό και σίγουρα καλύτερο.

 

Στο Cosmogonia έκανα σενάριο, σκηνοθεσία, camera, μονταζ, μουσική, φωτογραφία και άλλα πολλά, πράγμα που γενικά δεν είναι σωστό. Σωστό είναι να υπάρχει μια ομάδα όπου ο καθένας ασχολείται με το αντικείμενο που γνωρίζει καλύτερα.

 

Εριξα μια ματια στο site, αλλά δεν ειδα πουθενα να αναφερει οτι ειναι διαγωνισμος βιντεο κλιπ, παρα διαγωνισμος τραγουδιου. Στην περιπτωση που το κομματι διακριθει, τοτε θα γυριστει βιντεο κλιπ με καλλιτεχνικο διευθυντη τον Πατρελακη... Καταλαβα λαθος??

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα μια ματια στο site, αλλά δεν ειδα πουθενα να αναφερει οτι ειναι διαγωνισμος βιντεο κλιπ, παρα διαγωνισμος τραγουδιου. Στην περιπτωση που το κομματι διακριθει, τοτε θα γυριστει βιντεο κλιπ με καλλιτεχνικο διευθυντη τον Πατρελακη... Καταλαβα λαθος??

 

 

 

Λες??? Φίλε κάτσε να το τσεκάρω γιατί μέχρι τώρα τα 48 ήξερα ότι είναι video!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

matawan έχεις δίκιο φίλε!!!

 

Έχω λάβει 3 φορές μέρος σε αυτό το διαγωνισμό και από κεκτημένη ταχύτητα θεώρησα ότι αφορά και αυτό video! ΣΟΡΥ!

 

Όπως και νάχει όμως ίσως να ενδιαφέρει και κάποιους έτσι.

 

Οπότε αποσύρω την πρόταση για video!!!

 

Είδες για να μην διαβάζω το F#$% manual!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

matawan έχεις δίκιο φίλε!!!

 

Έχω λάβει 3 φορές μέρος σε αυτό το διαγωνισμό και από κεκτημένη ταχύτητα θεώρησα ότι αφορά και αυτό video! ΣΟΡΥ!

 

Όπως και νάχει όμως ίσως να ενδιαφέρει και κάποιους έτσι.

 

Οπότε αποσύρω την πρόταση για video!!!

 

Είδες για να μην διαβάζω το F#$% manual!!!!!

 

No prob Μαρκελλος! Κριμα, θα  ηταν ωραιο ενα τετοιο project...

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είδα το σάιτ της διοργάνωσης και πέρα από το κοστος, τους κανονισμούς συμμετοχής και την προβολή των κριτών, δεν είδα έπαθλα παρά υποσχέσεις προβολής ή κανω λάθος... Ασε μην απαντάς, είμαι γερος και ανάποδος. Να μου πεις... το ταξείδι μετράει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω και κόστος συμμετοχής από 135 έως 175 ευρώ, αλλά δεν βλέπω τα δώρα που να το δικαιολογούν

http://48hourproject.gr/music/?page_id=20

markellos, ξέρεις να μας πείς λίγα παραπάνω?

 

ΥΓ Οι "γέροι" βλέπουν τα ίδια πράγματα... ;D

Φίλε Admin, το σκυλάκι σου στο Avatar, φαίνεται επιθετικό...δαγκάνει?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος θα το κάλυπτα εγώ στην περίπτωση που αφορούσε βίντεο και αναλάμβανα την παραγωγή.

 

Μέχρι τώρα - που αφορούσε video - το κόστος ήταν δίκαιο σε σχέση με τα δώρα.

 

Στις 3 φορές που έχω λάβει μέρος, εχω κερδίσει:

 

• Προβολή στο Mega Channel με το Pizza Monster (Δεν πήρα καποιο βραβείο αλλά η παραγωγή του Mega και η Just Productions έκρινε πως άξιζε να παίξει!)

• Προβολή σε κινηματογραφικές αίθουσες (Village Ρεντι, Δαναός)

• Προώθηση για προβολές σε διάφορα events που θα πραγματοποιηθούν στο εξωτερικό με το "Cosmogonia"

 

Οπότε για το βίντεο μεχρι τώρα, ναι, άξιζε τον κόπο. Αν και ρε παιδιά, σορυ αλλά εγώ δεν το έκανα για τα βραβεία. Στόχος μου είναι να βελτιώνομαι στο βίντεο, και το να προβάλλομαι στο μεγάλο πανι είναι ανεκτίμητο.

 

Τώρα όσον αφορά στο 48Music... τι να σας πω... δεν ξέρω. Μπορεί να αξίζει, μπορεί και όχι. Πάντως αυτό που σίγουρα αξίζει είναι το National 48 που γίνεται τον Μάιο.

 

Η πρότασή μου γι' αυτό παραμένει. Μιας και δεν θα λάβω τελικά μέρος στο Music.

Όντως, θεωρώ μεγάλο το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου