Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για Epiphone Zakk Wylde.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα τρελο παρεα!!

 

Προκειτε να κινηθω για την αγορα της παρακατω κιθαρας μεσα στο Πασχα. Εχω δει διαφορα reviews και διαβασα και καποια προηγουμενα αρθρα απο εδω. Θελω ομως την βοηθεια σας γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το θεμα emg θα ηθελα να μαθω κατα ποσο θα με ικανοποιησει στις μουσικες μου προτιμησεις (black label society, ozzy, πιο βαρυ και μερικες φορες πιο hard rock). Επισης εχω και καποιες αμφιβολιες για αυτο το site. Καθε προταση δεκτη!! Ευχαριστω.

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σάιτ που έβαλες είναι κινέζικο και πουλάει απομιμήσεις και όχι original κιθάρες. Αν το ξέρεις και θέλεις να πάρεις το ρίσκο έχει καλώς. Τι ήχο θα βγάζει η κιθάρα και αν θα σου κάνει είναι άλλο θέμα...

 

Δες εδώ - αλλά μάλλον θα χρειαστείς και αλλαγή μαγνητών και πάλι:

http://www.dv247.com/guitars/epiphone-zakk-wylde-les-paul-custom-bul--37149

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σάιτ που έβαλες είναι κινέζικο και πουλάει απομιμήσεις και όχι original κιθάρες. Αν το ξέρεις και θέλεις να πάρεις το ρίσκο έχει καλώς. Τι ήχο θα βγάζει η κιθάρα και αν θα σου κάνει είναι άλλο θέμα...

 

Δες εδώ - αλλά μάλλον θα χρειαστείς και αλλαγή μαγνητών και πάλι:

http://www.dv247.com/guitars/epiphone-zakk-wylde-les-paul-custom-bul--37149

:o Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την πληροφορια!! Επειδη δεν την βρηκα ουτε στον thomann. Καμια αλλη προταση για καταστημα με προσιτες τιμες για την ιδια κιθαρα??

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να βρεις πιο προσιτές. Και το Muscistore στα ίδια είναι. Από που είσαι; Γιατί δεν πας σε ένα μαγαζί στην πόλη σου να τους πεις ότι τη βρήκες τόσο στον Thomann και αν στην αφήνουν στην ίδια τιμή;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να βρεις πιο προσιτές. Και το Muscistore στα ίδια είναι. Από που είσαι; Γιατί δεν πας σε ένα μαγαζί στην πόλη σου να τους πεις ότι τη βρήκες τόσο στον Thomann και αν στην αφήνουν στην ίδια τιμή;

Απο Περαμα ειμαι και το μαγαζι που εχει εδω με τα μουσικα οργανα δεν προμηθευεται Epiphone... Ασε που στο στον thomann δεν την εχει μαλλον... :-\

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα την κιθάρα για περίπου 2 μήνες. Πολύ καλό sustain, άνετη ταστιέρα και δίνει την εντύπωση για πιο ακριβή κατηγορία κιθάρας. (αυτό το λέω απο το feeling που έχει)

 

όσον αφορά τους μαγνήτες είναι πλήρως ικανοποιητικοί για hard/metal καταστάσεις, αλλά δεν ξέρω σε τί ενισχυτή θα τη βάλεις και αν παίζεις με πετάλια ή όχι. Πάντως σε λάμπα ακουόταν αρκετά καλά.

 

Εγώ την έδωσα γιατί πήρα Gibson...

 

Στην Ελλάδα θα τη βρεις περίπου στα 900-1000, ο Θωμάς την είχς προσφορά στα 622 αλλά δεν τη βλέπω τώρα...

 

Musicstore την έχει 629, τσέκαρε εδώ http://www.musicstore.de:80/de_DE/EUR/Epiphone-Zakk-Wylde-Bullseye-Les-Paul-Custom-Antique-Ivory/art-GIT0004526-000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα πεταλακι metal zone αρκετα καλο μπορω να πω...

Πρέπει να είσαι ο πρώτος που λέει πως το μεταλ ζον είναι πολύ καλό :)

Κάρμα στον rhcpgiannis παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είσαι ο πρώτος που λέει πως το μεταλ ζον είναι πολύ καλό :)

Κάρμα στον rhcpgiannis παρακαλώ

ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ !!!

(ειναι ο δευτερος  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου