Προς το περιεχόμενο

Πώς συνδέω τα e-drums στο pc και με ποιο πρόγραμμα


.:DareDeviL:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι να συνδέσω και με τι?

 

η κεφαλή απο πίσω μαζί με τα midi δεν έχει και έξοδο για καρφι? δύο στρογγυλές δλδ??

απο κει όπως θα την έβαζες σε κονσόλα θα την βάλεις σε κάρτα ήχου και βουαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά έτσι δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα προγράμματα και να βάλω ήχους στη ντραμς αφού απλά θα μεταφέρω τον ήχο στο λαπτοπ...Τώρα με το cubase τι κάνω? Γιατί μου λέει no instrument? Πώς ανοίγει το addictive drums?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χω πάρει ακόμα το καλώδιο και δεν έχω συνδέσει τα midi στο λαπτοπ γιατί δεν έχω κοντά τη ντραμς. Απλώς θέλω να δω αν δουλεύει και πώς δουλεύει όπως έκανα με to superior χρησιμοποιώντας το toontrack solo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι περίπου. Έχω cubase 4 (να 'ναι καλά ένας φίλος που έχει που δουλεύειι το 5 και του το τσίμπησα για ψίχουλα  ;D ) και το ez drummer. Έχω λύσει αυτό που αναφέρεις (που πατάς το τυμπανο-πιατίνι και δεν ακουγεται καν) με την εγκατάσταση των asio4all (καθώς και εγώ σε λάπτοπ θα το δουλέψω). Το άνοιγμα των vst γίνεται πατώντας f11 και εκεί που σου λέει no instrument πατάς και επιλέγεις οτι θέλεις (πχ ezdrummer).

 

Περιμένω να τελειώσει αυτή η ρουφιάνα η εξεταστική να πάρω το midi->usb καλώδιο. Να ρωτήσω, μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο το pc και τα cubase/ezdrummer για να γράψω κάποια πράγματα (καμια βλακειούλα για να περνάει η ώρα) όπως πχ στο guitar pro;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά αγόρασα το midi interface και σύνδεσα τη ντραμς με το λαπτοπ αλλά πάλι δεν έβγαλα άκρη. Ανοίγω το addictive drums kai to superior drummer αλλά όταν χτυπάω τα τύμπανα δεν ακούγεται ο ήχος του προγράμματος. Τι πρέπει να κάνω? Καμιά ρύθμιση στη ντραμς ή στα προγράμματα ή στο καλώδιο? Πείτε οι σχετικοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο κουμπάκι ρε φίλε? Δε βλέπω τίποτα.... ;D

Έχω το Nuendo 4.3 και τη Roland TD-9KX. Τι πρέπει να κάνω? Μόνο αυτό το κουμπάκι είναι? Τίποτα άλλο? Πείτε μάγκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου