Προς το περιεχόμενο

επιλογή πυκνωτικού (?) μικροφώνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ακούσει τέλεια λόγια για το shure sm7b. εγώ στη θέση σου θα το έπαιρνα :)

και εγώ έχω ακούσει, αλλά δεν το έχω ακούσει..σκέφτομαι πάντως ότι μπορεί να με καλύψει στα "φωναχτά" σημεία με πολλή ένταση, δεν ξέρω όμως πώς μπορεί να αντιδράσει σε νορμάλ συνθήκες, όπου στόχος είναι η διάυγεια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διευκρίνισες ότι είναι για το χομπι σου γι'αυτο σε πηγα εκει..Νομιζα πως η αγορα εξυπηρετούσε επαγγελματικό σκοπό..Η τελευταια μου αγορα ηταν το STUDIO PROJECTS T3 MKII λαμπατο και στο προτείνω με τα χιλια βεβαια ειναι γυρω στα 500 αλλα αξιζει παρα πολυ απιστευτα ζεστο ηχο πραγματικα και θα εχεις το αποτελεσμα που θελεις στη φωνη σου...3 πολικά διαγράμματα και με τις θρυλικες dual triode 6072 λαμπες με αποτελεσμα πολυ ζεστο και χαρακτησιστικο vintage ηχο..Στο προτεινω σιγουρα....Ερχεται σε βαλιτσα ετσι ακριβως...Studio-Projects.JPG

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε μου :)

το μικρόφωνο που λες είναι αυτό?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230421111985&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

 

με τί προενίσχυση το δουλεύεις? πώς αντιδρά αν τραγουδήσεις με πολλά γκάζια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις προενισχυσεις της κονσόλας μου (yamaha mg 206) και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος για τις εφαρμογές που το θελω. Τώρα οσο καλύτερη  προενισχυση εχεις τοσο καλυτερα θα τονιστεί και η χροιά του μικροφωνου γενικότερα...

Τι ακριβώς εννοεις "πώς αντιδρά αν τραγουδήσεις με πολλά γκάζια"?.Ειναι αυτο ακριβως απλος σιγουρεψου για το αν ερχεται με βαλιτσα και τα παρελκομενα του...

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ, αν τραγουδήσεις γκαραζο-πανκ ;D..δηλαδή, διαχειρίζεται καλά το μεγάλο input ή λασπώνει γρήγορα? επειδή, ο σκοπός που το θέλω εμπεριέχει και τέτοια πράγματα, για αυτό ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει αυτό που λες τόσο με το μικρόφωνο όσο με την επεξεργασία κατά την διάρκεια και μετά την ηχογράφηση.Απο κει και περα

ειναι ενα mic που θα σου δωσει μια πραγματικα ζεστη χροια με ογκο και σου ξαναλεω οσο καλυτερη προενισχυση τοσο καλυτερο αποτελεσμα.Νομιζω βεβαια οτι θα το πετύχεις αυτο που θες...Τωρα βεβαια εξαρταται και απο σενα..

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σίγουρα εξαρτάται και απο εμένα..

ευχαριστώ πολύ ξανά, για τον χρόνο σου.. :)

μάλλον σε κάτι τέτοιο θα καταλήξω..

έχεις καμιά ιδέα που μπορώ να δοκιμάσω αυτό και κάποια άλλα μικρόφωνα στην αθήνα ή θεσσαλονίκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου