Προς το περιεχόμενο

Ποιο τρεμολο????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως μάγκες το σύστημα της gotoh για το wilkinson δεν το έχω δεί πουθενά.

Έχει μια μικρή άλλεν βίδα εκεί που μπαίνει ο λεβιές και απλά την σφίγγεις όσο θές για την σκληρότητα του τρέμολο!Ότι καλύτερο και έξυπνο έχω δεί τα τελευταία χρόνια.Δείτε το εδώ

http://www.stewmac.com/shop/Bridges,_tailpieces/Electric_guitar_tremolos/1/Wilkinson_Gotoh_VS-100N_Tremolo/Pictures.html#details

βέβαια μόνο αν το δοκιμάσει κανείς θα καταλάβει τη διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ παλι τα ιδια χαζα κολληματα..........ειτε το θελουμε ειτε οχι το floyd μπορει και κανει καποια πραγματα που ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ με τα παραδοσιακα τρεμολο. Oσο λαδακι και να βαλεις στο nut (συνηθως μεχρι τωρα το λαδι το εβαζα στη σαλατα) και ο phil taylor να στο σεταρει ε δε θα ειναι in tune........σαφως καποια απο αυτα που μπορει να κανει το floyd χρησιμοποιηθηκαν απο μουσικους με ελαχιστο εως μηδενικο γουστο....το καλυτερο πεδιο δρασης για τους πιο κολληματικους, τους πιο ηλιθια παραδοσιακους, συντηρητικλες, σπασικλες μουσικους, τους κιθαριστες που βγαζουν το ενα κλισε μετα τ αλλο(αν αρχισω να μετραω κιθαριστικα κλισε δε τελειωνω αλλο,,ο ηχος ειναι στα δαχτυλα, οι emg ειναι sterile, τεχνικη vs συναισθημα μπλα μπλα μπλα....).....ελεος πλεον με ολα τα κολληματα..... Ναι χαλαει τον ηχο, ναι κανει την κιθαρα λιγοτερο ζωντανη αλλα οπως και με αλλα αναλογα debates καπου κερδιζεις και καπου χανεις...

Ανοιξτε λιγο το μυαλο σας....... ΦΤΑΙΕΙ Η ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ........ειναι σα να κατηγορω τα b-bender σε ολες τις telecaster των countryαδων για την απειρου καλους κομμωση και τα αληστου μνημης(και υψηλης ραπτικης) πουκαμισα τους............... :D :D :oops: :oops: :oops: :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

το 2point tremolo πιστευω οτι θα κανει την καλυτερη δουλεια καθως εχω και 6 βιδο και 2βιδο και το 2point tremolo ειναι κατα τη γνωμη μου το καλυτερο.

Φιλικα

Σπυριδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταμε και καμμια ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ Πιπη...οχι τιποτα αλλο αλλα αναστησες τον ΒΡΥΚΟΛΑΚΑ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αυτο ακριβος

http://www.ebay.com/itm/Wilkinson-WVCSB-Tremolo-Bridge-Steel-Block-Chrome-/160590413846?pt=Guitar_Accessories&hash=item2563ef4016

 

εδω και 4 χρονια.ειναι τανκς.ποτε δεν ειχα προβλημα.κλασικοτατο και στα + του η βιδιτσα που πιανει το λεβιε

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου