Προς το περιεχόμενο

Ξερεις απο resonator? :-)


Sparklin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

τον τελευταιο καιρο εχω πάθει μια πορωση με τον ηχο των resonator, και ψηνομαι να παρω μια σχετικα φτηνη για εξασκηση (G tuning γαρ :? ). Οι μονες που εχω βρει στα μετρα μου ειναι αυτες: http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-187743.html

http://www.thomann.de/thoiw2_fender_fr50sb_prodinfo.html

http://www.thomann.de/thoiw2_harley_benton_pdm531_prodinfo.html, εχoντας, δεν ξερω γιατι, μια ταση προς την Epiphone.

Προτασεις και συμβουλες παντως τυπου ειναι καλοδεχουμενες.

 

Υ.Γ. Μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω μαγαζια με resonator στην αθηνα για να ακουσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μαζι σου sparklin...Την ιδια ακριβως πορωση εχω παθει...

στην αθηνα θα βρεις στου κουρμπη.(ιπποκρατους 69). :wink:

αυτες που εχει ο κουρμπης αν εχεις τα λεφτα να παρεις μια παρτην.ειναι παρα πολυ καλες με βαση αυτα που μου ειπε ο ζαικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx a lot taki

Θα το κοιταξω. Ελπιζω να βρω κατι στα μετρα μου. Παρενθεση: ο Ζαικος μαμαει κουκο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κουρμπής δε φέρνει κιθάρες κάτω από 2.000 - 3.000€, εκτός κι αν είναι μεταχειρισμένες και κάποιος την πουλάει στην "εξεφτελιστική" τιμή των 1500€ και χρησιμοποιεί τον Κουρμπή για προώθηση από τη βιτρίνα του.

Για μένα καλύτερα να κάνεις μια έρευνα αγοράς, να παίξεις με όσες μπορείς περισσότερες και μόλις αποφασίσεις να την παραγγείλεις απ'έξω.... :wink:

Όπως δηλαδή μας έχουν αναγκάσει οι Έλληνες έμποροι να κάνουμε....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κουρμπής δε φέρνει κιθάρες κάτω από 2.000 - 3.000€' date=' εκτός κι αν είναι μεταχειρισμένες και κάποιος την πουλάει στην "εξεφτελιστική" τιμή των 1500€ και χρησιμοποιεί τον Κουρμπή για προώθηση από τη βιτρίνα του.

Για μένα καλύτερα να κάνεις μια έρευνα αγοράς, να παίξεις με όσες μπορείς περισσότερες και μόλις αποφασίσεις να την παραγγείλεις απ'έξω.... :wink:

Όπως δηλαδή μας έχουν αναγκάσει οι Έλληνες έμποροι να κάνουμε....

 

+1 :wink:

απλα το κακο ειναι το πού θα βρει να παιξει με τετοιες κιθαρες οι οποιες νομιζω δεν υπαρχουν σε ..αφθονια εδω ελλαδα.. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 :wink:

απλα το κακο ειναι το πού θα βρει να παιξει με τετοιες κιθαρες οι οποιες νομιζω δεν υπαρχουν σε ..αφθονια εδω ελλαδα.. :cry:

 

Σωστό κι αυτό.... :(

 

Είχα δει κάποια στιγμή μια resonator στο Guitar shop του Νάκα. Ενδεχομένως να υπάρχει και στο Διαμαντόπουλο κάποιο κομμάτι.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω guies

Δυστυχως το πληρηφορηθηκα για τον Κουρμπη :(

Ομως υπαρχουν κιθαριστες και στο λουμπεν προλεταριατο :) που δεν μπορουν να διαθεσουν τοσα χρηματα για μια μονοσημαντη κιθαρα. Μαλλον θα πρεπει να παρω σβαρνα ο,τι μαγαζι ξερω και δεν ξερω :?

 

εντελως off topic, αλλα πως κανεις copy αυτα που εχει πει ο αλλος? Το κανουν ολοι και ζηλευω :cry: :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελως off topic' date=' αλλα πως κανεις copy αυτα που εχει πει ο αλλος? Το κανουν ολοι και ζηλευω :cry: :)[/quote']

 

 

 

πατας το κουμπακι που λεει "παραθεση".... :P χεχεχε :wink:

 

 

αυτο που θελεις να βαλεις στο παραθυρακι θα πρεπει να ειναι αναμεσα απο αυτο : {quote="username"} <<κειμενο>> {/quote} ----> οπου { βαλε αγκυλη [

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τζιφος!!!

 

Γυρισα σημερα ολη την Αθηνα και δεν παιζει πουθενα καμια resonator. Ειχε μονο μια fender ο καγμακης, αλλα δε μου αρεσε καθολου.

Ο κουρμπης ειχε τρεις, απ'τις οποιες η φθηνοτερη ειχε 1100 euro 8O και οπως καταλαβαινετε δεν επαιξα καν.

Το "ακυρο" της υποθεσης ήταν οτι δοκιμασα στο Λογοθετη την cort earth 900 και βγαζει απιστευτη ηχαρα στο slide παιξιμο. Την εχει κανεις σας υποψιν του?

 

p.s. Γιατι τετοιες τιμες ρε γαμωτο? η cort εδω εχει 600 euro και σ'ενα site ιταλικο τη βρηκα 460. Δυστυχως ο tomann δεν την εχει :( :x. Τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου