Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλ/ακουστικής (ή ακουστικής)


Ronin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Λοιπόν θέλω να αγοράσω μια ηλεκτρακουστική (ή ακουστική, εσείς θα μου πείτε...) αλλά δεν έχω ιδέα προς τα που να κινηθώ ούτε τι πρέπει να προσέξω (αρχάριος γαρ)

 

Το budget είναι τα 200 ευρώ MAXIMUM.

 

Έχω σταμπάρει αυτή http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=5706&osCsid=a44aa7b αλλά κάπου διάβασα ότι οι Fender ακουστικές είναι πολύ σκληρές ή κάτι τέτοιο...

 

Υπάρχει καλύτερη πρόταση σε ηλ/ακουστική??

 

Εάν πάω σε απλή ακουστική παίρνω κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά?

 

Τι προτείνετε??

 

Το αν είναι σκληρή ή μαλακή φτιάχνεται με ένα setup. Βέβαια το setup κοστίζει, γιατί θέλει χρόνο και δε γίνεται και από ρομπότ. Σε αυτά τα λεφτά κοίτα αν μπορείς να βρεις τίποτα με μασιφ καπάκι, τουλάχιστον να μην είναι καπλαμας ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την Cort ούτε που την είχα υπόψη μου σαν εταιρεία και να που οι περισσότεροι μου την προτείνετε.

Φυσικά και θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρθηκαν εταιρείες όπως Epiphone, Fender κτλ. που είναι και πιο φημισμένες.

Αρχίζω ψάξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου