Προς το περιεχόμενο

Practice σε πολυκατοικία και νόμος;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά φίλοι μου,

 

Μήπως κανείς ξέρει τι όριζει ο νόμος για τα μέγιστα επιτρεπτά όρια θορύβου σε dB κτλ κτλ;

 

Εχω σοβαρό πρόβλημα με τη διαχειρήστρια. Παρόλο που έχω πολύ σιγά των ενισχυτή και μόλισ ακούγεται όταν μελετάω ( και φυσικα δεν πατάει πάνω στο πάτωμα αλλά σε βάση με ακίδες ( !!! ) ) μου λέει ότι ενοχλείται και δεν μπορεί λέει να ηρεμήσει και πολλές φορές ισχυρίζεται ότι εγώ παίζω και σε ώρες κοινής ισυχίας ( εγώ βέβαια τηρώ τις ώρες αυτές ώς ευαγγέλιο αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ) και την ενοχλεί. Υπόψην ότι το διαμέρισμα είναι δικό μου.

 

Τι μπορεί να κάνει εναντίον μου;

 

Βοήήήήήήήεια pleaaaaaaaaaaaaase!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολύτως τίποτα. Αν οντως τηρείς τις ώρες κοινης ησυχίας οσο και χτυπιέται δεν μπορεί να κάνει κατι. Το ιδιο προβλημα εχουμε με το δασκαλο μου οταν κάνω μαθημα αλλα οποτε ερχονται και κανουν παρατηρηση τους δειχνει το ρολοι και το μονο που μπορούν να κανουν ειναι να γκρινιάζουν.

 

Η δημοτικότητα σου πάντως θα πιάσει πάτο!

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμος είναι το δίκιο του μουσικού. Με τους δικούς μας νόμους μπορείς να της κόψεις το κεφάλι και μόνο που σκέφτηκε να παραπονεθεί. 8O

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η δημοτικότητα μου ούτωςη άλλως είναι πεσμένη :lol: οπότε δεν με ανισυχεί.

 

Απλά λέω μην τυχών επικαλεστεί προβλήματα υγείας κτλ κτλ και μπορέσει να βγάλει ασφαλιστικά μέτρα.

 

Το ατυχυματάκι το σκέφτηκα κι εγώ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλα της και κοιτα την γλυκά και κάλεσε τη να "παίξετε μαζί". Μάλλον θα ηρεμήσει.

 

Μάλλον θα χρειαστώ μαξηλαροθήκη για αυτό το θέμα :wink:

 

Δεν βλέπεται η τύπισσα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά...αφου εισαι ιδιοκτήτης μπορεις να ζητησεις μια συνελευση και να δεις αν αλλοι ενοικοι εχουν προβλημα με το θόρυβο. Στην δικια μου πολυκατοικια εγινε κατι τετοιο με την απο πάνω μου που παιζει πιάνο και δεν μπορει να χαμηώνει (stage piano rulz!!!).

 

Αν οι υπολοιποι δεν εχουν προβλημα γραυτηνε κανονικα. Αλλιως συζητηστε για μια συγκεκριμενη ωρα που θα μπορεις να παιξεις χωρις πρόβλημα.

 

Για τις υπολοιπος ωρες θα σου συνιστουσα ακουστικά. Οχι οτι καλύτερο αλλα θα μπορείς να μελετάς

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αμοιβαιες υποχωρησεις και καλη θεληση και απο τους δυο δεν θα εχετε προβλημα.......κι εγω σε πολυκατοικια μενω και δεν ειχα ποτε προβλημα ουτε μου παραπονεθηκε ποτε κανεις........σαφως δεν παιζω δυνατα και σαφως ποτε σε ωρα κοινης ησυχιας...................Αν εισαι λογικος και δεν απαιτεις να παιζεις π.χ σε full ενταση με 100αρη ενισχυτη επειδη δεν ειναι ωρα κοινης ησυχιας λογικα δε θα σου δημιουργησουν προβλημα......αν σου δημιουργησουν?????ε τοτε παιξε σε full ενταση :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά φίλοι μου' date='

 

Μήπως κανείς ξέρει τι όριζει ο νόμος για τα μέγιστα επιτρεπτά όρια θορύβου σε dB κτλ κτλ;

 

[/quote']

 

 

Δεν είναι εκεί το πρόβλημά σου. Έχει κάθε δικαίωμα να λέει ότι ενοχλείται, ιδιαίτερα αν ο κανονισμός της πολυκατοικίας (τον οποίο έχεις δικαίωμα να έχεις αντίγραφο, είτε ιδιοκτήτης είτε ενοικιαστής) απαγορεύει τα μουσικά όργανα. Έχεις φορτωθεί μπελά, και όσο κι αν φαίνεται τραβηγμένο μόνο τα αστικά δικαστήρια μπορούν να δώσουν οριστική λύση. Αλλοιώς ακουστικά.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου