Προς το περιεχόμενο

Dani California (MSD pedal)


Gianniss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως ειπα, με αφορμη την επαναφορα του thread για το telegun msd, σκεφτηκα να ανεβασω ενα clip οπου θα το χρησιμοποιω. Επελεξα το συγκεκριμενο κομματι γιατι πιστευω οτι σε review βοηθαει να ειναι ενα πολυ γνωστο κομματι και επισης επειδη το συγκεκριμενο κομματι εχει πολλες καθαρες κιθαρες ωστε να φαινεται ξεκαθαρα η ενεργοποιηση και απενεργοποιηση του πεταλιου με την εναλλαγη καθαρου-βρωμικου.

Οποιες ''βρωμικες'' κιθαρες ακουγονται, ειναι με το msd.Το πεταλι ειναι σε ολη τη διαρκεια του κομματιου στις ρυθμισεις: amps: ''B'', gain: ''M'', mids: ''N''. Αλλαζω μονο τα EQ του στα ρυθμικα-θεματα-σολο. Οι ενισχυτες ειναι απο guitar rig(δυστυχως αυτη τη στιγμη δεν εχω τη δυνατοτητα ηχογραφησης με mic). Στις καθαρες κιθαρες εχω χρησιμοποιησει εναν Plexi, ενω για το msd προτιμησα εναν twin.

Άλλα πεταλια που χρησιμοποιηθηκαν: 1)MXR Phase 100, 2)Ibanez WD7 Wah.

Η κιθαρα ειναι μια fender telecaster. Σε κιθαρα με διπλους μαγνητες μπορειτε να υποθεσετε οτι στις ιδιες ρυθμισεις του msd, παραγεται πολυ περισσοτερο gain.

Dani_California.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολύ ωραίο ντέμο! πολύ ωραίο παίξιμο επίσης! ευχαριστουμε!

 

και ωραίο low-gain ήχο στο πετάλι.

 

τελικά το κουμπί για τα mids τι κάνει?

 

ανυπομονώ να πάω να το ακούσω την άλλη βδομαδα!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο ντέμο! πολύ ωραίο παίξιμο επίσης! ευχαριστουμε!

 

τελικά το κουμπί για τα mids τι κάνει?

Ευχαριστω πολυ man!

Για τα mids το σιγουρο ειναι οτι το ''Ν'' ειναι normal και το ''S'' scooped. Για το ''c'' θα το δουλεψω λιγακι και θα επανελθω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντρέπομαι που το ζητάω, αλλά αν ειναι ευκολο δοκίμασε και την συμπεριφορά του όταν το μπουστάρεις με άλλο OD. κάνει θόρυβο? ακούγεται καλά?

 

δεν ξέρω αν θα έχω τη δυνατότητα να το δοκιμάσω όσο θέλω στο μαγαζί :-[

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντρέπομαι που το ζητάω

Ευχαριστηση μου

αλλά αν ειναι ευκολο δοκίμασε και την συμπεριφορά του όταν το μπουστάρεις με άλλο OD. κάνει θόρυβο? ακούγεται καλά?

Το κανω σε καθε Live. Ειτε το μπουσταρω με καθαρη ενταση(EHX LPB-1), ειτε με OD(BARBER ELECTRONICS LTD) δεν υπαρχει κανενα προβλημα θορυβου, και ο ηχος... ναι ακουγεται πολυ καλα :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντρέπομαι που το ζητάω, αλλά αν ειναι ευκολο δοκίμασε και την συμπεριφορά του όταν το μπουστάρεις με άλλο OD. κάνει θόρυβο? ακούγεται καλά?

 

δεν ξέρω αν θα έχω τη δυνατότητα να το δοκιμάσω όσο θέλω στο μαγαζί :-[

φιλε μου εγω το boostarω με το OD-3 και πραγματικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα. αντιθετα μου δινει πολυ ωραια χροια... (offtopic: γεια σου γιανναρε. ωραιο παιξιμο ρε φιλε)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τυμπανα εσυ τα εγραψες (αν ναι με ποιο προγραμμα??) ή χρησιμοποιησες καποιο backing track??

Ειναι backing track που εχει τυμπανα-μπασο.

 

(offtopic: γεια σου γιανναρε. ωραιο παιξιμο ρε φιλε)

Γεια σου ρε Αγγελε! Thanks dude!

 

Δε με τρέλανε ο ήχος του.. Undecided

Αυτο ειναι οτι καταφερα να βγαλω εγω με τις συνθηκες ηχογραφησης που περιεγραψα. Σιγουρα το πεταλι μπορει να ακουστει καλυτερα. Απο την αλλη, δεν αποκλειεται απλα να μη σου αρεσει. (Δεν υπαρχει πεταλι που δεν εχει βρεθει καποιος που να μη του αρεσει!) Εχε υπ'οψην σου οτι αυτο που ακουσες ηταν μια και μονο ρυθμιση του πεταλιου. Υπαρχουν και αλλοι πολλοι ηχοι που μπορεις να πετυχεις, αλλα αυτα αναφερονται ηδη στο σχετικο thread :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου