Προς το περιεχόμενο

Dani California (MSD pedal)


Gianniss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχε υπ'οψην σου οτι αυτο που ακουσες ηταν μια και μονο ρυθμιση του πεταλιου. Υπαρχουν και αλλοι πολλοι ηχοι που μπορεις να πετυχεις

 

αυτό ακριβώς. ούτε κι εω ξετρελάθηκα με τον ήχο (εννοώ προφανώς με τη ρύθμιση) αλλά δεν το είχα ξανακούσει σε μετριο-gain κατάσταση και ομολογώ πως τα πηγε πολύ καλά.

 

δυστυχώς το συγκεκριμένο πετάλι το ακούει κανεις απο μακριά μόνο σε shredding ρυθμιση και παίξιμο λόγω κωστα βρετου, οπότε μια άλλη άποψη και παίξιμο ρίχνουν πολύ φως και προς τα μια μια άλλη κατεύθυνση

 

χμμμ μάλλον θα αρχίσω να τα κλάιω απο τώρα τα λεφτάκια μου όπως φαίνεται. Πραγματικά ανυπομονώ να το ακούσω και απο κοντα την άλλη βδομαδα που τελειώνει η εξεταστική μου.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δυστυχώς το συγκεκριμένο πετάλι το ακούει κανεις απο μακριά μόνο σε shredding ρυθμιση και παίξιμο, οπότε μια άλλη άποψη και παίξιμο ρίχνουν πολύ φως και προς τα μια μια άλλη κατεύθυνση

Εναι αληθεια οτι απο πολλους εχει συνδεθει αποκλειστικα με high gain καταστασεις. Αυτο ειναι λαθος. Το πεταλι εχει σχεδιαστει για αυτο που λεμε ''ευελιξια''. Ασπουμε με ρυθμιση amp στο ''V'' και gain στο ''L'' και με κιθαρα με μονους μαγνητες, θα ''δυσκολευτεις'' να βγαλεις gain! Οπως εχω ξαναπει, εχει και καθαροτατους ηχους.Απ'την αλλη αν βαλεις amp ''B'' ή ''T'' και gain ''Η''... αστα να πανε ;D EDIT: Το ποσο καλα πετυχαινει ολα αυτα, ειναι θεμα του καθενος να κρινει. Εγω αυτο που εκανα ηταν απλα να προβαλω μια του πτυχη για αυτους που τους ενδιαφερει ;)

 

Βρε... εσύ παίζεις πολύ κάλα!!!

Μας επεισες τωρα...χεχε! Thanks ρε Λιακο! Εχε το νου σου, σε λιγο θα σου τηλεφωνησω να ερθεις να με ξεστραβωσεις λιγο σε θεματα music tech... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I am waiting for you baby. Να ακούσω και το πετάλι ζωντανά.

 

Πέρα από την πλάκα, μου άρεσε το παίξιμό σου

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν ηχος ητανε καλος....οχι κατι ιδιατερο αλλα καλος.Απο την αλλη μερια εγω που το ακουσα απο κοντα high gain δεν ειναι με τιποτα.........πολυ light κατασταση.....μκε ωραια χροια ομως...για καποιον που δεν θελει extreme πραγματα ειναι καλο.Παμε τωρα στην τιμη..........για εμενα τα 450 ευρω ειναι πααααααρα πολλα λεφτα.........και δεν δικαιολογουνατι με τιποτα.........αυτο βεβαια ειναι η προσωπικη μου γνωμη και φυσικα ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ κοστολογει την δουλεια του οσο αυτος πιστευει οτι αξιζει και δεν εχει δικαιωμα κανεις να του πει γιατι.....εαν θες το παιρνεις ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο παιξιμο κ πολυ ωραιος ROCK ηχος! ;)

 

Παμε τωρα στην τιμη..........για εμενα τα 450 ευρω ειναι πααααααρα πολλα λεφτα.........

 

τοσο κανει το Fat foot οχι το MSD  ;)

 

Gianniss πες μας την τιμη  :)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο παιξιμο κ πολυ ωραιος ROCK ηχος! ;)

 

τοσο κανει το Fat foot οχι το MSD  ;)

 

Gianniss πες μας την τιμη  :)

 

 

ναι συγνωμη ακυρο ......παντως το fat foot που ακουσα απο κοντα δεν με επεισε για 450 ευρω καθολου

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο παιξιμο κ πολυ ωραιος ROCK ηχος! ;)

 

τοσο κανει το Fat foot οχι το MSD  ;)

 

Gianniss πες μας την τιμη  :)

 

Ευχαριστω bluezlick ;)

Ναι κοστιζει ακριβως 210 Ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε μια χαρα ακούγεται το guitar rig(4 να φανταστω...).Το πεταλάκι μια χαρα μου ακουγεται ετσι όπως το χρησιμοποιεις και πολυ ωραιο κλιπακι γενικά.Η γνώμη μου ομως είναι οτι αυτο τον ηχο τον έχεις και με άλλα πεταλια το ιδιο καλά ίσως και καλύτερα και πολύ πιο φτηνα.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου