Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι Πληκτράς παιδιά με όλη την σημασία των πλήκτρων (πιάνο, ακκορντεόν, synth) και με τη .........βούλα που λένε!!!!! ;)

Α! κι όπως είπε και ο΄παραπάνω φίλος, έχω πτυχίο Φούγκας , πιάνου και ξεκινάω σε λίγο τη σύνθεση. (Πω πω ψώνια στο noiz!!!!!!! ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κοροιδευω τον κοσμο...

Τους λεω οτι ειμαι μπασιστας.

Υπαρχουν και τρεις φιλοι που το εχουν πιστεψει και εχουμε κανει και συγκροτημα ;D

Βρε συ Prog13, και εγώ το ίδιο πίστευα εδώ και χρόνια.

Μέχρι που κατάλαβα ότι και τα άλλα κ..οπαιδα το ίδιο κάνανε με εμένα.

Mass illusion.....

Για αυτό τα πήρα και το χόντρυνα το παιχνίδι.

Τώρα τους λέω ότι είμαι και τραγουδιστής...... ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον ειμαι πληκτρας κατα 70% αυτοδιδακτος. Παιζω και λιγο κιθαρα αλλα και μπασσο και ειμαι και συνθετης. Επανηλθα στην ενεργο δραση μετα απο χρονια απουσια and now i am ready to rock again.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πρέπει να είχα ψηφίσει μπιμπλικάς παλιότερα, παίζει να είχα ψηφίσει και κιθαρίστας ή ακόμα και ντράμερ (!!!) αλλα πρέπει να την είχα ψωνίσει! Ήταν τοτε που είχα αγοράσει δυο μπαγκέτες και πριν τις φάω βάραγα μια κατσαρόλα...

 

Πλέον δεν είμαι παρά ένας ταπεινός μουσικοσυνθέτης!

 

Θέλει κανείς κανα τραγούδι; 20 ευρώ η ώρα... αλλα να θυμάστε κατεβάζω ιδέες πολύ αργά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'μαι κι εγώ ;D

 

Ευθαρσώς δηλώνω μπασίστας (σκουριασμένος μεν αλλά πρόσφατα επανήλθα στην ενεργό δράση) αν και έχω πολύ δρόμο ακόμα...

Αν και τραγουδώ περισσότερα χρόνια απ'οτι παίζω μπάσο...χμμμ.... ::)

Carvin LB40 > MXR M80+ > Line6 LD HD400 > Fender Rumble 410

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Νομιζω οτι αυτό είναι το thread που συστηνόμαστε σωστά?

Γεια σας λοιπόν :) με λενε Δημήτρη ειμαι ο αδερφός του fleamail παρακολουθώ το Forum αρκετά θα έλεγα. Παιζω και γω το κατι της οχι που θα ξεφευγα  ;D απο τον αδερφό μου χεχε. Με τον Παρι ξεκινήσαμε καπως παράλληλα, βεβαια εγω αρκετα μικρος τοτε πολλά δεν τα έπιανα αλλα μάθαινα στην πορεία. NIRVANA και ξερό ψωμί κλασσικά και ειμαι υπερήφανος γιατί με τον Παρι φάγαμε πολυ δεικτισμο στα σχολειά μας και στους κύκλους μας. Ο Παρις οχι τοσο γιατι η γενιά του ήταν κάπως του ρευματος αλλα εγω υπέφερα με σκυλαδες και λαϊκό ποπ(χωρίς παρεξήγηση).

Παντα θαύμαζα τον αδερφό μου για την προσπάθεια που έκανε γιατι στην Σέρρες ήμασταν κάπως μειονότητα ,είμαστε δηλαδή ακόμα πιστεύω, όσοι ασχολούμασταν-στε με ξένη μουσική ο Παρις θα σας εχει πει ιστορίες με μπάτσους σε Live φακελώματα κλπ κλπ.

Εγω βέβαια ασχολούμαι με κατι εντελώς διαφορετικό απο τον αδερφό μου δηλώνω λάτρης της αυτοκίνησης ιδιαιτέρως της κλασσικής  :) με κορυφή ενδιαφέροντος το γνωστό σε ολους σας Austin Mini.

Στα περι μουσικής δεν μπορω να δηλώσω ροκας φανκ κλπ εχω πολλα ακούσματα και ανάλογα με τα κέφια αλλα κραταω ακομα την punk-rock χρεια με την οποια μεγάλωσα με μοναδική εξαίρεση τα σκυλάδικα και τα λαϊκό ποπ(οχι αλλο καρβουνο please). Παίζω κιθάρα, μπάσο και εχει κάνα χρονο που ξεκίνησα δειλα να βαράω τα τυμπανα του αδερφού μου(κρυφά πάντα :P ;D). Καλως σας βρήκα και τα λέμε μέσα  ;) 

Sex drugs and Mini Pickups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες Δημήτρη! Είναι ενδιαφέρον να γνωρίζουμε, έστω και διαδικτυακά, τον Fleamail junior...  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες κι από μένα Δημήτρη! Με τον αδερφό που έχεις, βλέπω εγγυημένη την πορεία προς το GAS και τα επακόλουθά του. Είσαι έτοιμος να γίνεις ένας από μας! ;D

 

Welcome και πάλι... :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου