Προς το περιεχόμενο

Hendrix Legend...?


Macubert

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όσοι ξέρουν, πιο ποζεράς από μένα........... δεν γίνεται.

 

O έχων οφθαλμούς βλέπειν.........

Και 'γω είδα πως με τις πόζες σου έλκεις το εισαγόμενο αντίθετο φύλλο. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O έχων οφθαλμούς βλέπειν.........

Και 'γω είδα πως με τις πόζες σου έλκεις το εισαγόμενο αντίθετο φύλλο. ;)

Στο ξαναλέω. Δε φταίω γω. Το μπάσο τα κανε όλα. Μόνο του.

 

Εχεις pm

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω ότι δεν μένω έκπληκτος ότι κάνουμε σοβαρά αυτή τη συζήτηση.

Είχα την εντύπωση ότι οι συζητήσεις μας ξεκινάνε είτε με την κοινή λογική (για να είναι 40 χρόνια πρότυπο κάτι θα κανε καλά) είτε με κάποιες αξιωματικά δεδομένες βάσεις (υπάρχουν σε κάθε genre κιθαρίστες που έχουν αποδείξει με το καταγεγραμμένο έργο τους ότι μπορούν να πάνε τα πράγματα -έστω και λίγο- παρακάτω).

 

Προς υπεράσπιση του OP, και επειδή υπάρχει και κάποια βάση σε αυτό

 

Και αν τελικά για σας είναι στους πιο ξεχωριστούς κιθαρίστες, είναι απλά επειδή το ακούσατε και απλά το μεταφέρατε ή επειδή τον ψάξατε και γνωρίζεται τη δουλειά του;

(...η δεύτερη ερώτηση τέθηκε, γιατί και εγώ ήμουν στη κατηγορία αυτών που το έλεγαν, απλά επειδή το είχαν ακούσει...) :-[

 

Πιστεύω πως και ένα μεγάλο μέρος όσων θαυμάζουν τον Χεντριξ, απλά αναπαράγουν τα λεγόμενα άλλων χωρίς να έχουν προσωπική άποψη.

Εγώ πχ, ιδιαίτερα προσωπική άποψη δεν έχω (δεν τον έχω ψάξει τον Χέντριξ, ούτε καν, ελάχιστα έχω ακούσει) απ' την άλλη δεν αναπαράγω και καμιά άποψη :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι γιατι ΔΕΝ μενω εκπληκτος?

 

;D

 

μη ξεχνας οτι βρισκεσαι στο site που...αποδομησε τους Beatles (προϊοντα των...δισκογραφικων με πληρη συνθετικη...ανικανοτητα),κονιορτοποιησε τον B.B.King (δεν ξερει να παιζει),απαξιωσε τους Rolling Stones (αχρηστα & αταλαντα πρεζονια) & κατατροπωσε τον...Hendrix...(και δεν ξερει να παιζει και εχει απαισιο...ηχο....) ;D ;D

 

Ξεχνάς την κουλαμάρα του Page και με στεναχωρείς αφάνταστα.......

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πιστεύω πως και ένα μεγάλο μέρος όσων θαυμάζουν τον Χεντριξ, απλά αναπαράγουν τα λεγόμενα άλλων χωρίς να έχουν προσωπική άποψη.

Εγώ πχ, ιδιαίτερα προσωπική άποψη δεν έχω (δεν τον έχω ψάξει τον Χέντριξ, ούτε καν, ελάχιστα έχω ακούσει) απ' την άλλη δεν αναπαράγω και καμιά άποψη :P

 

 

 

πως την εννοείς την προσωπική άποψη?

 

3 studio και 2 live έχει  όλοι λίγο πολύ τους έχουμε ακούσει

Τώρα να τον έχουμε δει live ναι πραγματικά δυσκολάκι να είχαμε αυτή την εμπειρία , διαβάζουμε ότι λένε οι άλλοι

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πως την εννοείς την προσωπική άποψη?

 

3 studio και 2 live έχει  όλοι λίγο πολύ τους έχουμε ακούσει

 

Μπα...

Αυτό εννοώ πολύ απλά :P

Δεν τους έχουμε ακούσει όλοι λίγο πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πχ, ιδιαίτερα προσωπική άποψη δεν έχω (δεν τον έχω ψάξει τον Χέντριξ, ούτε καν, ελάχιστα έχω ακούσει) απ' την άλλη δεν αναπαράγω και καμιά άποψη :P

Κάκιστα.-

 

Τώρα βέβαια αυτό είναι αντικείμενο συζήτησης.

Αρα δεν θεωρούμε μεγάλο τον Πικάσο μιας και δεν έχουμε ασχοληθεί με το έργο του;

Ή τον Αίνστάϊν αφού δεν έχουμε διαβάσει το έργο του; (τυχαία και μη συγκρίσιμα παραδείγματα).

Αντίθετα προσωπικά μην έχοντας βαθιές καλλιτεχνικές γνώσεις, προχωρώ σε αφορισμούς του στυλ "προσωπικά θεωρώ τον Warhol μια μεγάλη μούφα".

Για τον Pollock το παλεύω  ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάκιστα.-

 

Τώρα βέβαια αυτό είναι αντικείμενο συζήτησης.

Αρα δεν θεωρούμε μεγάλο τον Πικάσο μιας και δεν έχουμε ασχοληθεί με το έργο του;

Ή τον Αίνστάϊν αφού δεν έχουμε διαβάσει το έργο του; (τυχαία και μη συγκρίσιμα παραδείγματα).

 

Ωπ ωπ, hold your horses. Πουθενά δεν το λέω αυτό. Όπως είπα πολύ σοφά και πιο πάνω, δεν αναπαράγω καμιά άποψη. Απλά με μεγάλη βεβαιότητα ξέρω ότι πάρα πολλοί το κάνουν λόγω ανασφάλειας, για να αποφύγουν να παραδεχτούν "δεν έχω ακούσει χέντριξ" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναπαράγω καμιά άποψη.

Όλοι αναπαράγουμε απόψεις (πολύ βαθύ αυτό  :P , μην το αναλύσεις θα πνιγείς)Απλώς πολλοί το κάνουν άκριτα και χωρίς προσωπική παρέμβαση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου