Προς το περιεχόμενο

DV247 vs. Thomann - sequel no...?


takisffff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τον thomann αγορασα μια φορα (2 Delta Pro και κατι αλλα πραγματα).

Η εντυπωση που μου αφησε ηταν χειριστη.

Η επικοινωνια μου με τον "γνωστο κυριο" μου αφησε κακιστη εντυπωση γιατι ηταν τουλαχιστον αγενης και ειχε υπερβολικα πολυ υφος, χωρις ποτε εγω να φερθω αναλογα. (τουναντιον δε)

Το κιβωτιο εφτασε στο σπιτι ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΟ, τα μεγαφωνα ειχαν σχεδον βγει απο τα κουτια τους και μαλιστα το ενα ηταν και ελαφρως γρατζουνισμενο (απο τη μερια του μαγνητη ευτυχως) γιατι προφανως ηρθε σε επαφη με το εδαφος απο τα ανοιγματα του κιβωτιου.

 

Βεβαια δεν μπορω να ξερω σε τι κατασταση εφυγε το κιβωτιο απο τις εγκαταστασεις τους, αλλα το ολο packaging ηταν επιοικως ερασιτεχνικο, κακο και επ'ουδενι δεν θυμιζε "μεγαλο μουσικο οικο".

 

Το μονο θετικο ηταν οτι τιποτε δεν ειχε υποστει βλαβη, οποτε τελικα δεν μπηκα στον κοπο να τα επιστρεψω.

 

Το θεμα ομως ειναι οτι αυτο ηταν ενα και μοναδικο δειγμα και δεν ειναι δυνατον να εξαχθει ασφαλες συμπερασμα για το συνολικο ποιον της επιχειρησης.

 

Η ολη "συνεργασια" μαζι τους ομως μου αφησε την εντυπωση της αλαζονιας μιας σχεδον ...μονοπωλιακης τακτικης.

 

Απλα, θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να αγορασω ξανα κατι απο αυτους.

Α ρε Salim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι να σου πω.Δεν ξέρω.Εγώ απλά καταθέτω την εμπειρία μου.Μάλιστα μου ήρθε να κάνω μεταβολή κ να φύγω με αυτά που μου είπαν αλλά το παιδί που έχει το γραφείο στην περιοχή μου είναι γνωστός οπότε το κατάπια κ συνέχισα την διαδικασία.Αυτά είναι τα κακά της επαρχίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθε και το νέο πακέτο μέτρων για να λυθεί το δημοσιονομικό πρόβλημα στη χώρα μας όπου περιλαμβάνεται και η αύξηση του Φ.Π.Α. από 19% στο 21% από 1 Απριλίου 2010

που σημαίνει ότι θα ανέβουν και οι τιμές του Γερμανού thomann διότι ως χώρες τις ευρωζωνης και οι δυο πληρώνουμε το ΦΠΑ τις χώρας μας (Ελλάδα) και ΟΧΙ το μέχρι 31/3/2010 19% που είναι και ίδιο με της Γερμανίας.

στο dv247 επειδή είναι στη Βρετανία χώρα εκτός ευρωζωνης θα συνεχίσουμε να πληρώνουμε το Βρετανικό ΦΠΑ (VAT) που είναι 17,5%

 

αυτό θα κάνει πιο ακριβό το ήδη ακριβότερο thomann

 

τα παράπονα του Θωμά για την πτώση των πωλήσεων στην Ελλάδα στην κύρια MERKEL παρακαλώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις τωρα που θα πεσει και η λιρα στα...ταρταρα τι εχει να γινει..... ;D (οσο βεβαια εχει στοκ ο Αγγλος γιατι μετα θα πανε στο θεο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι βέβαια, αφού της έχουν αφιερώσει ένα ολόκληρο (και σεβαστό) τμήμα του καταλόγου τους: http://www.dv247.com/b-stock/

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλειά της Speedex:

(Διπλό κιβώτιο και hard case)

 

"Αριστούργημα" της ACS:

(σε πολύ προσεκτική συσκευασία)

 

AN1Xbroken.jpg

 

Οι Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ αντίθετα, ήταν (μέχρι τώρα τουλάχιστον) προσεκτικοί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά δεν στέλνουν στην Ελλάδα bstock. Μόνο στην Αγγλια

 

Στελνει και Ελλαδα αφου πρωτα μιλησεις μαζι τους και σου ξεκαθαρισουν οτι στα b-stock δεν γινονται επιστροφες και τι ακριβως θα ισχυει με την εγγυηση οπου αλλαζουν καποιοι οροι.

Τα β-στοκ ειναι κυριος για αγορα απο το καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο άλλος επιμένει σε ACS είναι λόγος για μένα να μην αγοράσω. Δεν υπάρχει χειρότερος κούριερ. Τελεία

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου