Προς το περιεχόμενο

Home Studio Monitors


LeoP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να είσαι άκομψος προς κάποιον πριν καν συστηθείς στο φόρουμ δεν είναι δα και τόσο "απαραίτητο"... ;)

 

Τώρα βλέπω ότι είσαι μέλος για πάνω από έναν χρόνο...

Μέσα λοιπόν σε όλο αυτό το διάστημα το μόνο απαραίτητο που ένιωσες τη μεγάλη ανάγκη να εκφράσεις ήταν ένα...  "Ό,τι να 'ναι.".??.. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το να είσαι άκομψος προς κάποιον πριν καν συστηθείς στο φόρουμ δεν είναι δα και τόσο "απαραίτητο"... ;)

 

Τώρα βλέπω ότι είσαι μέλος για πάνω από έναν χρόνο...

Μέσα λοιπόν σε όλο αυτό το διάστημα το μόνο απαραίτητο που ένιωσες τη μεγάλη ανάγκη να εκφράσεις ήταν ένα...  "Ό,τι να 'ναι.".??.. ::)

 

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ποιος ακριβώς μίλησε για mp3 player? Mπορείς να παραθέσεις ένα συγκεκριμένο quote από κάποιον? Αυτό που εγώ έχω διαπιστώσει είναι πως γνωστοί μου γυρνούν με cd στα χέρια, όχι mp3.

 

Αν και δεν παρακολούθησα όλη την συζήτηση αυτό μου φάνηκε τελείως άκυρο! Δεν βλέπω κανέναν με cd γύρω μου.. Όλοι με τα mp3 επιβιώνουν.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν παρακολούθησα όλη την συζήτηση αυτό μου φάνηκε τελείως άκυρο! Δεν βλέπω κανέναν με cd γύρω μου.. Όλοι με τα mp3 επιβιώνουν.!!

 

Μάλλον επειδή δεν την παρακολούθησες όλη  ;)

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να 'ναι.

 

Mε αφόπλισε η επιχειρηματολογία σου, το πλούσιο λεξιλόγιο και συντακτικό σου, καθώς και ο βαθύς στοχασμός της σκέψης σου.

Για το καλό σου, περιόρισε τις ώρες που παρακολουθείς τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα χθες πηγα και πηρα τα 4αρια της Fostex, παρολο που 5 λεπτα πριν φυγω, μεσα σε μια-δυο ωρες που ειχα να μπω εδω, ειχα 3 σελιδες απαντησεις ετσι ξαφνικα.. Ναι μεν με μπερδεψατε, μου βαλατε δευτερες και τριτες σκεψεις, αλλα τελικα εκανα αυτο που μου ειπε η λογικη μου (και η καρδια μου :P).

Και για να απαντησω πανω κατω σε ολα αυτα. Τα πηρα 180 ευρω, εχουν 4αρι woofer, η fostex ειναι μια πολη καλη εταιρια στο ειδος αυτο, τα συγκεκριμενα ειναι το μικροτερο μοντελο που βγαζει, το αμεσως επομενο ειναι με 5αρι woofer και κοστιζει γυρω στα 150 ευρω παραπανω, δηλαδη ειναι στη κατηγορια "woofer και τιμης" πανω κατω που με παρεπεμψαν καποιοι.

Ειναι τα πρωτα μου monitor, οποτε ειπα αρχικα να παρω κατι φθηνο, να κανω το χομπυ μου(καποιοι νομιζω ειχαν την εντυπωση οτι παω για παραγωγες δισκων ::)), να εξοικειωθω με το θεμα και αργοτερα αν ειναι δινω τα σωστα χρηματα για ενα σωστο σετ, που μπορει να κανει και 800-900 ευρω, οχι δηλαδη 300 και 400 που μου λεγατε. Σωστα δεν τα λεω μεχρι εδω? Δεν τα λεω για να ερθω σε διαμαχη με κανεναν, εννοειται πως ο καθενας ειναι ελευθερος να λεει την αποψη του και να την υποστιριζει!

Τωρα σε θεμα ηχου πανω σε δικες μου δημιουργιες και γενικα cubase κτλ, δεν τα ακουσα ακομα, αλλα τα ακουσα και ακουω τωρα σε Mp3 και μπορω να πω οτι αποδιδουν τελεια. Εννοειται οτι θα μου πει κανεις, οτι σε σχεση με τα φθηνιαρικα τυπου creeative, που ολοι εχουν, θα ειναι κλασης ανωτερος ο ηχος. Οταν θα τα ακουσω και με τις παραγωγες μου, θα σας ενημερωσω.

ΥΓ: Το woofer του ειναι παρα πολυ καλο, ακουω μπασο και δε νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλη αναγκη να πηγαινα σε 5αρι, για να ακουω μπασο. Οσοι εχετε αμφιβολιες για το συγκεκριμενο σετακι, σας προτεινω να τα ακουσετε! Ειναι αυτο που λεμε extra value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστοςςςς.... εγω να φανταστεις δεν εμπιστευωμαι τα αυτια μου και για αυτο το λογο εχω συνδεσει ενα στερεοφονικο στο pc

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειά!

Δώσε τους 3-4 ημέρες λειτουργίας πάντως πριν τα κρίνεις γιατί χρειάζονται και το απαραίτητο στρωσιματάκι.

Στην αρχή τα πρίμα θα σου ακούγονται κάπως σκληρά, μετά σταδιακά θα μαλακώσουν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ... Οντως! Το παρατηρισα και με το μπασο, οπου την πρωτη ωρα και μεχρι να τα κλεισω πρωτη φορα ηταν τσιτα, και με τα τρεμπλ που στρωσαν σιγα σιγα και αοκυγονται πιο σωστα τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου