Προς το περιεχόμενο

rockinger strat->pedals->boogie: α π ο ρ ί ε ς.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν καταλαβα καλα αυτη τη στιγμη παιζεις με τον ενισχυτη ΚΑΙ κονενκτ στη κονσολα απο την εξοδο του delay?

αν αυτο συμβαινει εννοειται οτι ο κονεκτ ηχος ειναι μάπα....

τωρα για το θορυβο.

ποιος θορυβος σε ενοχλει ο "κονεκτ" η αυτος μεσω του ενισχυτη?

μηπως πρεπει ο ηχοληπτης σου να ανακαλυψει επιτελους τα μικροφωνα? :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα καλα αυτη τη στιγμη παιζεις με τον ενισχυτη ΚΑΙ κονενκτ στη κονσολα απο την εξοδο του delay?

ακριβως αυτο γινεται 8O

 

ποιος θορυβος σε ενοχλει ο "κονεκτ" η αυτος μεσω του ενισχυτη?

μηπως πρεπει ο ηχοληπτης σου να ανακαλυψει επιτελους τα μικροφωνα?

μα φυσικα ο ΚΟΝΕΚΤ :evil: :twisted: γι αυτο σκεφτομαι και για ενα sm57lc :wink: σωστος????

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα!

Αλλωστε ειναι γνωστο οτι ο κονεκτ ζωντανος ηχος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!

:lol:

 

Και ελεγα και εγω..θορυβος?..τι θορυβος?? :wink:

 

εν κατακλειδι σταματα ΕΝΤΕΛΩΣ να βγαινει κονεκτ & χρησιμοποιησε ΜΟΝΟ ενα μικροφωνακι στον ενισχυτη σου για να βρεις την υγεια σου...(κατι που γινεται εδω και 50 χρονια με εξαιρετικα αποτελλεσματα... :wink: )

 

ακου εκει κονεκτ!! :evil:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα δοκιμαστικα ενα 58αρι shure στη προβα χθες το βραδυ και με κοιταζε ο μαεστρος (ο οποιος ειναι πολυ παλαιων αρχων και ψιλοκολλημενος) με ''μισο ματι''.μου ειπε πως δεν γινεται , γιατι σε εντασεις ''βραδυνες'' θα πιανει απο παντου.

βεβαια εδω που τα λεμε , το παταρι ειναι εξοργιστικα μικρο.αν κρατησω την κιθαρα οπως πρεπει , το μπρατσο πεφτει πανω στον ωμο του μπουζουξη.αν κανω μισο βημα πισω πεφτω πανω στο ride...μπροστα απο το αναλογιο μου ειναι το nexo του πληκτρα...ουφ!!!θα βοηθουσε σε τιποτα το D.I.BOX ????

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε θα σου πω και εγώ κάτι για να χαλαρώσεις το πρόβλημα που έχεις εσύ το έχουν πάρα πολύ που δουλεύουν σε παρόμοιες δουλείες ακόμα και με τις λεγόμενες φίρμες που χώνουν πολύ χρήμα για μια παραγωγή υπάρχει το συγκεκριμένο πρόβλημα έχω φίλους σε τέτοιες δουλείες και ξέρω αλλά το έχω συναντήσει και εγώ . μην προσπαθήσεις να πείσεις τον ηχογλήπτη δεν πείθετε ...γιατί θα σου πει πως ο τάδε με τον τάδε παίζει direct

για αυτό το vg 8 πουλάει πολύ στην Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ αυτο εχεις δικιο φιλε.θυμαμαι οτι περνουσα πολυ καλα οταν ειχα το vg-88 v.2

τωρα ομως που ''ανακαλυψα'' την λαμπα δεν την αποχωριζομαι.παντως εχω πεσει με τα μουτρα να διαβαζω το manual της gt-8 και βλεπω οτι μπορω να φτιαξω χωριστη ρυθμιση για το left & right output της πεταλιερας.με simulations η και χωρις.χε χε χε!!!πραγμα που δεν μπορουσα να το κανω με το vg......em.icon.bigsmile.png

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι μονο στους βρωμικους ηχους αλλα και στα καθαρα.μαλλον φταιει και η κορνα του μονιτορ.

θα λυσω το προβλημα του hiss με το ns-2 τουλαχιστον κατα 60-70%??????&&

 

 

Εγω θα σου προτεινα να ΠΕΤΑΞΕΙΣ το μονιτορ...(η τουλαχιστον να ακους του αλλους και για τον εαυτο σου να εχεις τον Μαρκ για μονιτορ... Προσεξε την ενταση μόνο γιατι αν τον εχεισ δυνατα δε θα ακους τιποτε αλλο....

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα στο ενα output θα φτιαξω κατι καλο για να μπορει να ακουστει αποδεκτα απο pa ηχειο και στο αλλο ρυθμιση για συνδεση στο input του boogie χωρις προσωμοιωσεις και τετοια...em.icon.cool.png

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα!

Αλλωστε ειναι γνωστο οτι ο κονεκτ ζωντανος ηχος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!

:lol:

 

Και ελεγα και εγω..θορυβος?..τι θορυβος?? :wink:

 

εν κατακλειδι σταματα ΕΝΤΕΛΩΣ να βγαινει κονεκτ & χρησιμοποιησε ΜΟΝΟ ενα μικροφωνακι στον ενισχυτη σου για να βρεις την υγεια σου...(κατι που γινεται εδω και 50 χρονια με εξαιρετικα αποτελλεσματα... :wink: )

 

ακου εκει κονεκτ!! :evil:

 

+1000

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου