Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση fender squier classic vibe 50s


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε παραδέχομαι επειδή το σάιτ του BIORN RIIS το γνωρίζω απέξω και ανακατωτά μέχρι και τα κόμματα ... να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα να μου το φέρεις παράδειγμα διότι για φάν των ντιμάρζιο θεωρούσα δεν θα το ήξερες :)

 

μπράβο σου απλά θα ανταπαντήσω οτι αναφερεσαι σε ντιμάρζιο του 1976 :))))

 

οχι σημερινο ...

Δεν είμαι φαν των Dimarzio.

Αλλά θεωρώ ότι έχουν ορισμένους καλούς μαγνήτες για τη δουλειά που συζητούσαμε παραπάνω, επειδή έχω ακούσει ορισμένους, έχω κρατήσει κάποιους και απορρίψει άλλους.

Αν είμαι φαν κάποιας μάρκας αυτοί είναι οι SD.

Αλλά να είμαστε αντικειμενικοί.

Όσο για το 1976, σε διαβεβαιώ ότι έχω SD τριακονταετίας και είναι ο ίδιος ήχος με τους τρέχοντες.

 

Τώρα ontopic, John, οι μαγνήτες σου είναι μια χαρά. Κάνε πρώτα τις άλλες αλλαγές και βλέπεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και η κληθρα ειναι δεντρο δηλαδη? οσο ζω μαθαινω  :P αυτοι οι 2 που μου ειπεσ funky bassman για να τους βρω πρεπει να διασχησω ολη την χ.τρικουπη/εμμ. μπενακη?  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η κληθρα ειναι δεντρο δηλαδη? οσο ζω μαθαινω  :P αυτοι οι 2 που μου ειπεσ funky bassman για να τους βρω πρεπει να διασχησω ολη την χ.τρικουπη/εμμ. μπενακη?  :P

Κοίτα δεν ξέρω απέξω και τους αριθμούς... Είναι στην περιοχή των εξαρχείων... Ο Jimmys είναι Χαρ. Τρικούπη και Διδότου και ο Δήμου είναι μεταξύ Ακαδημίας και Σόλωνος...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αυτο το τρεμολο http://www.thomann.de/gr/goeldo_vintage_tremolo_chrom_tv10s.htm τι διαφορα εχει απο το μαμισιο?!?!

 

edit: και ποιον απ τους 2 παραπανω να προτιμησω?(απο Ε ποσο θα παει? :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ThePilgrim  του στελνεις να δει βιντεακι με strat  69''  fender  πανω σε κεφαλη soldano  με MARSCHALL καμπινα και ενα pedalboard  αποτελουμενο απο ενα σωρο πεταλια για να ακουσει τους τεξας σπεσιαλ μαγνητες αν του αρεσουν ....αυτο το βιντεο εχει καμια σχεση με τον εξοπλισμο του παλικαριου που ρωταει για μια squier ???

Στο συγκεκριμενο GIG του βίντεο απο το YOUTUBE ακόμα και καδρόνι της οικοδομης να βαλεις με χορδες στερεωμενες με προκες πάλι καλά θα παίξει !!! 

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το BASSWOOD δεν είναι μαόνι ειναι του κω..  μπασόξυλο λέγεται...

 

basswood = φλαμουρια

 

To alder ειναι η κλήθρα

 

alder = σκληθρο

 

 

btw, κανε αυτα που σου προτεινε ο superfunk και θα δεις...

Μαγνητες κλπ, μετα (αν θελησεις).

Ισως πρωτα να αναβαθμιζες τα ηλεκτρικα (ποτενσιομετρα/πυκνωτη, διακοπτη, βυσμα),

αν δεν ειναι καλης ποιοτητας.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου