Προς το περιεχόμενο

vox ac 15 vs fender blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τον ορο power amp distortion εννοουμε την παραμορφωση που προερχεται απο τις τελικες και οχι απο την προενισχυση,σωστα?

ο fender εχει περισσοτερο απο τον βοξ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με τον ορο power amp distortion εννοουμε την παραμορφωση που προερχεται απο τις τελικες και οχι απο την προενισχυση,σωστα?

ο fender εχει περισσοτερο απο τον βοξ?????

 

έχω την εντύπωση πως δε θα σου χρειαστεί να ακούσεις το power amp distortion παρά μόνο αν θες να βλάψεις κάποιον :P

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, η δικη μου εμπειρια με τους 2 αυτους ενισχυτες (εγω εχω Βοξ και ενας καλος φιλος τον Φεντερ), εχει ως εξης:

- Ο Βοξ ειναι βαρυτερος και μεγαλυτερος. Βεβαιως αυτο "ακουγεται" καθως το headroom του ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο του Φεντερ.

- Ο Βοξ εχει πιο "γλυκο" ηχο. Mου ταιριαζει περισσοτερο στα αυτιά από τον καθαρο "τσιριχτό" ήχο του Φεντερ.

- Ειναι και οι δυο καταπληκτικοι ενισχυτες.

- Ο Βοξ μου αρεσει επισης περισσοτερο λογω του Gain που βγαζει ευκολα πολυ ομορφο βρώμικο ήχο. Παρόλα αυτα, εγω τον χρησιμοποιοώ μια χαρα με πολλα πετάλια (παιζουμε νοιζ/shoegaze).

- Τωρα ο φιλος μου θα σου ελεγε απο την αναποδη για τα καλα του Φεντερ.

- Μοναδικη λυση να τους βρεις και τους δυο και να τους ακουσεις. Εχουν αρκετα διαφορετικο ηχο.

 

Καλη επιλογη! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και επιμένει το θέμα να κάνω μια πρόταση:

 

Να διοργανώσουμε συγκριτικό τεστ.

 

Εγώ βάζω τον βοξ, τη (στοκ) αμερικαν στρατ και τα πετάλια μου.

Κανείς να βάλει τον blues junior (και κανα Α/Β box) ;

 

καμια ιδέα για μέρος;;; θα πρότεινα το σπίτι μου, αλλά είναι μικρό διαμέρισμα με ηλικιωμένους γείτονες. Αν βάλει κανείς καμια αποθήκη εγώ τα φέρνω όλα με το αμάξι μου.

 

Πώς σας φαίνεται;

 

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταφερετε να διοργανωσετε τη συγκριση αυτη θα με βολευε πολυ μιας και θα τους ακουγα και τους δυο σχεδον ταυτοχρονα,στον ιδιο χωρο κλπ...

δυστυχως ουτε εγω μπορω να προτεινω το σπιτι μου για αυτη τη δουλεια,εχω ηδη αρκετα προβληματα με τους γειτονες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζω εγω το σπιτι μου (και την βιντεοκαμερα για να ανεβασουμε και το σχετικο βιντεο στο νοιζ) που δεν εχω ουτε γειτονες ουτε προβλημα!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.

 

 

 

 

απλα βαρεθηκαν μετα απο ωρες παιξιματος με εναν 15αρι βοξ στο τερμα, οποτε φυγανε ΟΛΟΙ μεταναστες στην αμερικη!

αληθεια λεω! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως ειμαι μεσα,το ψηνω.

αφου vox βρηκαμε,χωρο βρηκαμε μενει μονο να βρεθει καποιος να βαλει τον blues junior.

εγω απο μερια μου προσφερομαι να βαλω τη les paul μου,μην τους ακουσουμε μονο με strat

αντε,αντε και πωρωθηκα!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια!

λοιπον!

εχουμε βοξ(τον δικο μου και του σκαντζου, για να δειτε τι ωραια παιζουν στερεο ;D)

εχουμε χωρο,

εχουμε πεταλια(πολλααααααα ;D)

εχουμε δυο αμερικανες στρατ

εχουμε μια λεςπολ

 

ζηταμε καποιον να βαλει τον μπλουζτζουνιορ και τις κοκακολες και ειμαστε ετοιμοι! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου