Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γέιτονες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρε αλλα 6 vibro και κοτσαρε τα απου κατου απο το εμ ντε εφ και εισαι και ετοιμος και με αναρτησεις 2πλες για καφριλες ;D

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δες εδω http://www.noiz.gr/index.php?topic=158312.msg304212#msg304212 το υψος στα vibro και το υψος του πετροβαμβακα για να καταλαβεις

δες επισης οτι τα vibro ακουμπανε κατευθειαν στο πατωμα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λαθη της κατασκευης σου ειναι τα εξης:

 

1) τα vibro ep ειναι 2.5εκ αρα θες πετροβαμβακα 2.5 ή 2εκ, εσυ αποτι καταλαβαινω απο το περισεμα εχεις βαλει 3εκ

2) τα vibro ep ουσιαστικα λειτουργουν σαν αναρτησεις και ο πετροβαμβακας ως υλικο για τον ελεγχο των resonances. έτσι οπως τα εχεις καλυμενα με mdf δεν αφηνεις τα vibro να κανουν τη δουλεια τους

 

Συμπέρασμα...μαλλον δεν εκανες ΤΙΠΟΤΑ...τωρα αν τακανες χειροτερα δε ξερω...σορρυ αλλα θα πουν τη γνωμη τους και οι συμφορουμιτες, μπορει να εχω και εγω καπου λάθος

 

Πρέπει να έχεις δίκιο φίλε μου. Αλλά και η κοπέλα στην vibro έπρεπε να είναι πιο επεξηγηματική. Το μόνο που μου είπε είναι να πάρω πετροβάμβακα σύνθεσης 50 κιλών. Τίποτε άλλο. Και ο τυπάς που μου έδωσε τον πετροβάμβακα μου είπε ότι συμπιέζεται. Φυσικά όμως με το βάρος που έχω βάλει εγώ δεν συμπιέζεται καθόλου. Αυτό που πρέπει να κάνω τώρα είναι να κόψω με κάποιο μαχαίρι τον πετροβάμβακα. Κόβεται σχετικά εύκολα. Ελπίζω να τα καταφέρω. Ευχαριστώ και πάλι.

Rock Simplicity!! by mastro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αλλά και η κοπέλα στην vibro έπρεπε να είναι πιο επεξηγηματική.

Το μόνο που μου είπε είναι να πάρω πετροβάμβακα σύνθεσης 50 κιλών. Τίποτε άλλο.

 

2) Και ο τυπάς που μου έδωσε τον πετροβάμβακα μου είπε ότι συμπιέζεται.

 

3) Φυσικά όμως με το βάρος που έχω βάλει εγώ δεν συμπιέζεται καθόλου.

Αυτό που πρέπει να κάνω τώρα είναι να κόψω με κάποιο μαχαίρι τον πετροβάμβακα.

 

 

Χωρις να θελω να ειμαι ειρωνικος και επιθετικος θα σου πω τα εξης:

 

1) η κοπελα στη vibro ΔΕΝ επρεπε ναναι πιο επεξηγηματικη, της ειπες τι θελεις να κανεις και σου εκανε μια προταση, τι στιγμη που ο ιδιος λες οτι θα επρεπε να ειναι πιο επεξηγηματικη τοτε κατι δεν καταλαβες καλα...και τι λενε σαυτη τη περιπτωση...''δεν ηξερες...δε ρωταγες..?'' μπορει να μην της ταπες εσυ καλα ωστε να σε βοηθησει καλυτερα

 

Μη ξεχνας οτι σου εδωσα καποια link με φωτο και δειγματα απο πλωτα πατωματα. Ειδες πουθενα να τακακια να καλυπτονται πανω κατω με mdf?...οχι...μονο επανω

 

2) Στον τυπά αυτον, τουπες τι θες να κανεις...ο τυπας αυτος ηξερε τι σημαινει πλωτο πατωμα? εσυ γιατι δεν μετρησες τα τακακια για να ζητησεις αναλογο παχος πετροβαμβακα?

 

3) αυτο που πρεπει να κανεις κατα την ταπεινη μου αποψη, που ειναι και το ποιο απλο ειναι ή να βαλεις vibro κατω απο την κατασκευη που εχεις κανει ήδη ή να την ξηλωσεις και να βαλεις αλλη μια στρωση vibro πανω στα ηδη υπάρχοντα

 

Αποτι καταλαβα ενθουσιαστηκες και εκανες επιπολαιη κινηση απο βιασυνη και μονο...κριμα γιατι ηταν παρα πολυ απλη κατασκευη...αλλα dont worry γιατι λύνεται ευκολα  ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να ειμαι ειρωνικος και επιθετικος θα σου πω τα εξης:

 

1) η κοπελα στη vibro ΔΕΝ επρεπε ναναι πιο επεξηγηματικη, της ειπες τι θελεις να κανεις και σου εκανε μια προταση, τι στιγμη που ο ιδιος λες οτι θα επρεπε να ειναι πιο επεξηγηματικη τοτε κατι δεν καταλαβες καλα...και τι λενε σαυτη τη περιπτωση...''δεν ηξερες...δε ρωταγες..?'' μπορει να μην της ταπες εσυ καλα ωστε να σε βοηθησει καλυτερα

 

Μη ξεχνας οτι σου εδωσα καποια link με φωτο και δειγματα απο πλωτα πατωματα. Ειδες πουθενα να τακακια να καλυπτονται πανω κατω με mdf?...οχι...μονο επανω

 

2) Στον τυπά αυτον, τουπες τι θες να κανεις...ο τυπας αυτος ηξερε τι σημαινει πλωτο πατωμα? εσυ γιατι δεν μετρησες τα τακακια για να ζητησεις αναλογο παχος πετροβαμβακα?

 

3) αυτο που πρεπει να κανεις κατα την ταπεινη μου αποψη, που ειναι και το ποιο απλο ειναι ή να βαλεις vibro κατω απο την κατασκευη που εχεις κανει ήδη ή να την ξηλωσεις και να βαλεις αλλη μια στρωση vibro πανω στα ηδη υπάρχοντα

 

Αποτι καταλαβα ενθουσιαστηκες και εκανες επιπολαιη κινηση απο βιασυνη και μονο...κριμα γιατι ηταν παρα πολυ απλη κατασκευη...αλλα dont worry γιατι λύνεται ευκολα  ;)

 

Δεν γίνεσαι επιθετικός, προς θεού...απλά εννοούσα ότι η κοπέλα έπρεπε να μου πει πόσα εκατοστά ύψος πετροβάμβακα να πάρω. Εγώ θα κάνω και τις δύο λύσεις. Θα βάλω άλλα 6 vibro κάτω από την κατασκευή αλλά και θα κόψω προσεκτικά τον πετροβάμβακα(1-1,5cm) έτσι ώστε να λειτουργούν σωστά τα vibro. Thanks και πάλι....

Rock Simplicity!! by mastro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κοψεις το πετροβαμβακα δε θα χρειαστει να βαλεις επιπλεον τακακια, αν βαλεις επιπλεον τακακια θα χρειαζεις κιαλλο πετροβαμβακα...γλωσεψες τη μπερδα σου  ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κοψεις το πετροβαμβακα δε θα χρειαστει να βαλεις επιπλεον τακακια, αν βαλεις επιπλεον τακακια θα χρειαζεις κιαλλο πετροβαμβακα...γλωσεψες τη μπερδα σου  ;)

Όχι, τα επί πλέον τακάκια θα μπουν κάτω από την κατασκευή. Αυτό εννοούσα ...όπως είπε και ο φίλος KID.

Rock Simplicity!! by mastro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω στο πρώτο σε πολυκατοικία με καλή ηχομώνοση.Έχω ηλεκτρονικά τύπμπανα και μου κάνανε παρατήρηση απο τον 6το!!!!!Ακούγονται λέει κάτι τακ τακ.Έλεος!!!!Δε μου έκανε παρατήρηση μια γιαγιά στο δίπλα διαμέρισμα(θα μου πεις δε ακούει)ούτε μια οικογένοια παραδίπλα,πάλι στον 1το.Μάλλον πρέπει να είναι το πετάλι.Αλλά άμα έχουμε πρόβλημα και με τα ηλεκτρονικά που είναι για αυτο το σκοπό τότε βράστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα λογικο ειναι να σε ακουνε στον εκτο και οχι στο διπλανο η στον πρωτο, οσο πιο πανω τοσο πιο πολυ ακουγεται, το θεμα γενικα λυνεται μια μια πλατφορμα οπως κανε ο φιλος αλλα μια μποτα με mesh head πρεπει να ειναι η ιδανικη λυση

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην Γαλλία και πρέπει να το ψάξω εδώ για πλατφόρμες ορολογίες κτλ για να μη μου πάει ο κούκος αηδόνι,γιατί είναι και λίγο περιέργοι οι γάλλοι.Mε κόβω για κικ με μες χεντ.Αλλά να ρωτησω κάτι.Γίνεται να βάλεις muffled head πάνω σε ηλεκτρονικά pads?πχ

έχω αυτο το κικ ντραμ http://www.thomann.de/gb/millenium_mps300td3v_mesh_special_set.htm και αναρωτιόμουνα αν του βάλω πάνω ένα muffled head πως θα ακούγεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου