Προς το περιεχόμενο

Μπασιστας κανει ερευνα αγορας για ενισχυτη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

έτσι έβλεπα και εγώ και χαιρόμουνα (είχα το ίδιο μπάσο με εσένα). Παίζει με deluxe jb, που  είναι active!  8) έχει ηχάρα όμως...

 

o ηχος του deluxe ειναι λαλακια γιατι η προενισχυση του ειναι για τα μπαζα ειμαι σιγουρος οτι θα την εχει αλλαξει για να βγαζει τετοιο ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δινεις  και πολλα λεφτα για ενισχυτη μπασου

 

Βρες εναν παλιο Peavey Series 400 η εναν Peavy Mark III Series 400BH & θα εισαι πασας... :),δυσκολα θα βρεις καλυτερο ενισχυτη απο αυτον.

Δεν συμφωνώ φίλτατε.

Για μένα, για σένα (και για τον Yann που τον έφερε από Αμερική) όντως πρόκειται για έναν από τα καλύτερα κεφάλια. Εχουν αλλάξει όμως τα πράγματα στα σύγχρονα

γούστα............. :-\

Ασε που θες και τον Σουγκλάκο να στον κουβαλάει.....

 

Και δεν έχω μετανοιώσει καθόλου για τον Nemesis.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν αλλάξει όμως τα πράγματα στα σύγχρονα

γούστα..

 

and who gives a FF about syghrona gusta? ;D

 

I want my bass to sound like a bass...  ;D ;D

 

Nemesis & πρασινα αλογα...

 

 

αν δε βαλεις το..μωρακι αυτο (η καλυτερα ΔΥΟ απο αυτα τα μωρακια,το ενα σε μια 8Χ10 & το αλλο σε μια 2Χ15)

 

classic_400.jpg

 

ΜΠΑΣΟ δεν θα ακουσεις... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ηχος του deluxe ειναι λαλακια γιατι η προενισχυση του ειναι για τα μπαζα ειμαι σιγουρος οτι θα την εχει αλλαξει για να βγαζει τετοιο ηχο

 

Εμένα και του μεξικάνικου deluxe η προενίσχυση μια χαρά μου φάνηκε. Σούπερ ήχο βγάζει το άτιμο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ζητήσω συγγνώμη αλλά μιλούσα για το Am P-bass Dlx με τον διπλό   στον κώλο στην γέφυρα.

Μόνο λαλακία δεν μου ακούστηκε.

 

Ο Τζώνυς V. ;) έχει έναν Mark (IV νομίζω)  με 2X15 Scorpion.

Αλλά μετά δεν υπάρχει χώρος για τους ήχους των άλλων οργάνων.

 

Yeeeaaahhh  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι έβλεπα και εγώ και χαιρόμουνα (είχα το ίδιο μπάσο με εσένα). Παίζει με deluxe jb, που  είναι active!  8) έχει ηχάρα όμως...

 

αυτο οφειλεται κατα 99,9% στο οτι...ξερει να παιζει.. δυστυχως το εχει αυτο το .....μειονεκτημα το οργανο..... πρεπει να ξερεις να παιζεις για να βγαλεις καλο ηχο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο οφειλεται κατα 99,9% στο οτι...ξερει να παιζει.. δυστυχως το εχει αυτο το .....μειονεκτημα το οργανο..... πρεπει να ξερεις να παιζεις για να βγαλεις καλο ηχο... ;D

 

καλά δε συζητάμε γι αυτό ευνοείται ότι είναι ασύλληπτος μπασίστας, τόσο σε θέμα σύνθεσης όσο και εκτέλεσης, είναι ρομπότ ο άτιμος  :). Πάντως νομίζω ότι το punch που βγάζει οφείλεται και στο όργανο.. (αλλιώς θα ήταν και αυτός με κάνα τσέχικο  :) )

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ειμαι διατεθημενος να σκασω μεχρι κ 1500-2000 ευρω(βασικα κανω ερευνα αγορας τωρα για ναρχισω να μαζευω σιγα σιγα ;) ) κυριως με ενδιαφερει κεφαλη/καμπινα(αλλη ποιοτητα ηχου!)

 

 

σκοπευω αμεσα να παρω το muff....αποτι εχω δει ομως παιζει κ με jazz bass σε καποια κομματια...!

 

 

Το χρηματικο ποσο που ανεφερες ειναι αρκετα μεγαλο, θελεις να ασχοληθεις επαγγελματικα?

 

Η προταση μου ειναι αρχισεις να κανεις βολτες σε ολα τα στουντιο και να δοκιμασεις οσους πιο πολλους ενισχυτες μπορεις.  Η λυση με τα πεταλια που ανεφερες ειναι πιο ευκολη και ειναι προτιμοτερο να φτιαξεις ενα καλο pedal rig πρωτα. Αλλωστε δεν πιστευω οτι θα εισαι διατεθειμενος να κουλαβας την κεφαλη και καμπινα σε οποιο live κανεις. Η αποψη μου ειναι να σιγουρεψεις τον ηχο σου μεχρι τα πεταλια.

 

υ.γ: Εχω ενα fender rhodes εδω και 8 χρονια αλλα απο τοτε που αγορασα το nord electro 73 το rhodes ειναι μονο για προβες και ηχογραφησεις, ειναι ρισκο να μετακινεις ακριβο και βαρυ εξοπλισμο

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως νομίζω ότι το punch που βγάζει οφείλεται και στο όργανο.. (αλλιώς θα ήταν και αυτός με κάνα τσέχικο  :) )

 

Oh Johnny

Oh Johnny

(κομματάρα)

 

Ειναι και Παρασκευή απόγευμα....  ;D

 

Ο Φάμπρικας τα λέει καλά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου