Προς το περιεχόμενο

Zildjian A custom - Help!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον οταν επελεγα τα πιατα που θα παρω δεν τα επελεγα βασει noiz κλπ...φυσικα ολα αυτα τα φορουμ ειναι για καλο αλλα απο εκει και περα πρεπει να πας στο νακα και στον οποιοσηποτε φερνει zildjian να τα δοκιμασεις.

 

αν δεν υπαρχουν ρισκαρε και παρτα γιατι οπως και να το κανεις τα a custom ειναι καλα πιατα, μην το κουραζεις πολυ κακο σε σενα κανεις

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ. Θα χτυπήσω λοιπόν κ ότι βγει.. Αρχικά θα πάρω το hihat (μάλλον mastersounds) και το Πάσχα ένα ride. Επιτέλουςςςςςςςς  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Θα χτυπήσω λοιπόν κ ότι βγει.. Αρχικά θα πάρω το hihat (μάλλον mastersounds) και το Πάσχα ένα ride. Επιτέλουςςςςςςςς  ;D ;D ;D

 

τι ότι βγει?? ... αντικειμενικά , το master sounds είναι κορυφαίο all around HH ... ηχητικά , τα πράγματα παραμένουν πάντα υποκειμενικά ... (εμένα πχ. μου αρέσει πάρα πάρα πολύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Θα χτυπήσω λοιπόν κ ότι βγει.. Αρχικά θα πάρω το hihat (μάλλον mastersounds) και το Πάσχα ένα ride. Επιτέλουςςςςςςςς  ;D ;D ;D

 

να ξερεις οτι τα hi hats τυπου mastersound, soundedge κτλ (κυματιστο bottom) ειναι πιο βαβουριαρικα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξερεις οτι τα hi hats τυπου mastersound, soundedge κτλ (κυματιστο bottom) ειναι πιο βαβουριαρικα

 

Δηλαδή ποια δεν είναι?  :-\ ας το πούμε κ έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σου ειπα ''ειναι βαβουριαρικα'' σου ειπα ''ειναι πιο βαβουριαρικα''

 

αυτου του τυπου hi hats δε κλεινουν εντελως οταν εχεις πατημενο το πεταλι, περναει περισσοτερος αερας κατα καποιο τροπο, αυτο εχει σαν αποτελεσμα οταν παιζεις και το εχεις λίγο ανοιχτο να κανει πιο πολυ θορυβο και φυσικα να εχεις αρκετα πιο πολυ sustain απο ενα κλασσικου τυπου.

 

δεν λεω οτι δεν ειναι καλα, απλα εμενα δεν ειναι του στυλ μου παρολο που παιζω και metal. βεβαια εγω ειχα paiste 2002 αλλη αναλογια κραματος αλλες προδιαφραφες κατασκευης και αλλος ηχος...πιο dark.

 

και παλι δε σου λεω να μην τα παρεις απλα επειδη ειναι ''διαφορετιο'' απο τα αλλα τουλαχιστον ακουσε το πρωτα και εννοω να το ακουσεις απο κοντα γιατι αν το παρεις και δε σου κανει και το πουλησεις αυτοματως εχεις ''χασει'' τουλαχιστον 50 ευρω απο τη μεταπωληση και αν θες να παρεις καποιο που σου κανει και πρεπει να τσονταρεις αλλο ενα 50αρικο πχ εχεις χαλασει 100 ευρω εξτρα χωρις λόγο

 

γιαυτο μη βιαστεις! ολα καλα ειναι μωρε αλλα αυτου του τυπου ειναι καπως διαφορετικα...μπορει κα να σαρεσει δε λεω...αλλα ακουσε το!

 

εγω πηρα τα Sabian AAX Stage Hats 14'' και ειμαι υπερ ευχαριστημενος

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σου ειπα ''ειναι βαβουριαρικα'' σου ειπα ''ειναι πιο βαβουριαρικα''

 

αυτου του τυπου hi hats δε κλεινουν εντελως οταν εχεις πατημενο το πεταλι, περναει περισσοτερος αερας κατα καποιο τροπο, αυτο εχει σαν αποτελεσμα οταν παιζεις και το εχεις λίγο ανοιχτο να κανει πιο πολυ θορυβο και φυσικα να εχεις αρκετα πιο πολυ sustain απο ενα κλασσικου τυπου.

 

δεν λεω οτι δεν ειναι καλα, απλα εμενα δεν ειναι του στυλ μου παρολο που παιζω και metal. βεβαια εγω ειχα paiste 2002 αλλη αναλογια κραματος αλλες προδιαφραφες κατασκευης και αλλος ηχος...πιο dark.

 

και παλι δε σου λεω να μην τα παρεις απλα επειδη ειναι ''διαφορετιο'' απο τα αλλα τουλαχιστον ακουσε το πρωτα και εννοω να το ακουσεις απο κοντα γιατι αν το παρεις και δε σου κανει και το πουλησεις αυτοματως εχεις ''χασει'' τουλαχιστον 50 ευρω απο τη μεταπωληση και αν θες να παρεις καποιο που σου κανει και πρεπει να τσονταρεις αλλο ενα 50αρικο πχ εχεις χαλασει 100 ευρω εξτρα χωρις λόγο

 

γιαυτο μη βιαστεις! ολα καλα ειναι μωρε αλλα αυτου του τυπου ειναι καπως διαφορετικα...μπορει κα να σαρεσει δε λεω...αλλα ακουσε το!

 

εγω πηρα τα Sabian AAX Stage Hats 14'' και ειμαι υπερ ευχαριστημενος

 

Θα θελα πραγματικά να δοκιμάσω πιατίνια, zildjian sabian paiste, oτιδείποτε! αλλά όπως είπα κ πριν δεν υπάρχει τίποτα εδώ που μπορώ να δοκιμάσω.. Δηλαδή μόνο στα τυφλά μπορώ να αγοράσω πιατίνια. Στα τυφλά όμως χτύπησα κ την yamaha που έχω τώρα και είμαι υπέρ ευχαριστημένος!  ;D

 

τα mastersound δεν είναι αυτά?  :-\

 

αλλά και πάλι δεν με χαλάει να μην κλείνουν εντελώς.. αντίθετως μια χαρά μου ακούγεται χιχι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε χρηστο και εμενα μια χαρα μου ακουγονται αλλα μπορει να εχει παρει εικονα απο μια καμερουλα απλη η super και να εχει ξεχωριστο μικροφωνο συνδεδεμενο και να εχει φτασει να βγαλει τοσο ωραιο δειγμα ηχου

 

για δες και αυτα...

http://www.youtube.com/watch?v=C2Lm28erkgA

 

εντελως διαφορετικος ηχος ετσι..?

δε θελω να σε μπερδεψω αλλα οτι λαμπει δεν ειναι χρυσός...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθώ...  ::)  Πάντος γενικά είμαι πολύ δύσκολος στις επιλογές μου.. Και τώρα έχω μπερδευτεί..  :-\ Στην τελική τα παίρνω και αν δεν μου αρέσουν τα γυρνάω πίσω.. ( από thomann. Γίνεται έτσι? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να σου πούμε πάντα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρεις κάτι που δεν σε κάνει κέφι. Πάρε καλύτερα το αεροπλάνο(φτηνό εισητήριο κτλ) και δοκίμασε αθήνα με την ησυχία και κάνε τις επιλογές σου. Αλλιώς πάρε το ρίσκο και ότι σου βγει. Διάβασε reviews από ξένα site,samples αλλά πάντα θα υπάρχει το ρίσκο όσες συμβουλές και να σου δώσουμε. Αντιπρόταση: πάρε αεροπλάνο για κωσταντινούπολη και κλείσε ξενάγηση στα γνωστά istanbul mehmet,agop, masterworks, bosphorus και πάρε ότι σου κάτσει στο αυτί καλύτερα. Τα σύνολικά έξοδα θα είναι 100% λιγότερα από αυτά που θα έδινες για ένα σετάκι zildjian A custom και θα πάρεις αυτό που θες ακριβώς.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου