Προς το περιεχόμενο

τι κιθαρα να παρω με 500ε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...θα??????

 

Το παλικαρακι θα το γυρίσει στο μπουζουκι ετσι οπως το πατε!

Είναι στην Καλλιθέα ένας μάστορας για μπουζούκια... ΜΟΥΡΛΙΑ!!! ;D ;D ;D

Αλλά μπορείς να παίξεις μόνο ρεμπέτικα... Για λαϊκά πρέπει να πας σε άλλον...  :P :P :P :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...θα??????

 

Το παλικαρακι θα το γυρίσει στο μπουζουκι ετσι οπως το πατε!

 

H fender βγαζει και μπουζουκια!!!!

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στην Καλλιθέα ένας μάστορας για μπουζούκια... ΜΟΥΡΛΙΑ!!! ;D ;D ;D

Αλλά μπορείς να παίξεις μόνο ρεμπέτικα... Για λαϊκά πρέπει να πας σε άλλον...  :P :P :P :P

 

χαχαχαχαχαχαχα

ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφυγε η κουβεντα η ειναι ιδεα μου? η αλοιθεια παντως ειναι οτι συνδυαζουμε,την καθε κιθαρα με την μουσικη που παιζει καθε μουσικος που χρησιμοποιει την χψ κιθαρα(βεβαια αυτο δεν γινεται απαραιτητα συνειδητα).

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει επισης και μια HAMER Californian Quilt (CALQ) XT SERIES (κινεζικης κατασκευης) Η οποια κατα την γνωμη μου ειναι σχετικα πιο κοντα σε μια στρατ κιθαρα αποτι σε μια λεσ πολ

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είναι το μέσο που χρησιμοποιούμε για να εκφραστούμε μέσω της μουσικής.

Το σχήμα δεν παίζει ρόλο,αρκεί να μας αρέσει.

Οι μαγνήτες δεν παίζουν ρόλο με τα κατάλληλα πετάλια.

Οι ενισχυτές δεν παίζουν ρόλο με τα κατάλληλα πετάλια.

Πάρε μία telecaster και φόρα της ένα metal distortion,κ βλέπουμε μετά αν κάνει για Metal.Μετά βάλε ένα blues driver σε μια ibanez και μια jackson κ κοίτα να δεις τι ωραία που παίζεις!

Φίλε, πάρε μια κιθάρα που να σε γεμίζει και να σου φωνάζει "γρατζούνα με".

Να σου αρέσει το σχήμα, ο ήχος και πάνω απ'όλα να σε βολεύει στο παίξιμο.

Οι μεγάλες διαφοροποιήσεις κ το πως καθορίζεται ένα μοντέλο για το αν είναι μεταλ,ροκ,τζαζ κλπ κλπ είναι στην ταστιέρα. Υπάρχουν ταστιέρες που σπρώχνουν προς ένα είδος ή προς ένα άλλο!

Αυτό τουλάχιστον βλέπω κάθε φορά που παίζω με μια κιθάρα!

Απλά,με 500ευρω, μην περιμένεις κ σουπερ ντουπερ ουάου κιθάρα!

Αν γουστάρεις strat, πήγαινε προς squire,πολύ πιο κάτω από το budget σου αλλά την δουλειά τους την κάνουν.Αν θές σε κάτι πιο metal σε αυτά τα λεφτά, jackson κινέζικη και ξερό ψωμί. Με 500 ευρω η κιθάρα θα ουρλιάζει για μέταλ. Οι λίγες εμπειρίες που είχα με ibanez με έχουν μπερδέψει γτ άλλωτε ήταν απίστευτες κιθάρες κ άλλωτε για πέταμα (μη με φάτε ibanez fans!απλά η άποψή μου είναι ^_^). Άλλη άποψη (outsider) είναι οι fernandes. Πολύ διαφορετικά σχέδια και φανταστικός ήχος...Κρίμα που δεν είναι κ οι πιο γνωστές στην ελλάδα :/ Επίσης έτυχε πρόσφατα να σετάρω και να βάλω χορδές σε μία παλιά epiphone ενός φίλου μου (emily strange σχεδιάκια επάνω lol) η οποία ήταν κιθάρα των 200 ευρω και έπαθα την πλάκα μου!Οπότε γενικά, διάβαζε όλα αυτά που σου γράφουμε όλοι στο φορουμ,και μετά χάσε μια μέρα από την ζωή σου, πήγαινε στο κέντρο της Αθήνας και λιώσε στις κιθάρες. Παίζε, άκου, κοίτα!

:)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνήτες δεν παίζουν ρόλο με τα κατάλληλα πετάλια.

Οι ενισχυτές δεν παίζουν ρόλο με τα κατάλληλα πετάλια.

 

Μια strat με μαγνήτες των 6-7kΩ σε ενα ενισχυτάκο 5-10 watt και 8'' μεγάφωνο κάνει

για metal με το ''κατάλληλο'' distortion πετάλι, κοίτα να δείς τι μαθαίνεις ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις fernandes αν δεν κανω λαθος τις φερνει ο διαμαντοπουλος.θυμαμαι σαν χτες που διαβαζα μια κριτικη για ενα μπασο της fernandes στο αξεχαστο METAL INVADER

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια strat με μαγνήτες των 6-7kΩ σε ενα ενισχυτάκο 5-10 watt και 8'' μεγάφωνο κάνει

για metal με το ''κατάλληλο'' distortion πετάλι, κοίτα να δείς τι μαθαίνεις ::)

 

όταν ακούσεις στην squier μου με το uber metal και τον 15αρη marshal στα καθαρά,θα καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια strat με μαγνήτες των 6-7kΩ σε ενα ενισχυτάκο 5-10 watt και 8'' μεγάφωνο κάνει

για metal με το ''κατάλληλο'' distortion πετάλι, κοίτα να δείς τι μαθαίνεις ::)

 

 

όταν ακούσεις στην squier μου με το uber metal και τον 15αρη marshal στα καθαρά,θα καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ :)

 

Έτσι εξηγείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου