Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Superior drummer!!


Dep0n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω Windows 7 Pro 64bit φίλε cyclops  :)

 

Δεν ξέρω αν παίζει κάτι με το ότι είναι 64-μπιτο το λειτουργικό σου.

Προσωπικά έχω καμία βδομάδα που έστησα τα 32-μπιτα Win7 Ultimate και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα πολύ απαραίτητα VSTs μου, και το SD2.0 ανταποκρίνεται κανονικότατα. Βέβαια δεν χρησιμοποιώ ηλεκτρονική drums ως controller για να παίξω το SD2.0 όπως εσύ, παρά μόνο με τα πλήκτρα μου.

 

Πραγματικά δεν πάει το μυαλό μου τι μπορεί να φταίει.

Μήπως ο driver της Fast Track Pro για τα Win7 64-bit δεν είναι απόλυτα σταθερός;

Έχεις δοκιμάσει το σύστημά σου με άλλο λειτουργικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω ούτε 2 μήνες το λαπτοπ..η αλήθεια είναι οτι το σκέφτηκα για Windows XP πχ ή Windows 7 σε 32bit..πριν όμως κάνω αυτή την κίνηση σκέφτηκα οτι θα ήταν καλύτερα να ρωτήσω πρώτα εδω μέσα μήπως γνωρίζει κάποιος και βρέθει λύση για το πρόβλημα μου...  :)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βάλεις XP μπορεί για κάποιους να είναι προτιμότερο αλλά για μένα είναι πισωγύρισμα. Τα Windows 7 είναι αναγνωρισμένο από τους περισσότερους ότι έχουν την εμφάνιση και τις ευκολίες των Vista με τη σταθερότητα των XP.

Τα 64-μπιτα μπορεί να παρουσιάσουν ορισμένες ασυμβατότητες, αλλά αν γυρίσεις σε 32-μπιτα, μπορεί να έχεις άλλα προβλήματα, όπως π.χ. μπορεί να μην βρεις οδηγούς για κάποια εξαρτήματα του μηχανήματος.

 

Αν το μηχάνημα ήρθε με εγκατεστημένα τα 64-μπιτα, μπορείς να εκμεταλλευτείς την καλύτερη διαχείρηση μνήμης, καθώς δεν έχουν τον περιορισμό των 3GB RAM που έχουν τα 32-μπιτα λειτουργικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για drivers δεν φοβάμαι...υπάρχουν τα πάντα για το μηχάνημα μου στη σελίδα της Toshiba!  :)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βάλεις XP μπορεί για κάποιους να είναι προτιμότερο αλλά για μένα είναι πισωγύρισμα. Τα Windows 7 είναι αναγνωρισμένο από τους περισσότερους ότι έχουν την εμφάνιση και τις ευκολίες των Vista με τη σταθερότητα των XP.

Τα 64-μπιτα μπορεί να παρουσιάσουν ορισμένες ασυμβατότητες, αλλά αν γυρίσεις σε 32-μπιτα, μπορεί να έχεις άλλα προβλήματα, όπως π.χ. μπορεί να μην βρεις οδηγούς για κάποια εξαρτήματα του μηχανήματος.

 

Αν το μηχάνημα ήρθε με εγκατεστημένα τα 64-μπιτα, μπορείς να εκμεταλλευτείς την καλύτερη διαχείρηση μνήμης, καθώς δεν έχουν τον περιορισμό των 3GB RAM που έχουν τα 32-μπιτα λειτουργικά.

 

να κανω μια σημαντικη παραθεση το μηχανημα του ασπιρινη ;) εχει 4 χρονια εγγυηση, απαξ και κανει downgrade είτε σε xp x86 ειτε σε win7 x86 χωρις αδεια χρησης αυτοματως χανετε η εγγυηση σε περιπτωση που συμβει κατι.

 

βεβαια εχει και τα dvd επαναφορας υποθετω οπου θα κανει επαναφορα αν συμβει κατι και τελος. εγω όμως το παω στην εσχάτη και λέω οτι εκανε οχι νομιμο downgrade και κατι συνεβη και δεν ανοιγει ΚΑΝ! οποτε τί κανει ο φίλτατος...το παει στην toshiba και εκει (λεω εγω) βλεπουν οτι εχει κανει downgrade.

 

''λυπουμαστε κυριε αλλα δεν εχετε κανει legit downgrade και δεν καλυπτεστε απο την εγγυηση'' κατι τετοιο θα παρει ως απαντηση..!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο μηχάνημα ήρθε στα χέρια μου με windows 7 64bit...το recovery δισκάκι που μου έδωσαν ειναι 32bit..δεν υπάρχει τέτοιο θέμα..έχω μιλήσει με το τμήμα service περι εγγύησης κλπ! :)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ αλλα να ξερεις οτι με τα x86 τα 3GB Ram απο τα 6GB που εχεις πανε χαμενα

 

παρεπιπτόντως αυτο που ειπε ο cyclops περι driver καρτας ηχου ειναι το πιο λογικό

 

μυρίζομαι πατατιά απο m-audio, να σου πω αντι να παιδευεσαι και να κανεις φορματ κλπ κλπ δε στελνεις ενα e-mail στην m-audio να τους περιγραψεις το πρόβλημά σου μπας και υπαρχει λύση από εκει?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν δηλαδή πρόβλημα στο τι θα βάλεις..βάλε και Linux αν θες  :P

Εδώ οι άνθρωποι όταν τους είπα οτι ίσως θελήσω να αλλάξω δίσκο μου είπαν..Αν γνώριζεται να τον αλλάξετε μόνο σας..δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση αρκεί να μην κάνεται ζημιά...στα windows λες να χάλασει το γλυκό τώρα?  :P

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι..το γνωρίζω αυτό γα τη μνήμη αλλα ΑΝ έτσι δουλέυει απροβλημάτιστα..  :)

Θα βάλω και XP αν είναι μόνο για το superior..

Στην περίπτωση όμως που δεν φταίνε τα windows τί γίνεται;  :P

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου