Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για midi keyboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους.μια ερωτηση θα ηθελα να κανω σχετικα με ενα αρμονιο παλιο που εχω...ειναι ενα casio ct-660 και εχει τρεις υποδοχες midi(in,out k thru).θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω ως midi keyboard στον υπολογιστη μου για να παιζω τα διαφορα vst?ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις midi in στην κάρτα ήχου σου ;

Δουλεύουν σίγουρα οι υποδοχές (είχα κι εγώ ένα παμπάλαιο άχρηστο casio άλλα είχαν γίνει fried μερικά κυκλώματα).

 

Αν ναι, http://www.thomann.de/gr/the_sssnake_sk366-3-blk_midi_kabel.htm

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον,κοιταξτε πως εχει το πραγμα...εχω δυνατο υπολογιστη,μολις τον εφτιαξα(core i7 6gb ram κλπ κλπ)..κ εχω  παραγγειλει κ την audio kontrol 1 της native instruments για καρτα ηχου...δλδ ακομα το DAW μου ειναι στα σκαρια...οσο για τα midi ελπιζω να δουλεψουν...αν και ψηνομαι τρελα k για εναν imac να δουλεψω το logic studio...θα δειξει...απλα σας ρωταω για να ξερω αν μπορω προς το παρον να κανω τη δουλεια μου μ αυτο κ να μη μπαινω σε παραπανω εξοδα για νεο midi keyboard...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου