Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Superior drummer!!


Dep0n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχουν δηλαδή πρόβλημα στο τι θα βάλεις..βάλε και Linux αν θες  :P

Εδώ οι άνθρωποι όταν τους είπα οτι ίσως θελήσω να αλλάξω δίσκο μου είπαν..Αν γνώριζεται να τον αλλάξετε μόνο σας..δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση αρκεί να μην κάνεται ζημιά...στα windows λες να χάλασει το γλυκό τώρα?  :P

 

:oφυσικα και θα χαλασει στα windows τί νομίζεις ότι επειδή εχεις αδεια χρήσης για win 7 x64 οτι μπορεις να χρησιμοποιείς x86 ή Win XP (ή και το αντίθετο?) Σιγα μη σε αφηνε η Microsoft να κανεις κατι τετοιο!

 

το linux dep0n ειναι FREE, καποιες διανομες (suse) μπορεις να τις αγορασεις αλλα είναι νομιμο να τις αντιγραφεις και να τις μοιραζεις κλπ κλπ...δε μπορει να σου πει καμια Toshiba οτι δε σε καλυπτει επειδη εβαλες linux γιατι απλουστατα υπαρχουν επισημα και νομιμα site διανομών που θα κατεβαζεις απο εκει...ΝΟΜΙΜΑ

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στην περίπτωση όμως που δεν φταίνε τα windows τί γίνεται;  :P

 

1) δεν ξερεις αν δε φταινε τα windows

 

2) το ιδιο προβλημα το ειχες και με την m-audio firewire ΑΛΛΑ πάλι σε Win 7 x64

 

3) καινουργιο λειτουργικο + καινουργιοι drivers = πολλες πιθανοτητες για conflict

 

Στειλε mail στη m-audio

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έστησα ένα laptop ενός φίλου κιθαρίστα που είχε προεγκατεστημένα τα windows 7 64-bit. Του πρότεινα την Line6 POD studio UX-1 και αν και είχαμε κάποια προβληματάκια στην αρχή, τελικά δούλεψε. Παρόλα αυτά, υπάρχουν εταιρείες που δεν έχουν προσφέρει ακόμα στα προϊόντα τους 100% υποστήριξη με οδηγούς για Windows 7, πόσο μάλλον για τα 64-μιπιτα. Μήπως η M-Audio έχει κάνει καμιά πατάτα εδώ; Στο παράδειγμα του φίλου μου με την Line6, όντως είναι ελαττωματικός ο driver. Ήμασταν προχτές και προσπαθούσαμε να γράψουμε κάποια μέρη κιθάρας στο REAPER, και κάθε λίγο και λιγάκι "μπούκωνε" ο ASIO driver με αποτέλεσμα να σταματάει η εγγραφή. Τι ASIO4ALL δοκίμασα, τι tuning στο λειτουργικό, τίποτα.

Μήπως κι εδώ είναι μία από τα ίδια;  ???

 

Μήπως έχεις θέσει το buffer σε πολύ μικρή τιμή για να μην έχεις latency, με αποτέλεσμα να γονατίζει ο επεξεργαστής και να μην αντέχει;

Άλλες μουσικές εφαρμογές σου παρουσιάζουν παρόμοιο πρόβλημα;

 

Έχεις ρυθμίσει το σχέδιο παροχής ενέργειας να είναι σεταρισμένο για υψηλή απόδοση;

Συνήθως στα Windows Vista και Windows 7 υπάρχει το "Υψηλές επιδόσεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυκλωπα δεν εξηγείται αλλιώς...και νομιζω λογικό ειναι!

 

δε λέω καλά τα Win 7 πραγματικά ενα μπράβο στην MS για 1η φορά αλλά θα τα βάλω σε κανα 6μηνο μη σου πω χρόνο...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:oφυσικα και θα χαλασει στα windows τί νομίζεις ότι επειδή εχεις αδεια χρήσης για win 7 x64 οτι μπορεις να χρησιμοποιείς x86 ή Win XP (ή και το αντίθετο?) Σιγα μη σε αφηνε η Microsoft να κανεις κατι τετοιο!

 

το linux dep0n ειναι FREE, καποιες διανομες (suse) μπορεις να τις αγορασεις αλλα είναι νομιμο να τις αντιγραφεις και να τις μοιραζεις κλπ κλπ...δε μπορει να σου πει καμια Toshiba οτι δε σε καλυπτει επειδη εβαλες linux γιατι απλουστατα υπαρχουν επισημα και νομιμα site διανομών που θα κατεβαζεις απο εκει...ΝΟΜΙΜΑ

 

 

Ως προς αυτό με τις άδειες χρήσης, πρόσφατα είχα ρωτήσει στο τεχνικό τμήμα της HP τι γίνεται αν θέλω να βάλω Windows 7 (νόμιμη άδεια) στο laptop μου (είχε προεγκατεστημένα τα σVista). Μου είπανε ότι θα χάσω την εγγύηση του software αλλά και του hardware, μόνο και μόνο επειδή θα αλλάξω λειτουργικό.

Αυτό είναι αδιανόητο. Καλά να χάσω εγγύηση στο software, αλλά στο hardware, γιατί;

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται μου φαίνεται. Ψάχνουν για αφορμή να μη σου πληρώσουν δωρεάν επισκευές και συντήρηση.

Και φυσικά όπως είναι προφανές, έχω πλέον χάσει την εγγύηση... 8)

 

-------------------------

 

Τέλος πάντων, για να μην συνεχίσουμε το offtopic πάνω στα λειτουργικά, θα πρότεινα ως έσχατη λύση στο φίλο να κάνει μία επαναφορά των Windows 7 από τα δισκάκια επαναφοράς (που θα πρέπει ή να υπάρχουν στο πακέτο ή να τα έχει δημιουργήσει ο ίδιος μέσα από το σχετικό utility που συνοδεύει το μηχάνημά του).

Εξάλλου ο υπολογιστής αυτός είναι απαραίτητο εργαλείο, μιας και τον χρησιμοποιεί σε live. Άρα θα πρέπει να εμπνέει εμπιστοσύνη και να λειτουργεί όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου