Προς το περιεχόμενο

G Jam ....


dvat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτο clip με American Standard strat και guitar rig... κατά τα άλλα έχουμε από όλα, και τις αρρυθμίες μας και τις πράσινές μας...ωραία πράγματα δηλαδή :P :P

 

Ακούω παιδιά...

Blues_Mar_25-3.mp3

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι sorry αλλά πρέπει να μελέτησεις σίγουρα με έναν μετρονόμο και επίσης να μάθεις να πάιζεις σωστά γιατί το κλιπάκι δεν είναι καθόλου καλό... Δοκίμασε απλά πράμματα απλά συγκεντρώσου μελέτησε τα πολλές φορές για να τα παίξεις σωστά ηχογράφησε τον εαυτό σου όσον το δυνατόν πιο πολύ για να ακούς τις ''πράσσινες'' και έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου..  ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο. Σε αδικεί κατάφορα το delay που έχεις βάλει όμως. Γι' αυτό και ακούγεται άρρυθμο και σε κάποια σημεία.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε stevie σε ευχαριστώ για τις συμβουλές και για τον χρόνο σου. Το clip δεν είναι γραμμένο σημείο σημείο ώστε να μελετώ κάθε φράση και να την ηχογραφώ, είναι one take improvise. Οπότε τα λάθη που έγιναν και άκουσα κατά την ηχογράφηση είναι αδύνατον να το διορθώσω... Τώρα για να φτάσω στο σημείο να κάνω improvise χωρίς λάθη, σίγουρα έχω δρόμο...

 

Το 'καθόλου καλό' αν και θεωρώ ότι είναι υπερβολικό δεν παύει να είναι σεβαστό από την πλευρά μου. Anyway thanks man... ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε stevie σε ευχαριστώ για τις συμβουλές και για τον χρόνο σου. Το clip δεν είναι γραμμένο σημείο σημείο ώστε να μελετώ κάθε φράση και να την ηχογραφώ, είναι one take improvise. Οπότε τα λάθη που έγιναν και άκουσα κατά την ηχογράφηση είναι αδύνατον να το διορθώσω... Τώρα για να φτάσω στο σημείο να κάνω improvise χωρίς λάθη, σίγουρα έχω δρόμο...

 

Το 'καθόλου καλό' αν και θεωρώ ότι είναι υπερβολικό δεν παύει να είναι σεβαστό από την πλευρά μου. Anyway thanks man... ;)

 

Για μένα πάντα φίλε. Για τον SF μπορεί να έιναι έργο τέχνης πχ.. Ο καθένας έχει άλλο γούστο και κρίση. Τον μετρονόμο δεν τον γλιτώνεις πάντως..

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο clip με American Standard strat και guitar rig... κατά τα άλλα έχουμε από όλα, και τις αρρυθμίες μας και τις πράσινές μας...ωραία πράγματα δηλαδή :P :P

 

Ακούω παιδιά...

 

εμενα μου αρεσε φιλε μου μπορει να θες μετρονομο οπως λεει το παλικαρι...αλλα μου άρεσαν οι ιδέες σου! ...ισως λιγο περισσότερο  delay αποσο  έπρεπε

τι ηχο επέλεξες στο Guitar rig?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι θυμάμαι είναι ένας custom ήχος που έχω με ενισχυτή τον λευκό Hiwatt και σαν βασικό drive το cat... Δυστυχώς δεν είμαι σπίτι για να σου πω περισσότερα....

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά σε βρήκα. Με τα λαθάκια και τις αρρυθμίες. Όμως πολύ δυνατά είναι η κιθάρα. Βάλτην (αρκετά) πιο κάτω και όλα θα ακούγονται καλύτερα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος είναι λίγο περίεργος... Θα το ήθελα πιο στεγνό και με λιγότερη βρώμα... Καλό το παίξιμο αλλά μάλλον τον μετρονόμο θα τον φας στην μάπα (το ξέρω είναι σπαστικός αλλά αναγκαίος ο άτιμος)... Επίσης πρόσεξε τις δυναμικές σου στο δεξί γιατί σε κάποια σημεία δυναμώνεις απότομα και ακούγεται περίεργα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου