Προς το περιεχόμενο

Les paul μανίκι setup


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Superfunk σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα κατέβω σε λίγο θα μιλήσω και με τον ίδιο να βρούμε μια "ρεαλιστική" λύση για τη κιθάρα μου.

 

Θα ξαναγράψω όταν γυρίσω με πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν παιδιά γύρισα και κατέληξα στο εξής.

 

Η κιθάρα μου είχε πιο κοντά και flat τάστα από ότι η SG που περιέγραψα. Ο μάστορας συγκεκριμένα μου έδειξε τις διαφορές και αν δεν κάνω λάθος μου έδειξε και ακριβώς τα ίδια τάστα με της SG. Πέρα από αυτό σχολίασε και το λαιμό της κιθάρας μου και μου είπε ότι είναι αρκετά καλός εκτός από κάποια προβλήματα που βρήκε στη γέφυρα (τα οποία είχα καταστρέψει εγώ μάλλον 2-3 μέρες πριν γιατί πήδηξα από 9άρες σε 11άρες και έπρεπε να κάνω κάτι να σταματήσει το buzz, πειραματίστηκα και λίγο ^^)

 

Όσον αφορά το radius μου είπε ότι όντως είναι το ίδιο με αυτό της συγκεκριμένης SG ή της SG είναι ελάχιστα περισσότερο(χωρίς κάποια ουσιαστική διαφορά δηλαδή).

 

Τέσπα να μην πολυλογώ κατέληξα σε αλλαγή τάστων, χορδών (11άρια πάλι) και ένα setup.

 

Τιμή; 110 ευρώ στο σύνολο, 90 για αλλαγή τάστων (80 + 10 λόγο set-in neck) και 20 ευρώ αλλαγή χορδών και setup μαζί. Πιστεύω πολύ καλή προσφορά (δεν διαπραγματεύτηκα καν :p)

 

Το καλύτερο; Θα την έχω και κάπου μέσα στην επόμενη βδομάδα, παρόλο που είναι και γιορτινές μέρες. Πραγματικά.. οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές και ο ίδιος πολύ επικοινωνιακός και μου έδωσε να καταλάβω αρκετά. (Έχει καταντήσει σε evaluation του μάστορα το thread αλλά πιστεύω είναι καλό να λέμε τις εμπειρίες μας.)

 

Περιμένω το τελικό αποτέλεσμα να είναι καλό επίσης μιας που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν και τη δουλεία του.

 

Αυτά ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα καλο σετ απ θέλεις και είναι το καλυτερο που έχεις να κάνεις.

 

αν πας μονο για αλλαγή τάστων (δεν βρισκω τον λογο αν δεν έχουν φαγωθει), υπολόγιζε  απο 150€+ και κανα 2μηνο αναμονή. Μετά έχεις και το κοστος του σετ απ και ότι άλλο θες αλλά να ξέρεις οτι το 2μηνάκι το έχεις στο νερό

 

ταστα αλαζει δεν φτιαχνει κιθαρα απο την αρχη......

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταστα αλαζει δεν φτιαχνει κιθαρα απο την αρχη......

 

Όχι φίλε μου λυπάμαι από θεσσαλονίκη είμαι :(

 

Σάκη! Εγώ είμαι ρε ο Αποστόλης :p Την πήγα σε αυτόν που μου είχες πάει τη κιθάρα μου τότε. Απελπίστηκα μέχρι να βρω άκρη και πείρα την απόφαση να κατέβω να την πάω σε αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά γύρισα και κατέληξα στο εξής.

 

(τα οποία είχα καταστρέψει εγώ μάλλον 2-3 μέρες πριν γιατί πήδηξα από 9άρες σε 11άρες και έπρεπε να κάνω κάτι να σταματήσει το buzz, πειραματίστηκα και λίγο ^^)

 

Τιμή; 110 ευρώ στο σύνολο, 90 για αλλαγή τάστων (80 + 10 λόγο set-in neck) και 20 ευρώ αλλαγή χορδών και setup μαζί. Πιστεύω πολύ καλή προσφορά (δεν διαπραγματεύτηκα καν :p)

 

Το καλύτερο; Θα την έχω και κάπου μέσα στην επόμενη βδομάδα, παρόλο που είναι και γιορτινές μέρες.

 

Απο 9άρες 11άρες? Μεγάλο Πήδημα ;D

 

Τα 110€ είναι πολύ λογική τιμή, μπράβο του μάστορα + οτι θα στην κάνει σε καλό χρόνο (δεδομένου των ημερών).

 

Μένει μόνο να δεις (δούμε) το αποτέλεσμα.

Good Luck!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη ειναι ΤΖΑΜΠΑ ,συμφερει να παρεις το τρενο για Θεσ/νικη αν ειναι καλος....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφερει να παρεις το τρενο για Θεσ/νικη αν ειναι καλος....

O WilliamSats, πρέπει να πάρει ΚΑΙ το πλοίο και το τρένο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 9άρες 11άρες? Μεγάλο Πήδημα ;D

 

Τα 110€ είναι πολύ λογική τιμή, μπράβο του μάστορα + οτι θα στην κάνει σε καλό χρόνο (δεδομένου των ημερών).

 

Μένει μόνο να δεις (δούμε) το αποτέλεσμα.

Good Luck!

 

Έχω δοκιμάσει 9άρες και 10άρες.. ε είπα να δω και τις 11άρες για να δω που θα καταλήξω πριν το σετάρισμα όχι τίποτα άλλο. (9-11 αυτά είναι τα πλαίσιο που θέλω να κινηθώ)

 

Θα φροντίσω να βγάλω τίποτα φωτογραφίες να δείτε και εσείς τη δουλειά του για να ακούσω και απόψεις αν δεν είναι αντιδεοντολογικό ή τίποτε άλλο τέτοιο.. άλλωστε δεν ανακοίνωσα το όνομα του μάστορα μην θεωρηθεί και διαφήμιση. Πολλοί μου στείλανε  pm και τους το έδωσα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου