Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster buying guide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε παιδια εχω να διαθεσω 300-400Ε

ΤΟ ΔΙΛΗΜΑ... ΜΙΜ FENDER CLASSIC SERIES STRATOCASTER  η  SQUIER VINTAGE MODIFIED STRAT η SQUIER DELUXE.

Η  main κιθαρα μου ειναι μια mim telecaster, απο ενισχυτη εχω voxac15vr  και δε θελω να διαθεσω παραπανω χρηματα διοτι η επομενη θα ειναι μια κατι σε  lespaulειδες...ισως σε hagstrom swede,λοιπον εχω δοκιμασει και τις τρεις αλλα πιο πολυ μου αρεσαν οι squier.

Πιο καθαρο σκαστο quak στις θεσεις 2 και 4 κατι που δε μου δινει η tele που εχω, και διαολε ειμαι ενας μετριος ερασιτεχνης και δε κολλαω στο logo αλλα στο πως ακουω και νοιωθω το οργανο.

 

Τι μου προτεινετε ;

 

ευχαριστω απο πριν.

 

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΜ FENDER CLASSIC SERIES STRATOCASTER

 

μαπα κιθαρα,προτιμησε την Classic PLAYER που τα κανει ολα και συμφερει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις squier δηλαδη δεν τις συνιστας, κοστιζουν τα μισα και νομιζω οτι αυτο δεν αντικατροπτιζεται στο ηχο και γενικοτερα στο feeling του οργανου ασε που οτι παραπανω δωσω στη strat θα το περικοψω απο την επομενη αγορα που θα ειναι μια  hagstrom goldtop swede.

Και πανω απο ολα αναλογισου οτι παιζω για τη παρεα μου και κυριως για το κεφι μου.

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ ψαχνοντας στο thomann για να δω τις τιμες στη classic player επεσε το ματι μου σε μια νεα strat

    με δυο humbuckers το ονομα αυτης BLACKTOP και ειναι MIM, γνωριζεις κατι σχετικο..

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο περιεργεια ρωτησα ! αυτη το ερμαφροδιτο τερας δε παιζει για μενα, ειμαι πολυ κλασικος

            ΑΠΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ... διοτι για να βγαζει τετοιο προιον η fender παει να πει τροπο τιναν οτι

 εχουν βρεθει ηδη οι αγοραστες. Αλλα εχει ενδιαφερον.. fender scale με τετοιου τυπου hambuckers,

υποψιαζομαι οτι παει να χτυπησει τις hagstrom super swede που εχουν σκαλα  fender και ειναι πολυ δημοφιλης

στους ερασιτεχνες που με 500ε αποκτουν μια καλη γενικης χρησης κιθαρα με πολλες επιλογες στον ηχο.

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις squier δηλαδη δεν τις συνιστας, κοστιζουν τα μισα και νομιζω οτι αυτο δεν αντικατροπτιζεται στο ηχο και γενικοτερα στο feeling του οργανου ασε που οτι παραπανω δωσω στη strat θα το περικοψω απο την επομενη αγορα που θα ειναι μια  hagstrom goldtop swede.

Και πανω απο ολα αναλογισου οτι παιζω για τη παρεα μου και κυριως για το κεφι μου.

 

δεν μιλησα για Squier ,για το συγκεκριμενο ΜΙΜ μοντελλο που επελεξες μιλησα,οι Squier ειναι μια χαρα.

 

υποψιαζομαι οτι παει να χτυπησει τις hagstrom super swede που εχουν σκαλα  fender και ειναι πολυ δημοφιλης

 

ενταξει μη τρελλαθουμε κι ολας... η Fender βγαζει κιθαρες με humbuckers απο το 1972...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου