Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster buying guide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περίπου το βρήκες,μου ήρθε σήμερα(απο ebay)κ ήθελα να δω τι χρονια είναι απο περιέργεια..

 

η κιθαρα κυκλοφορει ελαχιστα χρονια οποτε ενας χρονος πανω,ενας χρονος κατω δεν παιζει ρολο...

 

 

 

 

Το μπράτσο ειναι φανταστικό.Ότι πιο ξεκούραστο έχω παίξει.

 

Για να αλλάξω χορδές απο 9 σε 10 θα χρειαστεί μεγάλες αλλαγές στο setup;

 

 

καλυτερα να ανοιξεις αλλο θεμα ;)

 

Κανείς (από ότι καταλαβαίνω) δεν είπε ότι έφτιαξε μία ej...εδώ στον άλλο φίλο μας πριν μία εβδομάδα πούλησαν Tele για original και βγήκε China....

 

η ej ειναι τοσο ιδιαιτερη κιθαρα που για να την αντιγραψεις πρεπει να ξοδεψεις πειρσσοτερα απο οσο κανει καινουργια..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους μαγνήτες της deluxe από τον Bill Lawerence , αναφέρεσαι στους samarium ή στους Ν3 που βγήκαν με τη νέα σειρά deluxe 2010? Είναι μεγάλη η διαφορά μεταξύ τους? Άκουσα πως οι Ν3 πλησιάζουν ακόμα περισσότερο τον ήχο ενός κανονικού single coil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samarium,οταν εγραψα το αρθρο δεν ειχε κυκλοφορησει η νεα Deluxe.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

sf σορρυ αν χαλαω το ποστ απλα μια ερωτηση... γνωριζεις το ιδιο καλα και απο gibson ? αν ναι δεν κανεις κανενα θεμα τυπου gibson les paul buying guide ? αν οχι , αν υπαρχει παιδια καποιος που γνωριζει δεν φτιαχνει ενα θεμα να ξεστραβωθουμε ? σορυ sf , δεν ηξερα που αλλου να το γραψω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sf σορρυ αν χαλαω το ποστ απλα μια ερωτηση... γνωριζεις το ιδιο καλα και απο gibson ? αν ναι δεν κανεις κανενα θεμα τυπου gibson les paul buying guide ? αν οχι , αν υπαρχει παιδια καποιος που γνωριζει δεν φτιαχνει ενα θεμα να ξεστραβωθουμε ? σορυ sf , δεν ηξερα που αλλου να το γραψω...

 

ξερω αλλα η LP ειναι my least favourite guitar in the world.... ;D (προσωπικα την θεωρω την πλεον αχρηστη κιθαρα που υπαρχει και πιστευω οτι η Gibson βγαζει πολλες τραγικα καλυτερες κιθαρες απο αυτη.....αλλα θα πεσουν να με φανε αν συνεχισω.... ;D)

 

καποια στιγμη ομως θα το κανω.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω αλλα η LP ειναι my least favourite guitar in the world.... ;D (προσωπικα την θεωρω την πλεον αχρηστη κιθαρα που υπαρχει και πιστευω οτι η Gibson βγαζει πολλες τραγικα καλυτερες κιθαρες απο αυτη.....αλλα θα πεσουν να με φανε αν συνεχισω.... ;D)

 

καποια στιγμη ομως θα το κανω.....

 

Με συγχωρείς φίλε superfunk,αλλά μου φαίνεται οτι απλά έχεις πλήρη άγνοια σχετικά με τις Gibson και γενικά του τι ¨πρεσβέυει¨ αυτή η σχολή ...Μη το παρεξηγήσεις σε παρακαλώ,αλλά είναι ολοφάνερο οτι είσαι ¨Fenderάκιας¨ και είσαι της σχολής του ultra-clean ήχου.Οπότε λογικό είναι να προτιμάς τις Fender.(παρεπιπτόντως και εγώ πιστεύω οτι η καλύτερη κιθάρα που είδε ποτέ αυτός ο πλανήτης την έφτιαξε η Fender... ;))

 

Anyway,καλύτερα να μην γράψεις σχετικά με τις Gibson γιατί είσαι πολύ αρνητικά προδιαθετειμένος και δυστυχώς δεν θα΄σαι αντικειμενικός...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway,καλύτερα να μην γράψεις σχετικά με τις Gibson γιατί είσαι πολύ αρνητικά προδιαθετειμένος και δυστυχώς δεν θα΄σαι αντικειμενικός...

 

Αν ειναι, να γραψει για SG, που ειναι το καλο solid body μοντελο που εβγαλε η Gibson. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway,καλύτερα να μην γράψεις σχετικά με τις Gibson γιατί είσαι πολύ αρνητικά προδιαθετειμένος και δυστυχώς δεν θα΄σαι αντικειμενικός...

 

Ισα-ισα πολλες απο τις αγαπημενες μου κιθαρες ειναι Gibson (ας πουμε θεωρω οτι η καλυτερη ΗΧΗΤΙΚΑ κιθαρα,δυστυχως οχι εργονομικα ΜΕΤΑ την Tele  ;D ειναι μια καλη Firebird με alnico mini humbuckers),οι LES PAUL δεν μου αρεσουν μονο. ;) (και μαλιστα αυτες με τους διπλους,αυτες με τους Ρ90 ειναι ΥΠΕΡΟΧΕΣ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω πως ισως ειμαι κατα 50% off topic , αλλα εχοντας ηδη μια strat plus '97 (80s modified με dimarzio H-S-H) , μια EJ strat (μαμησια κατασταση) , και εναν boogie mark 3 ,

 

εχω κανει πολλη οικονομια και εχω σχεδον τα χρηματα μιας prs custom 24.

ο youtube-ης ομως εβγαλε - επιτηδες- στην οθονη μου αυτο , και ερωτευτηκα....

 

ειμαι πολυ αρρωστος??

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω αλλα η LP ειναι my least favourite guitar in the world.... ;D (προσωπικα την θεωρω την πλεον αχρηστη κιθαρα που υπαρχει και πιστευω οτι η Gibson βγαζει πολλες τραγικα καλυτερες κιθαρες απο αυτη.....αλλα θα πεσουν να με φανε αν συνεχισω.... ;D)

 

καποια στιγμη ομως θα το κανω.....

 

sf μπορω να πω οτι συμφωνω μαζι σου σχετικα με το θεμα για τις lp...

σκεφτομουν πραγματικα τι μπορει να εχουν και θεωρουνται ενα απο τα πιο εμπορικα μοντελα...ασε που ειναι και θεοβαριες... δηλαδη εγω που ειμαι 1.82 και 87 κιλα και αντε να το πω... ειμαι και γυμνασμενο παιδι... ;D ;D ;D :D :D :D ;D ;D :D :D.. ερωτικο δηλαδη να το πουμε καπως  ;D ;D ;D... παραυτα μετα απο λιγη ωρα παιξιματος που πεφτει ο ωμος.

και σκεφτητε οτι εχω μια epiphine les paul standard ( αυτη με τους burstbuckers ) , οι gibson εχω ακουσει οτι ειναι πιο βαριες...

 

γενικα παντως πιστευω οτι θα αξιζε ενα buying guide για gibsοn lp , sg και οτι αλλο τελος παντων... αλλα οχι μονο για καθαρα... να ειναι και για μας τους αγριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου