Προς το περιεχόμενο

απορία σχετικά με το cubase sx3 ( export )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ηλεκτρικο πιανο, εχει ηχεία προφανως ;D ή το εχει ηδη συνδεδεμενο πάνω στη καρτα απλά δεν παταει ηχογραφηση

 

Ναι αλλα...ειπε οτι παταει το play,oχι οτι παιζει απο πανω αυτος.. ;D

ο δαιμων των μνμτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ισως κανει δουλεια το usb που συνδεω το πιανο με τον υπολογιστη γι αυτο και να παιζει τον ηχο του πιανο οταν παταω play.. Δηλαδη τωρα πρεπει να ηχογραφησω το πιανο σε ενα audio καναλι.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως κανει δουλεια το usb που συνδεω το πιανο με τον υπολογιστη γι αυτο και να παιζει τον ηχο του πιανο οταν παταω play.. Δηλαδη τωρα πρεπει να ηχογραφησω το πιανο σε ενα audio καναλι.?

κουφο μου ακουγεται...το πιανο δηλαδη slave στο cubase?

??? ??? ???

Οτι πιανο παιζω (αν και κιθαριστας)το παιζω με midi keyboard σε vst.

Oλα ειναι πιθανα.Καποιος που γραφει πιανο μ αυτο τον τροπο θα ξερει να μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα...ειπε οτι παταει το play,oχι οτι παιζει απο πανω αυτος.. ;D

ο δαιμων των μνμτων...

το ηλεκτρικο πιανο που εχω δεν εχει ηχεία αλλα το εχω συνδεσει με τον ενισχυτη του υπολογιστη και ετσι ο ηχος ακουγεται απο κει.. Ισως να παιζει ρολο και αυτο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε παιδια, οταν παταει το πλέει, στελνει το πισι midi εντολες στο πιανο και τσινκι τσινκι αυτο ακουγεται. Απλά δεν καταγραφεται ο ηχος πίσω στο πισι. Εκει υπάρχουν μονο οι εντολές που αποστέλλονται.

 

οποτε ηχογραφεις αυτο που επαιξες σε ενα audio καναλι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ηλεκτρικο πιανο που εχω δεν εχει ηχεία αλλα το εχω συνδεσει με τον ενισχυτη του υπολογιστη και ετσι ο ηχος ακουγεται απο κει.. Ισως να παιζει ρολο και αυτο  ;D

 

Μονο αυτο παιζει ρόλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο καλο πιανο εχεις που θες να το γραψεις απ το οργανο?

Η παιζεις αξιες που για να κανεις quantize θελει μια μερα το μετρο? :P

Αν οχι,γραφτο κι αυτο με κανα vst εκει να τελειωνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε παιδια, οταν παταει το πλέει, στελνει το πισι midi εντολες στο πιανο και τσινκι τσινκι αυτο ακουγεται. Απλά δεν καταγραφεται ο ηχος πίσω στο πισι. Εκει υπάρχουν μονο οι εντολές που αποστέλλονται.

 

οποτε ηχογραφεις αυτο που επαιξες σε ενα audio καναλι. :)

ναι αλλα υπαρχει κι αλλο προβλημα  ::)   Οταν ανοιγω το audio καναλι και προσπαθω να ηχογραφησω δεν ξερω αλλα δεν πηγαινει σημα απο το πιανο στον υπολογιστη και ετσι δεν καταγραφονται οι νοτες που παιζω.. Πολυ μπερδεμα φιλε μου.. αλλα απο την αλλη εχω ενα μικροφωνο και παρατηρω πως το audio Καναλι πιανει σηματα απο το μικροφωνο.. ( α μην μου πεις να ηχογραφησω το κομματι στο μικροφωνο γιατι εχει απειρα κυμματα που το καταστρεφουν  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα υπαρχει κι αλλο προβλημα  ::)   Οταν ανοιγω το audio καναλι και προσπαθω να ηχογραφησω δεν ξερω αλλα δεν πηγαινει σημα απο το πιανο στον υπολογιστη και ετσι δεν καταγραφονται οι νοτες που παιζω.. Πολυ μπερδεμα φιλε μου.. αλλα απο την αλλη εχω ενα μικροφωνο και παρατηρω πως το audio Καναλι πιανει σηματα απο το μικροφωνο.. ( α μην μου πεις να ηχογραφησω το κομματι στο μικροφωνο γιατι εχει απειρα κυμματα που το καταστρεφουν  :P )

σου απαντησα στο πμ...

αν οχι usb,

εξοδος line out ή ακουστιοκων απ το πληκτρο στο line in της καρτας.

ε τωρα αμα η καρτα σου ειναι παλια κι εχεις latency...βραστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο καλο πιανο εχεις που θες να το γραψεις απ το οργανο?

Η παιζεις αξιες που για να κανεις quantize θελει μια μερα το μετρο? :P

Αν οχι,γραφτο κι αυτο με κανα vst εκει να τελειωνεις...

ναι το σκεφτηκα και αυτο αλλα τα vst οργανα που εχω δεν εχουν καποιο αξιολογο ηχο που να θυμιζει πιανο.. ( εχω τα βασικα vst instruments που σου προσφερει το cubase απο την αρχη ) Γινεται να κατεβασεις και αλλα.?  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου