Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για τα μονιτορ της M-Audio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα (δεν μπόρεσα να ακούσω) τα M Audio - Studiophile BX5! Έχει κανείς ιδέα για τα μόνιτορ της M-audio; Είναι καλά; Μήπως σε αυτή την τιμή (250 ευρώ χωρίς ΦΠΑ) να κοιτάξω κάτι άλλο;

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα!

 

Αν θες την προσωπικη μου αποψη , θα σε συμβουλευα να μαζεψεις κατι παραπανω απο χρηματα και να παρεις κατι που θα σου μεινει ...(και πιο ποιοτικο απο MAUDIO!

Τι θελεις να κανεις με τα ηχεια ακριβως δεν ξεκαθαριζεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η σειρα ηχείων της M Audio είναι ποιοτικότατη σαν κατασκευή (πάντα για τα χρήματά της) και ο ήχος της mackie..ζει (hi fi.. ίζει εις βάρος της ανάλυσης, κάτι που στο μέσο αυτί ακούγεται ευχάριστα). Αν ψάχνεις ένα all around ηχείο (και για rec και για mix και για ακρόαση) σου προτείνω να απαιτήσεις από την αντιπροσωπεία να τ' ακούσεις (ειναι υποχρεωσή της).

 

ΥΓ. Για τα Bx 8 που έτυχε να δουλέψω, έχω πολύ καλή γνώμη σε σχέση με τον ανταγωνισμό τους στην συγκεκριμένη τιμή.

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτό που θέλω είναι:

Nearfield αυτοενισχυόμενα μόνιτορ για τον μουσικο υπολογιστή που έχω στο δωμάτιό μου!

Τα θέλω για να μπορώ να κάνω πιο εύκολα μίξεις των κομματιών μου απ'ότι έκανα με τα ηχεία του στερεωφωνικού που χρησιμοποιούσα έως τώρα. :?

 

Πιστεύετε ότι με ένα budget των 350euro μπορώ να το πετύχω; Και αν ναι, τί μόνιτορ μου προτείνετε;

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε για τα M-audio BX5a και θα βρεις την υγεια σου.....αν σου επιτρεπει το budget σου πηγαινε για ατα ΒΧ8a...... εχω ακουσει τα 5αρια και μου αρεσαν παρα πολυ .....σε λιγες μερες παραγγελνω τα 8αρια... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν ψαχνόμουν, λόγω budget πήγαινα καρφωτός για τα studiophile. Δυστυχώς μετά άρχισα να ακούω διάφορα (ακριβότερα) και κατάλαβα πως έπρεπε να ανέβω στην τιμή για να πάρω κάτι που πραγματικά να μου αρέσει.

Για τα λεφτά τους όμως θεωρώ ότι είναι π. καλά.

Παρεπιπτόντως εγώ πήρα τα Yamaha MSP5A (περίπου διπλάσια+ τιμή) και παραμένω πολύ ευχαριστημένος.

Υπόψην οτι δεν ήθελα monitors με την original έννοια, αλλά ένα ζευγάρι καλών ηχείων (ενεργών), στα οποία να μπορώ να κάνω λίγο απ'όλα (από να γράφω και να ακούω μουσική μέχρι να βλέπω ταινίες και να παίζω κανά FPS).

Νομίζω πως τώρα έχει πέσει και άλλο η τιμή τους. Τσέκαρέ τα αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου