Προς το περιεχόμενο

Πως πειθεις εναν παραδοσιακο μαστορα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως θα ήθελα ένα μπάσο από άλλα ξύλα εκτός από τα συνηθισμένα... Και η φλαμουριά και το ξυροπλάτανο μου ακούγονται πολύ ωραία γενικά... Μωρέ λες να του παραγγείλω κάνα σώμα? ΒΡΕ ΛΕΣ???

Φτιάξε και ένα από ευκάλυπτο. Για τις μέρες του χειμώνα που θα σαι κρυωμένος.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως.

 

στο www.telecaster.com ,εχουμε εδω και χρονια ενα διαγωνσμο "ποιος θα φτιαξει την φθηνοτερη τελε με τα πιο κουφα υλικα"

Υπάρχει διαγωνισμός "ποιός θα φτιάξει την πιό ακριβή με τα πιο κουφά υλικά", να κερδίσω? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ.Θα εκτιμουσα αν μπορουσε καποιος να μου συστησει και κανενα βιβλιο σχετικα με το υποκειμενο γιατι σκοπευω να ''μελετησω''!εν πασει περιπτωσει ειμαι της γνωμης οτι δεν αξιζει να αγχωθω και υπερβολικα γιατι αν ημουν δικαιος δεν θα επρεπε καν να σκεφτομαι μια κατασκευη κιθαρας με βαση το επιπεδι των κατασκευαστικων μου γνωσεων.Ισχυει πιστευω το trial and error,τo takes one to know one,και διαφορα αλλα.Μενω προσγειωμενος και δεν ζηταω υπερ-αρκετα.αρα το θεμα λυθηκε εφ'οσον ολα τα ξυλα βγαζουν εναν ηχο.Ευχαριστω ολους παιδια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα επρεπε καν να σκεφτομαι μια κατασκευη κιθαρας με βαση το επιπεδι των κατασκευαστικων μου γνωσεων.

Για να φτιάξεις ένα σώμα, όπως βλέπεις, δεν είναι και κάτι δύσκολο. Πέρνεις το pdf που σου έστειλα, το τυπώνεις φυσικό μέγεθος, το κολλάς πάνω στο ξύλο και το κόβεις. Εάν κρατήσεις σταθερά τα μεσαία στοιχεία, μπορείς να κάνεις και ότι περιμετρικό σχήμα θέλεις.

Τωρα για το μπράτσο...για πρώτη φορά, αγόρασε ένα έτοιμο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω αν θες επαγγελματική δουλειά για κιθάρα αντί για τρίκαλα έλα γιάννενα...

 

www.guitars.gr

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω αν θες επαγγελματική δουλειά για κιθάρα αντί για τρίκαλα έλα γιάννενα...

www.guitars.gr

 

Πως έχω την εντύπωση ότι ο Ντούκας συναρμολογεί κιθάρες και δεν φτιάχνει από το 0...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ.Θα εκτιμουσα αν μπορουσε καποιος να μου συστησει και κανενα βιβλιο σχετικα με το υποκειμενο γιατι σκοπευω να ''μελετησω''!....

 

Έχεις π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σορρυ αν ειμαι ελαχιστα εκτος θεματος, αλλα εμενα η γνωμη μου ειναι οτι η διαφορετικη ποιοτητα ξυλου κάνει διαφορα, οπως διαφορα κανει και το set neck εναντι  του bolt on και, και, και, το θέμα ειναι οτι πρεπει να εχεις τα αυτια του inspector gudget για να αντιληφθεις τις διαφορες... οποτε γιατι να χρυσοπληρωσεις ενα μαονι ονδουρας αμα τη διαφορα τη καταλαβαινει μονο ο σκύλος σου και οι νυχτερίδες εξω?  ;D

-Cogito Ergo Sum-

-Abyssus Abyssum Invocat-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου