Προς το περιεχόμενο

Πως πειθεις εναν παραδοσιακο μαστορα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλός σας βρήκα καταρχάς (παρακολουθώ καιρό χωρίς να συμμετέχω)

 

Λέμε ότι δεν έχει σχέση είδος του ξύλου ή η ποιότητα τού; και εγώ για τις ηλεκτρικές τουλάχιστον έτσι πιστεύω και προσπαθούν να μου αλλάξουν γνώμη με τεκμήρια κιόλας "έβαλα τους μαγνήτες από την framus στην esp και ξεράθηκαν" κλπ

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλός σας βρήκα καταρχάς (παρακολουθώ καιρό χωρίς να συμμετέχω)

 

Λέμε ότι δεν έχει σχέση είδος του ξύλου ή η ποιότητα τού; και εγώ για τις ηλεκτρικές τουλάχιστον έτσι πιστεύω και προσπαθούν να μου αλλάξουν γνώμη με τεκμήρια κιόλας "έβαλα τους μαγνήτες από την framus στην esp και ξεράθηκαν" κλπ

 

Δεν το κατάλαβα καθόλου αυτό.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κατάλαβα καθόλου αυτό.

ότι και καλά έβαλε τους μαγνήτες από την framus που είχαν πολύ κάλο ήχο σε μια esp και το αποτέλεσμα ήταν αντίστροφο..χάλια ήχος

αν κατάλαβα και εγώ καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι και καλά έβαλε τους μαγνήτες από την framus που είχαν πολύ κάλο ήχο σε μια esp και το αποτέλεσμα ήταν αντίστροφο..χάλια ήχος

 

Ακριβός  ;D

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλώς ακούγεται αστείο όταν προέρχεται από παιδιά που διαλέγουν την πρώτη τους μαύρη heavy metal κιθάρα μετά από 3 χρόνια ωδείο ή τους ρόκερ once a month του καναπέ.

Λέω γω τώρα. Κι ας μην έχω δίκιο.......

 

Υ.Γ. Προφανώς και με πρόλαβαν οι προλαλήσαντες..... Αντε δουλεύτε και λίγο βρε τεμπέληδες  :P

Σε παρακαλω δωσε μου να καταλαβω λιγο σε ποιους πηγαινε το ειρωνικο σου,οσο αληθινο και αν φαινεται,σχολιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω εγω:

 

Θα τ'αφησουμε οπως ειναι βεβαια,

αλλα στο middle part μπορει και να χρειαστει ενας αλλος ηχος... ;D

 

Και σ'αυτο το θεμα κανεις δεν ειναι οφτοπης...

 

Εγω τουλαχιστον σιγουρα οχι. 8)

Προσπαθω να πεισω ενα παραδοσιακο τηλεκιθαριστορα ν'αλλαξει χορδες στο μπασσο του. ;D

 

Δηλαδη ολοι προσπαθουμε να πεισουμε τους αλλους οτι εμεις εχουμε δικιο! ;D

 

Can't teach an old dog new tricks,booooooy.... ;D

 

ακριβως! ;D

 

αλλωστε αν επαιζες μαζι μου θα ηξερες καλα οτι δεν επιτρεπω τη χρηση παραπανω του ενος ηχου στους μπασιστες μου (και ΦΥΣΙΚΑ παιζουν με το μπασο που θα τους πω ΕΓΩ...στην αρχη ξυνιζουν στο τελος ομως παντα με ευγνωμονουν... ;D)

 

γενικα ειμαι της σχολης "if it works don't fix it"... :) & τοσο χρονια φουρναρης εχω μαθει καλα "what works for me" ,οποτε κραταω ολα  τα "περιεργα" οργανα σε αποσταση ασφαλειας απο εμενα... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλωστε αν επαιζες μαζι μου θα ηξερες καλα οτι δεν επιτρεπω τη χρηση παραπανω του ενος ηχου στους μπασιστες μου (και ΦΥΣΙΚΑ παιζουν με το μπασο που θα τους πω ΕΓΩ...στην αρχη ξυνιζουν στο τελος ομως παντα με ευγνωμονουν... ;D)

Στη Γερμανία τα έμαθες όλα αυτά?...και πότε με το καλό θα εισβάλλετε (ξανά) στη Πολωνία? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος αν η μουσικη ηταν δημοκρατια θα ειχαμε μεινει ακομα στα ταμ-ταμ στις σπηλιες... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος αν η μουσικη ηταν δημοκρατια θα ειχαμε μεινει ακομα στα ταμ-ταμ στις σπηλιες... ;D ;D

Σύμφωνοι, αλλά επειδή οι άλλοι όταν ήταν στα ταμ-ταμ εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες, λέγαμε...γηράσκω αεί διδασκόμενος...και  όχι ξέρω τα πάντα όλα ;D

Αυτό είναι μεταγενέστερο... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι, αλλά επειδή οι άλλοι όταν ήταν στα ταμ-ταμ εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες, λέγαμε...γηράσκω αεί διδασκόμενος...και  όχι ξέρω τα πάντα όλα ;D

Αυτό είναι μεταγενέστερο... ;)

 

Αν εχεις συγκεκριμενο μουσικο οραμα (γραφεις δηλ.τραγουδια,εχεις μια συγκεκριμενη αισθητικη παρουσιασης και μια συγκεκριμενη μουσικη ιδεολογια πανω στην οποια βασιζονται τα παντα γυρω απο αυτο το οραμα) και ΔΕΝ εισαι "ξερω τα παντα ολα" μαυρο φιδι που σε εφαγε κακομοιρη μου... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου