Προς το περιεχόμενο

Musicman Stingray ή Lakland;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

stingray92(cy93)l.jpg

 

Και εμένα πάντως, τα Lakland μου αρέσουν πολύ.

Ειδικά εκείνο το hollowbody.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MusicMan δαγκωτο...

Αν και κιθαριστας, εχει τυχει να παιζω σε μπαντα που μπασιστες ειχαν και απο τα δυο.

Ειλικρινα απορω γιατι εχουν κανει καλο ονομα τα LakLand...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xεχεχεχε. Εγω εχω Lakland εκ Κορεας  ;D

Φιλε κοιτα, ο ηχος του ειναι τρομερος, προσωπικα το θεωρω απο τα καλυτερα μπασα που εχω χρησιμοποιησει.  Γενικα ειναι πολυ καλη μαρκα, απο τις πιο καλες και ο ηχος τους ειναι πολυ ομορφος.

Τωρα ομως παιζει και το αλλο. Και το Stingray ειναι πολυ καλο οργανο και εχει το πλεονεκτημα οτι ειναι Αμερικανικο. Εξωτερικα δεν μου αρεσει, αλλα το σωστο να λεγεται, ακουστικα ειναι παρα πολυ καλο. Δεν εχω παιξει με τετοιο για να σου πω ασφαλη αποψη, αλλα απο οτι ακουσα (απο ενα Live), ''χωνει'' δυνατα!

Lakland αμερικανικο παιζει, αλλα η τιμη ξεφευγει αρκετα. Νομιζω το πιο φτηνο Αμερικανικο πρεπει να ειναι 2.500 ευρω και φτανει (το ακριβοτερο) τα 6.000 με customs. Φυσικα ειναι και σε τι ενυσχητη θα τα βαλεις.

MusicMan δαγκωτο...

Αν και κιθαριστας, εχει τυχει να παιζω σε μπαντα που μπασιστες ειχαν και απο τα δυο.

Ειλικρινα απορω γιατι εχουν κανει καλο ονομα τα LakLand...

Φιλε μου με ολο τον σεβασμο, αλλα εισαι πολυ απολυτος, χωρις λογο. Εγω που τα εχω ακουσει και τα 2 (ασχετως αν εχω το ενα εκ των δυο) δεν θα ελεγα οτι το MM ειναι τοσο καλυτερο οπως το περιγραφεις. Αντιθετως θα ελεγα οτι ειναι και τα 2 εξ ισου καλα και η επιλογη ειναι δυσκολη. Και αν παμε σε Αμερικανικο Lakland (πχ ενα Bob Glaub), δεν νομιζω οτι τηθεται και τοσο θεμα πιο ειναι καλυτερο.

Και επανερχομαι στην ερωτηση του φιλου. Ποιο ακριβως μοντελο απο Lakland εχεις σκεφτει να παρεις? Εαν ειναι κατι σε Bob Glaub, κορεατικο ξεκορεατικο, βουτα το αμεσως, ο ηχος του ειναι τρομερος (και συγχρονος οπως θες). Εαν ειναι κατι σε Darryl Jones, οπως το δικο μου, θα σου προτεινα να τα ακουσεις και τα 2 και μετα να αποφασισεις, γιατι και το αμερικανικο ΜΜ ειναι πολυ δυνατο.

Ελπιζω να βοηθησα και να μην σε μπρεδεψα. Για οτι αλλες λεπτομεριες με χαρα μου να βοηθησω

Black Sabbath addicted!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου