Προς το περιεχόμενο

Που μπορώ να δοκιμάσω Gibson Custom Shop στη Θεσ/νικη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα εξτρα λεφτα βγαζεις πηγαινε-ελα αεροπορικα + ξενοδοχειο και δοκιμαζεις ολες τις γκιμπσον του Θωμα(του καθε Θωμα) και παιρνεις αυτη που θελεις εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τωρα αυτο του ρθε να πει, αυτο ειπε, τι να κανουμε.

 

μπορει να βιασαν οι Γερμανοι την γιαγια του..... ::)

 

τι αλλο θα ακουσουμε σε αυτη τη χωρα θεε μου,ακομα και το "μην αγοραζεις κιθαρα απο τους....Γερμανους γιατι μας....κατεστρεψαν οικονομικα " ακουσαμε ...(γιατι ως γνωστων οι...Γερμανοι ευθυνονται για τα χαλια της οικονομιας μας,οχι εμεις...)

 

τελικα οντως ειμαστε ενα εθνος ημιτρελλων... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ ολίγων εβδομάδων ενδιαφερόμουν για την SG 61 Reissue και πέρασα από το Bon Studio να ρωτήσω αν μπορώ να την δοκιμάσω-αγοράσω από εκεί. Ο τύπος προσπαθούσε να με πείσει ότι ΠΡΕΠΕΙ να την αγοράσω από αυτόν 1600€ την στιγμή που ο Thomann την είχε 1300. Το επιχείρημά του ήταν ότι από αυτόν θα έχω την εγγύηση!!! ενώ από τον Thomann παίρνω γουρούνι στο σακί. Η πλάκα είναι ότι η κιθάρα ούτε καν υπήρχε εκεί και θα την έκανε και αυτός έτσι κι αλλιώς παραγγελία! ΠΑΡΑΦΡΟΣΥΝΗ! Φυσικά και η αγορά δεν έγινε ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εγω θα κανω τον κακο ΠΑΛΙ ...

 

Μαγκες, οπου βλεπετε thomman.de η συναφη, ψωνιστε απο εκει. Εχοντας την ατυχια να παιζω ερασιτεχνικα στα 90s, βαρατε στο σταυρο τους λωποδυτες. Πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, εχουμε γεμισει απατεωνες που ψαχνουν για το κοροιδο (συνηθως πιτσιρικας με τον πατερα του :-) )

 

Οσοι θυμουνται 90ς (που δεν εβρισκες τιποτα και οτι εβρισκες ηταν κατα πολυ ακριβοτερο απο Αγγλια πχ, την πλακα που ειχα παθει 1997 σε ΣΥΝΟΙΚΙΑΚΟ κιθαραδικο Manchester, UK ακομα τη θυμαμαι), θα με καταλαβουν...

 

Το κλασσικο ελληνικο "σταματησε να τις βγαζει το εργοστασιο" παιζει ακομα στους φιλους μαγαζατορες ...

 

Προσφατα εφερα οργανο και καμποσα σετ 10-52 GHS απο τομμαν. Φιλος (μουσικος με καμποσα CD στο ενεργητικο του) με ρωτησε με τι χορδες παιζω, του ειπα τι και μου ειπε οτι τις ζητησε σε μαγαζι Αθηνα για να λαβει το κλασσικο "σταματησε να τις βγαζει το εργοστασιο").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ. πήρα τηλ και δεν υπάρχει σε στοκ διαθεσιμη...αρα μονο παραγγελια.

 

θα μου κοστίσει 400 ευρώ παραπάνω και ο χρόνος παράδοσης είναι... απροσδιόριστος.

 

Αυτό που μου είπε το παιδί είναι (πολύ εξυπηρετικός παρεπιπτόντως), ότι είναι έκλημα να πάω να δώσω 3000 ευρώ στην γερμανική αγορά.

 

Το θέμα είναι ότι αυτά τα 400 επιπρόσθετα ευρώ εγώ δε τα διαθέτω...

 

 

 

σωστα και ειναι εγκλημα να δωσεις 3000 ε στη γερμανικη αγορα

 

δωστα στην αγγλικη.

;D

 

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σωστα και ειναι εγκλημα να δωσεις 3000 ε στη γερμανικη αγορα

 

δωστα στην αγγλικη.

;D

 

 

 

 

αφου ετσι κι αλλοιως οπου και να τα δωσεις θα τα παρουν οι..παλιοαμερικανοι (φονιαδες των λαων.. ;D) μια και η Gibson ειναι αμερικανικη...

 

μη παρεις Gibson ,παρε... Κατσιμπιρης Guitarworks,παπουτσι απο τον τοπο σου... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας την ατυχια να παιζω ερασιτεχνικα στα 90s, βαρατε στο σταυρο τους λωποδυτες. Πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, εχουμε γεμισει απατεωνες που ψαχνουν για το κοροιδο (συνηθως πιτσιρικας με τον πατερα του :-) )

 

+1.000.000 !!!

έχουν γίνει μπροστά στα μάτια μου πράματα και θάματα σε φάσεις που βρίσκομαι σε κάποιο μαγαζί για να πάρω καλώδια, πένες και λοιπά ψιλολόγια...

Το χειρότερο απ' όλα ήταν όμως ΑΥΤΟ!

βρίσκομαι σε πολυόροφο μουσικό οίκο της Θεσσαλονίκης (ονόματα ΔΕΝ λέμε). Ένας πιτσιρικάς με τον μπαμπά του με παρακαλάνε να πάμε στον 5ο όροφο για να παίξω μια Ibanez που είχε γυαλίσει στον μικρό (επειδή δοκίμαζα μια ESP που υπήρχε στην βιτρίνα, ο μπαμπάς με είδε και ήθελε να παίξω εγώ την κιθάρα για τον γιο). Ανεβαίνω πάνω, παίζω μια γιαπωνέζικη Ibanez μαύρη κτλ. απαφασίζουν να την αγοράσουν κάπου στο 1000άρικο, ο πωλητής λέει κατεβείτε κάτω και θα σας την φέρω. Πληρώνουνε οι άνθρωποι στο ταμείο, έρχεται μια κούτα, την ανοίγουν και πάνε να την πάρουν και να φύγουν... ΌΜΩΣ!!! διαπίστωσα αμέσως ότι η κιθάρα δεν ήταν αυτή που δοκιμάζαμε πάνω ένα τέταρτο αλλά άλλη, ίδιου χρώματος, ίδιας μάρκας αλλά κινέζικης κατασκευής η οποία κόστιζε 300€!!!

Τυχαίο; Πιστεύω πως όχι, διότι όταν τους το είπα και ο μπαμπάς ζήτησε αμέσως και τρομερά εκνευρισμένος το σωστό προϊόν, του είπαν ότι δεν είναι ετοιμοπαράδοτο!!! ...ακολούθησε όπως καταλαβαίνετε μεγάλο πατιρντί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1.000.000 !!!

έχουν γίνει μπροστά στα μάτια μου πράματα και θάματα σε φάσεις που βρίσκομαι σε κάποιο μαγαζί για να πάρω καλώδια, πένες και λοιπά ψιλολόγια...

Το χειρότερο απ' όλα ήταν όμως ΑΥΤΟ!

βρίσκομαι σε πολυόροφο μουσικό οίκο της Θεσσαλονίκης (ονόματα ΔΕΝ λέμε). Ένας πιτσιρικάς με τον μπαμπά του με παρακαλάνε να πάμε στον 5ο όροφο για να παίξω μια Ibanez που είχε γυαλίσει στον μικρό (επειδή δοκίμαζα μια ESP που υπήρχε στην βιτρίνα, ο μπαμπάς με είδε και ήθελε να παίξω εγώ την κιθάρα για τον γιο). Ανεβαίνω πάνω, παίζω μια γιαπωνέζικη Ibanez μαύρη κτλ. απαφασίζουν να την αγοράσουν κάπου στο 1000άρικο, ο πωλητής λέει κατεβείτε κάτω και θα σας την φέρω. Πληρώνουνε οι άνθρωποι στο ταμείο, έρχεται μια κούτα, την ανοίγουν και πάνε να την πάρουν και να φύγουν... ΌΜΩΣ!!! διαπίστωσα αμέσως ότι η κιθάρα δεν ήταν αυτή που δοκιμάζαμε πάνω ένα τέταρτο αλλά άλλη, ίδιου χρώματος, ίδιας μάρκας αλλά κινέζικης κατασκευής η οποία κόστιζε 300€!!!

Τυχαίο; Πιστεύω πως όχι, διότι όταν τους το είπα και ο μπαμπάς ζήτησε αμέσως και τρομερά εκνευρισμένος το σωστό προϊόν, του είπαν ότι δεν είναι ετοιμοπαράδοτο!!! ...ακολούθησε όπως καταλαβαίνετε μεγάλο πατιρντί!

 

ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ!!! >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου