Προς το περιεχόμενο

Ο καλυτερος hi-gain low watt ενισχυτης της πιατσας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν ειχα πολλα λεφτα και δεν ηξερα τι θελω...και ηξερα μονο μαρκες...και ηθελα low-watt "hight" gain...

 

mesa transatlantic....

 

πιο κυριλέ μάλλον δεν γίνεται...σε κατηγορίες tiny terror...rebel...nighttrain...jet city...krank...bugera v55...

 

αποψη μου... :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν και off topic(μιας και μιλαμε για low wattage),θα προτεινα κατι τετοιο!(οταν κυκλοφορησει..)

απο το video δειχνει να παιζει ομορφα και σε χαμηλες εντασεις!

καλες αγορες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το attenuator δεν το γλυτώνεις σε κάθε περίπτωση, αφού θες "τσιτωμένο" τελικό.

Απέφυγε τους ENGL που ενώ είναι πολύ ποιοτικοί, απλά δε σου κάνουν αφού τους άκουσες. (Θα συμφωνήσω με το χαρακτηρισμό, ψυχροί, "σκληροί" κλπ). Μια βόλτα από τον Κουρμπή που έχει κάποιους boutique ως συνήθως ίσως σου δώσει τη λύση. Επίσης ένα τηλέφωνο στο Σταύρο Ντούκα στα Γιάννενα (www.gutars.gr) που έχει και συνεργάτες στην Αθήνα και φέρνει τους KOCH για να σου δώσει και μία γνώμη επιπλέον θα βοηθούσε.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη εχει γινει ενα σχετικο χαος θα δοσω κι εγω απαντηση σε 2 μερη.

 

1)Low watt amp head

  ι)ο γνωστος orange tiny terror(δες και dual terror για πιο πολυ γκαζι)

  ιι)blackstar ht5

  iii) krank rev jr 20watt

  iv)mesa boogie  5:25 head

 

2)hi watt amp head

  i)jvm205 h(ειναι μαρσαλ εχει και γκαζι παιζει και τα παντα)

  ιι)peavey 6505

  iii)orange thunder 30

 

περα απο τον peavey οτι αλλο ανεφερα δεν ξεπερνα τα 30 watt εκτως απο τον

jvm που ειναι 50 αλλα παιζει ωραια και σε χαμηλες εντασεις και απο τιμη δεν χεπερνανε

τα 1500.

 

check them out.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρόκα ρολά ο 5:25 πόσο γκειν έχει ; επιπέδου ρεκτο η λιγότερο. Α και για τον κρανκ έχεις κανένα λινκ για αγορά ; είναι ενδιαφέρουσες οι περιπτώσεις που παρέθεσες  αλλά αυτούς τους 2 δεν τους  εχω βρει για δοκιμή ! Πάντως ούτε ο koch ούτε ο τρανςατλάντικ είναι για μέταλ που προαναφέρθηκε σε προηγούμενες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καταλάβω κάτι... μιλάμε για την χαοτική, άπειρη σε πλήθος επιλογών και ηχοχρώματος αγορά των μεγάλων high gain ενισχυτών ή την όντως σχετικά περιορισμένη των μικρών, όπως λέει και ο τίτλος του θρεντ?

 

Ψάξε λίγο για τον 5:25, έχει συζητηθεί (όπως και όλοι σχεδόν οι υπόλοιποι). Όσο για το Krankάκι, το έχω δει - πριν από αρκετό καιρό όμως - στη βιτρίνα του Guitar Store στα Εξάρχεια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα...κατα την αποψη μου ολοι οι ενισχυτες κανουν για μεταλ.Ιδικα ο twin reverb αλλα εγω γουσταρω γκαζι απο πεταλακια...

 

Και ο 5:25 και ο revo jr εχουν τονους gain αλλα σαν χροια μαλλον θα προτιμησεις τον revo...o express ειναι πιο....mesa boogie.Δεν παιζει σαν τον triple rectifier γιατι δεν ειναι 153597625 watt oυτε εχει τοσες πολλες λαμπες για preamp και rectifier αλλα την δουλεια την κανει.Ιδικα σε μια καμπινα με 4χ12 75ρια νομιζω θα ναι αψογος για ουγκα μπουγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια απλη αναζητηση στο google βρηκα αυτο

 

http://www.music123.com/Guitars/Guitar-Amplifiers--Effects/Guitar-Amplifiers/Guitar-Amp-Stacks/-Krank-Rev-Jr-Standard-Half-Stack-Blk-Blk.site7prod501204.product

 

και αν θυμαμαι καλα πρεπει και γω να τον εχω δει στο guitar store οπως ειπε και ο

bloody.

Παντως τον 5:25 τον εχει σιγουρα εκει για να τον δεις τουλαχιστον το combo για να παρεις μια ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θενκ γιου. αεναο ερώτημα. Ποιος παίζει καλύτερα ο μικρός τσιτωμενοσ , η ο μεγάλος , και , καταδικασμένος να παίζει στο 1 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου