Προς το περιεχόμενο

Ο καλυτερος hi-gain low watt ενισχυτης της πιατσας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσον αφορά στο γκάζι του Koch δεν πρέπει να προβληματίζεσαι καθόλου, μέχρι και για death metal κάνει! Δεν αστειεύομαι.

Εγώ στην θέση σου αυτόν θα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια (καμία σχέση με engl, bugera κτλ. είναι άλλη κλάση).

Πήρα τον combo για το σπίτι και σκέφτομαι το επόμενο album να το γράψω μ' αυτόν.

Την αγορά θα την κάνεις από Ελλάδα για να σου βγει και πιο φτηνός. Θεσσαλονίκη (σε περίπτωση που είσαι από εδώ) τους φέρνει ο Ζάχος όπου μπορείς και να τους δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολιγων ψηφιακο μου ακούστηκε.. Το παρατηρησε κανεις αλλος?

Βινεάκι είναι αν το ακούσεις με μια καμπίνα 4/12 θα πάθεις την πλάκα σου.

Στην κατηγορία των 2000+ υπάρχουν αρκετές επιλογές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, ευχαριστω για την πληροφορηση!

 

Ξαναπες μου το μοντελο με το περισσοτερο gain για να το τσεκαρω...Σαλονικα υπηρξα φοιτητης για 5 χρονια και ειναι η δευτερη πολη μου....χαιρετισμους!!!!! Ο ζαχος κατα που πεφτει? αν δεν θελεις να κανουμε διαφημηση στειλε μου πμ...

thx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι για να ρίξοΩ (edit: μου ξέφυγε) λίγο λάδι στη φωτιά να αναφέρω έναν που χαλβάδιαζα πολύ καιρό στο ιντερνετ

http://www.egnateramps.com/Products/Rebel/Rebel30Head.html

υπάρχει και ο 20άρης επίσης

 

Πολύ καλός ο Egnater και με πολύ καλά γκάζια.

 

Όσον αφορά στο γκάζι του Koch δεν πρέπει να προβληματίζεσαι καθόλου, μέχρι και για death metal κάνει! Δεν αστειεύομαι.

Εγώ στην θέση σου αυτόν θα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια (καμία σχέση με engl, bugera κτλ. είναι άλλη κλάση).

Πήρα τον combo για το σπίτι και σκέφτομαι το επόμενο album να το γράψω μ' αυτόν.

Την αγορά θα την κάνεις από Ελλάδα για να σου βγει και πιο φτηνός. Θεσσαλονίκη (σε περίπτωση που είσαι από εδώ) τους φέρνει ο Ζάχος όπου μπορείς και να τους δοκιμάσεις.

 

Δεν νομίζω ότι οι ENGL είναι στην ίδια κλάση με τους Bugera. Για την ακρίβεια δεν έχουν καμία σχέση. Ένας καλός ENGL είναι το ίδιο ποιοτικός με έναν Koch. Άλλο βέβαια αν δεν σου αρέσει ο ήχος.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, ευχαριστω για την πληροφορηση!

 

Ξαναπες μου το μοντελο με το περισσοτερο gain για να το τσεκαρω...Σαλονικα υπηρξα φοιτητης για 5 χρονια και ειναι η δευτερη πολη μου....χαιρετισμους!!!!! Ο ζαχος κατα που πεφτει? αν δεν θελεις να κανουμε διαφημηση στειλε μου πμ...

thx!!

 

Eγώ έχω τον studiotone. Βγαίνει σε έκδοση 20 και 40 watt. Προσωπικά για την χρήση που το θέλω (practice & homerecording) ο 20άρης μου είναι υπέρ-αρκετός!

Ο Ζάχος είναι στην Ιωάννου Μιχαήλ δίπλα στις "χορδές", μεταξύ Καμάρας και ανακτόρων του Γαλέριου.

 

ΥΓ:@theopactus συμφωνώ ότι Engl και Bugera είναι τελείως άλλο μαγαζί, ωστόσο οι Engl εμένα προσωπικά ποτέ δεν μου έκατσαν καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δικο μου λαθος...

 

Ξεχασα να αναφερω οτι εχω ηδη soldano astroverb κεφαλη με marshall 4/12 cab και μπροστα tube overdrive....κολαση, δεν λεω, αλλα κατι μου λειπει....ειναι αλλιως να ζοριζεις εναν ενσχυτη να κανει κατι που δεν του αρεσει και πολυ (νομιζω με καταλαβαινετε) και αλλιως να το κανει απο μονος του επειδη γιαυτο εχει σχεδιαστει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δικο μου λαθος...

 

Ξεχασα να αναφερω οτι εχω ηδη soldano astroverb κεφαλη με marshall 4/12 cab και μπροστα tube overdrive....κολαση, δεν λεω, αλλα κατι μου λειπει....ειναι αλλιως να ζοριζεις εναν ενσχυτη να κανει κατι που δεν του αρεσει και πολυ (νομιζω με καταλαβαινετε) και αλλιως να το κανει απο μονος του επειδη γιαυτο εχει σχεδιαστει...

 

Αυτή ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ η λογική μου όταν επέλεξα τον Koch!

Έφαγα τρελή φλασιά που αναφέρεις και 'συ το ίδιο! Απλά απίστευτο!

 

ΥΓ: Για τον ίδιο λόγο παίζω πλέον με Fender και μονούς μαγνήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε costas, ευτυχως που υπαρχουν και αυτα τα forums και λεμε τον πονο μας..!! :D

 

Εχω ψηθει αρκετα για τον koch, και μαλλον παω προς τα εκει...ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΓΚΑΖΙ!!!

 

Παρεπιτοντως : η αγαπημενη μου κιθαρα (εχω καμποσες) ειναι ο stratos yngwie signature....θα τα λεει με τον koch??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου