Προς το περιεχόμενο

Floyd rose Licensed Tremolo???


alkias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μάλιστα σε συνδιασμό με Λοκινγ νατ και Λόκινγκ τιούνερς της Sperzel ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ούτε ΜΟΡΙΟ από κούρδισμα! 8) μια βδομάδα που την έχω όταν παίζω την τσεκάρω μετά και δεν θέλει τίποτα παρά μόνο κούπισμα με πανάκι το μπράτσο :lol: :lol:

 

Tα locking tuners τι βοηθάνε παραπάνω;Αφού υποτίθεται ότι υπάρχει το locking nut :?

 

Και όμως φίλε Janick μόνο με locking nut όλα τα Floyd ύστερα από παίξιμο της κιθάρας κάμποση ώρα "χάνουν" άλλες μόρια άλλες ακόμα και μισό τόνο σε κάποιες χορδές....εκτός και αν έχεις κάνει ΄"απίστευτο" τύλιγμα των χορδών στα κλειδιά...... με locking tuners είσαι σίγουρος......και απορώ που η Fender πχ' date=' είναι τόοοοοσο δύσκολο να το προσαρμόσει το κόλπο στις δικές της κιθάρες....[/quote']

 

OTI KAI NA KANEIΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΧΑΣΕΙ Η ΧΟΡΔΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ SHARP ΝΟΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΕΡΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΕΙΤΕ ΚΟΛΠΑ ΑΛΑ

BC RICH ΑΣ ΠΟΥΜΕ Η' LOCKING NUT ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΧΟΡΔΕΣ ΠΑΝΩ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ...ΒΕ HAPPY :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λεω και γω κάποια στιγμή θα "χάσει" η χορδή..... που θα μου πάει.... 8 μέρες τώρα ..... 3 ώρες την ημέρα τουλάχιστον παίξιμο και ξέσκισμα όλο τρέμολο ανάποδο που θα πάει.....θα χάσει αλλά το κουρδιστήρι στο guitar port είναι κολλημένο σε E,A,D,G,B,E :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω θα ελεγα οχι σε floyd τρεμολο αφου μιλαμε για φτηνιαρικο,απο την αλλη ομως,πρωτη του κιθαρα ειναι,μπορει το παλικαρι να ειναι πορωμενο με floyd,ας το αγορασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή καθήστε λίγο...Aυτοί που παίζουν με floyd(πχ Satriani,Vai) είναι πιο μάγκες ή δεν βλέπουν το φώς;;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή καθήστε λίγο...Aυτοί που παίζουν με floyd(πχ Satriani' date='Vai) είναι πιο μάγκες ή δεν βλέπουν το φώς;;;[/quote']

 

οχι οχι,εγω ειμαι ο τελευταιος που θα πει πως το floyd δεν αξιζει κτλ κτλ.απλα αν ειναι εντελως φθηνιαρικο ισως προκαλεσει αρκετους μπελαδες...προσωπικα εχω ψιλοκουραστει απο τα floyd (εχω κιθαρες με floyd),απο την αλλη λατρευω τον vai και αλλους κιθαριστες που το χρησιμοποιουν σε μεγαλη κλιμακα.

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις μεγάλο δίκιο για τα φτηνά.Είμαι ένας παθόν που άλλαξα σε original και βρήκα την υγειά μου :D :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου