Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με KONTAKT


philippe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα πρόβλημα συνήθως όταν εχω ξεκινήσει ενα κομμάτι να φτιάχνω και μετά να προσθέτω στα Midi το Kontakt, ενώ στο mapping editor του Kontakt να μου παιζει κανονικα, ο ήχος και οταν παζω να συνθέσω στο Key editor στο κομμάτι δε ακουγεται.

Οταν το Kontat το προσθετω στην αρχη του κομματιου χωρις να έχω ξεκινλησει τη παραγωγη δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Ξέρετε τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για ποιά έκδοση μιλάς;

Σήμερα έχουν φτάσει στην τέταρτη...  ;D

 

Εαν είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει σωστή συνδεσμολογία με το κανάλι σου και τη κάρτα ήχου, μου ακούγεται σαν πρόβλημα registration - activation.

Δοκίμασε να τα ξανακάνεις απο την αρχή και εγκατέστησε το τυχών extra λογισμικό που θα σου σταλεί απο τη Native μετά το activation.

 

Εαν δεν έχεις internet στον audio υπολογιστή σου, θυμάμε ότι υπάρχουν οδηγίες για activation μέσω έταιρου υπολογιστή στο site της Native.

 

Ενημέρωσέ μας για το αποτέλεσμα  8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι αυτο που παθαινα και εγω στην αρχη...  ;D

 

καθε οργανο στο kontakt ειναι σε καποιο συγκεκριμενο καναλι... πρεπει και το καναλι του MIDI που θες να παιξει λοιπον να ειναι και αυτο στο ιδιο καναλι με το οργανο... οταν βαζεις το kontakt στην αρχη, τα καναλια σου δημιουργουνται παραλληλα, για αυτο δεν εχεις προβλημα... αν ομως το βαζεισ μετα, ενδεχομενος να εχεισ κανει κι αλλα πραματα, να αριθμουντε περιεργα τα καναλια, και τελικα να εχεισ προβλημα στην αντιστιχιση καναλιου του kontakt με το midi σου... ελπιζω να μην τα ειπα πολυ μπερδεμενα... ::)

τσεκαρε το... απλο ειναι... αλλα και παλι δεν ειναι απολιτο πως φταιει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου