Προς το περιεχόμενο

Θα δουμε τον Richie Blackmore να ξαναπαιζει ηλεκτρικη?


pureanalog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eμμ...

Τι να λεμε τωρα...καλοι οι shredders,τους γουσταρω αλλα πολυ μπας κλας ρ αδερφε... ;D

Αμα δεν βγει ο Ιπποτης με το σπαθι και τα μουτρα λες και του σκοτωσες το σκυλο,

και μαλιστα να σου χει βγαλει και τη παναγια για να εμφανιστει(το χει κανει πολλες φορες...)τι σκατα περπολ ειναι αυτοι? ;D ;D ;D

Η αμα δεν ακουσεις τη στρατοκαστεριλα με μια νοτα οχτακοσα κιλα να σου παιξει το

Fools και το lay down stay down...που πα ρε με τη musicman και 3 διπλους και ενα τριπλο σειμουρ ντανκαννννννννν... ;D

Ο αλλος με μονους και καρφι κι εσυ με το τρενο στα βρωμοποδαρα σου?

Το Lazy ρε?Με διπλους??? ;D

Xωρις πλακα τωρα...

Ο μπλακμορ ειναι μεγαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σιγουρα ειναι μεγαλος...βασικα εγω θα ελεγα ΤΕΡΑΣΤΙΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!!!!

 

το LAZY θελει b@@@@@llllssss  ;D ;D ;D για να παιχτει ετσι οπως πρεπει....

 

κ ολη η BLACKMORE ιδεα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κ ολη η BLACKMORE ιδεα....

 

Ιδιοφυης ιδεα οντως.

Παω να κοιμηθω και να ονειρευτω μεσαιωνικες νεραιδες και τον μπλακμορ να παιζει anyones' daughter...(ξεχωριστο κομματι,απ τ αγαπημενα μου.

Το τελευταιο απο την πρωτη πλευρα του δισκου fireball...)

ΜΠΛΑΚΜΟΡ ΡΟΥΛΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το λοιπόν... Το 1997 πήρα μια συνέντευξη από τον Blackmore για το μουσικό έντυπο που εργαζόμουν εκείνη την εποχή- ήταν στο πλαίσιο του promo για το Blackmore's night. Η ντιρεκτίβα που είχα από την δισκογραφική εταιρία ήταν σαφής: «Δεν θα τον ρωτήσεις τίποτα για επανασύνδεση των Rainbow. Έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα δημοσιογράφου που το τόλμησε...» Διευκρίνηση, εκείνο τον καιρό ακουγόταν έντονα το σενάριο.

Τέλος πάντων, εγώ στην Αθήνα, ο «μαυροπερισσότερος» στην Γερμανία και το Management του στην Αμερική με τις γραμμές μεταξύ Ελλάδας- ΗΠΑ να έχουν «ανάψει» καθώς ο Blackmore δεν απαντούσε στο τηλέφωνο. «Είναι εκεί και περιμένει την κλήση σας» να λένε οι Αμερικάνοι... Τον καλούμε πόση ώρα τώρα και τζίφος, να λέμε εμείς... Εγώ είχα πρασινίσει... Λέω, τον στήσαμε, θα τα έχει πάρει κρανίο και θα με διαολοστείλει... και πάει η συνέντευξη.

Τελικά τον βρήκαμε και εκεί αφού είπαμε για την νέα του δουλειά και είχα την συνέντευξη του το έσκασα: Τι λες για επανασύνδεση των Rainbow; Εγώ σκεφτόμουνα, τώρα άμα θες κλείσε το... Προς απίστευτη έκπληξη μου, ο απόλυτα «ξινός» έκανε το απίστευτο: ΓΈΛΑΣΕ!!! Όμως η συνέχεια ήταν πιο τρομερή: «Ronnie James Dio...what a nice guy...» ήταν η απάντηση του και έχω πήγα να πέσω κάτω. Ο Blackmore έλεγε καλή κουβέντα για τον Dio που είχαν χωρίσει με άσχημο τρόπο τα τσανάκια τους και δεν έλεγαν ούτε καλημέρα... Αφού μου εκθείασε την φωνή του γερό Dio τότε μου το έσκασε: «Αυτό που θέλω να κάνω κάποια στιγμή είναι ένα project για να παίξω Blues...» Τελικά έχουν περάσει 13 χρόνια από τότε και ακόμα το περιμένω. Μακάρι κάποια στιγμή να του έρθει ο οίστρος και να τον ξανά ακούσουμε να παίζει ηλεκτρική κιθάρα....

 

Βεβαίως τον είχα ρωτήσει και για τον Malmsteen, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν μας τη λες και αυτη την ιστορια?

Μας εκοψες στο καλυτερο :'(

ΟΚ λοιπόν... Γυρόφερα τον παππού πέριξ του θέματος guitar heroes... Αν αποδεχόταν τον όρο και πως βλέπει την νέα γενιά των «υπέρ κιθαριστών». Εκεί άρχισε να μου τα ψιλό μασάει...«ναι υπάρχουν πολλοί καλοί... γρήγοροι...» και τότε του λέω: Όπως ο  Yngwie Malmsteen; «... er... Yngwie Malmsteen...(κενό)... (περισσότερο κενό)...he likes very much.. (εδώ έγινε χάσμα)...» He likes Richie Blackmore;- του σκάω ο προβοκάτορας... «He likes very much the powerful sound.» Και από τον τόνο της φωνής του κατάλαβα ότι το θέμα ήταν «τζιζ» και με ελαφρά πηδηματάκια την έκανα για την επόμενη ερώτηση  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τον βρήκαμε και εκεί αφού είπαμε για την νέα του δουλειά και είχα την συνέντευξη του το έσκασα: Τι λες για επανασύνδεση των Rainbow; Εγώ σκεφτόμουνα, τώρα άμα θες κλείσε το... Προς απίστευτη έκπληξη μου, ο απόλυτα «ξινός» έκανε το απίστευτο: ΓΈΛΑΣΕ!!! Όμως η συνέχεια ήταν πιο τρομερή: «Ronnie James Dio...what a nice guy...» ήταν η απάντηση του και έχω πήγα να πέσω κάτω. Ο Blackmore έλεγε καλή κουβέντα για τον Dio που είχαν χωρίσει με άσχημο τρόπο τα τσανάκια τους και δεν έλεγαν ούτε καλημέρα... Αφού μου εκθείασε την φωνή του γερό Dio τότε μου το έσκασε: «Αυτό που θέλω να κάνω κάποια στιγμή είναι ένα project για να παίξω Blues...»

 

KAI ατομαρα δηλαδης ο μπλακμορ!!!

Να,το παιδι,που ολοι τονε βριζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAI ατομαρα δηλαδης ο μπλακμορ!!!

Να,το παιδι,που ολοι τονε βριζουν...

 

Οφείλω μερικές διευκρινήσεις.

 

Επειδή κάποιοι "προσβλήθηκαν" τόσο πολύ για το post μου περί της προσφοράς του Blackmore ώστε να μου στείλουν και "πικραμένα" pm: παιδιά χαλαρώστε. Δεν γίνεται να έχουμε όλοι τις ίδιες αδυναμίες, ούτε το να μη θεοποιείς κάποιος σημαίνει ότι δεν τον εκτιμάς.

 

Από το post του φίλου Ρόσκο παραπάνω, διαφαίνεται ότι η σχέση του Ριχάρδου με τη μπουμπού, εκτός από ευτυχισμένο, τον έχει κάνει και πιο χαλαρό και ευχάριστο άνθρωπο... Δεν το χαίρεστε ρε παιδιά αυτό? Αφήστε τον τον άνθρωπο στα μεσαιωνικά του και στη χαρά του, και μακριά από τον άκρως αγχωτικό χώρο που υπηρέτησε για τόσα χρόνια. Εγώ πάντως του εύχομαι να είναι ευτυχισμένος και ας λέει ο καθένας ό,τι νομίζει.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η ειλικρινής μου απορία είναι, γιατί να θέλει κάποιος να ακούσει τον Blackmore να ξαναπαίζει ηλεκτρική... Δηλαδή, ακόμα και στην ακμή του, θεωρούμε ότι πρόσφερε τόσα πολλά και πρωτότυπα στη ροκ μουσική, και, ακόμα περισσότερα, ότι έχει να προσφέρει και ο,τιδήποτε άλλο τώρα πια?

 

Αφήστε τον άνθρωπο στην ησυχία του...  ;D

 

+2112

 

Η Ελλάδα είναι μια από τις λίγες χώρες που έχει τόσους οπαδούς ο Blackmore σαν κιθαρίστας (20 χρόνια αφού "παράτησε" το ροκ...  ::)).

 

Ακόμα και για το group που τον έκανε διάσημο: αυτή τη στιγμή (και εδώ και 16 χρόνια) στους Purple παίζει ένας κιθαρίστας πολύ πιο δημιουργικός μουσικά, ασύγκριτα καλύτερος τεχνικά και με το πλεονέκτημα να μην είναι σκατοχαρακτήρας. Οπότε ναι, ειλικρινά λίγα μου λέει ο κύριος Μαυροπερισσότερος. Κατανοώ βέβαια ότι μπορεί να λέει σε πολλούς... αλλά εξακολουθώ να έχω την απορία τι θα μπορούσε να παίξει σήμερα που θα ήθελαν να το ακούσουν.

 

θα στο πω απλα

ο μαυροπερισσοτερος ειναι το ιδιο το ROCK(μαζι με μερικους αλλους) ο αλλος ειναι ενας καλος κιθαριστας που παιζει ΡΟΚ.

 

το οσο αφορα το σκατοχαρακτηρας ησουν μπροστα σε οσα εχουν γινει κ ξερεις την αληθεια?(οχι μονο εσυ αλλα οσοι το λενε) εχω βαρεθει αυτην την καραμελα οτι ειναι σκατοχαραχτηρας κ αλλες τετοιες πιπες επειδη καποιοι απλα τα λενε.....

ξερετε πραγματικα τι εχει γινει κ επερνε κρανιο?

 

Εγώ πάντως νομίζω, ότι ο Blackmore ετοιμάζει ένα δυνατό comeback με πολύ ηλεκτρισμό  ;)

 

μακαρι γιατι πρεπει πολλα παιδακια που νομιζουν οτι παιζουν κιθαρα να δουνε πως παιζεται το εργαλιο!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ο μαυροπερισσοτερος ειναι το ιδιο το ROCK(μαζι με μερικους αλλους)

 

+1

 

Ωστοσο,μην παρεξηθουμε,υπηρξε και μια ταση αστεισμου και εσκεμμενης υπερβολης ετσι?

Ελπιζω να εγινε αντιληπτο.

Αλλα παλι..ο ριτσι εχει προσφερει στο ροκ,τραγουδια οσο λιγοι.

Να ναι καλα ο ανθρωπος κι ας κανει το Ριχαρδο το Λεοντοκαρδο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου