Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν διαχώρισα το θέμα της Παιδείας αλλά έχουν ξεμείνει τα ποστ που σχολιάζουν ΚΑΙ το θεμα της Παιδείας. Η συνέχεια εκεί.

 

(εννοείται δεν μπόρεσαν να πάνε όλα τα σχετικά)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

καλα για εμας αυτη ειναι η μονη λυση,συνταξη θα παρεις αλλα με 700 ευρω το μηνα πως θα τη βγαλεις?

700 ολόκληρα ευρώ  :o... Και ποιος σου είπε Νίκο ότι θα πάρουμε τέτοια πλουσιοπάροχη σύνταξη ;D Εδώ δεν ξέρουμε εάν τότε θα υπάρχουν καλά- καλά τα ταμεία...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει δεν ειναι και παραδεισος βεβαια,πεφτει...ΣΩΒΕ τρελλο στις ΗΠΑ

 

Μα αμα δεν τα φερνεις...ΓΙΑΤΙ να σε κρατησουν?(αυτο πραγματικα ΠΟΤΕ μου δεν μπορεσα να το καταλαβω...φταιει ισως το οτι και οι δυο γονεις μου δεν δουλευαν στο δημοσιο,ο πατερας μου πηρε συνταξη στα...72 και η μανα μου στα 67)

 

Πεφτει ΣΩΒΕτο, πεφτει και πολυ χρημα ομως.

 

Τωρα για να μην τα φερνεις, κατι τετοιο μπορει καλλιστα να γινει απο επιλογες των αποπανω. Μπορει πχ μια επιχειρηση να εχει 2 τομεις, να ριξουν τον δικο σου εις βαρος καποιου αλλου (θεμιτο, επιχειρηση ειναι) και να γινεις αναλωσιμος ακομα και αν εισαι αριστος στη δουλεια σου. Corner case αλλα αξιζει αναφορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 ολόκληρα ευρώ  :o... Και ποιος σου είπε Νίκο ότι θα πάρουμε τέτοια πλουσιοπάροχη σύνταξη ;D Εδώ δεν ξέρουμε εάν τότε θα υπάρχουν καλά- καλά τα ταμεία...

 

ενταξει εκανα εναν...υπολογισμο με προσωπικα κριτηρια... ;D...(καθε χρονο δινω για την δημοσια "ασφαλιση" μου περιπου 10.000 ευρω και για φορους κανα 20αρι χιλιαρικα .....να μη μου δωσουν  ενα 700αρακι για να παρω  στραγγαλια στα 70 μου ως αναγνωριση της προσφορας μου??? ;D ;D)

 

Εδώ δεν ξέρουμε εάν τότε θα υπάρχουν καλά- καλά τα ταμεία...

 

μωρε μακαρι να τα καταργησουν τωρα,ξερεις ποσα λεφτα θα εξοικονομησουμε αν το κανουν?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, μια χαρα σε απεκρουσε ο οντις (και πολυ σωστα τα ειπε καθοτι αναγνωρισε και τα ΚΑΚΑ των Αγγλικων πανεπιστημιων, οπως και ο audiokostas) και οχι μονο αυτος, αλλα εχεις βαλει το κεφαλακι στην αμμο. Οταν σε μια συζητηση περι ποιοτητας σπουδων ακουγεται η λεξη "ανασφαλεια" παει να πει οτι καποιος το χασε το παιχνιδι και το κανε Cosmopolitan.

 

Φίλε, συνεχίζεις 2η φορά για να μου αποδείξεις τι? Το ότι ΟΛΟΙ οι δικοί μου γνωστοί πριν πάνε στην Αγγλία, έφαγαν τα μούτρα τους εδώ? Το ότι ήταν μπίζνα και μόδα, τα πτυχία από την Αγγλία? Προσωπικά, φοίτησα σε ελληνικό Πανεπιστήμιο, είμαι πολύ καλά καταρτισμένος στην δουλειά μου (έχω συναδέλφους με σπουδές σε Αγγλία, ας το καλύτερα....) και δεν έχω λόγο να απολογηθώ? Εσύ γιατί απολογείσαι συνέχεια? Τι θες να μου αποδείξεις? Το ότι έκανες ποιοτικές σπουδές? Μπράβο σου.... Εσυ δηλαδή, μπορείς να συγκρίνεις ένα μέσο Αγγλικό με ένα μέσο Ελληνικό Πανεπιστήμιο? Αφόρισα, όλα τα πανεπιστήμια της Αγγλίας? Δεν έθιξα κάποιες σχολές της πλάκας που ανοίγουν στην κάτω Πετρομαγούλα μόνο και μόνο για να κινηθεί λίγο η ντόπια αγορά?

 

Αλλά ξέρεις τι βλέπω, ότι θίχτηκε ο εγωισμός σου και πας να μου αποδείξεις τι? Εσύ έχεις ανασφάλειες και πολλές μάλιστα και δεν κάνω την κουβέντα Cosmopolitan όπως είπες.... Είπα, ότι στο πρώτο έτος σε τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, διδασκόταν τριώνυμο. Ήταν ψέμα?  Όχι βέβαια, εσύ ο ίδιος το επιβεβαίωσες....

 

Και ειρωνίες περί κουτόφραγκων και ελληναράδων που χρησιμοποίησες, είναι ακριβώς τα συστατικά που υποβαθμίζουν την κουβέντα!!!! Ο audiokostas δε, που ανέφερες, αν και σπούδασε στο εξωτερικό ο άνθρωπος, έθιξε και μπράβο του την μόδα-μπίζνα των ξενόφερτων πτυχίων. Για να ξέρουμε τι λέμε και τι διαβάζουμε....

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ενταξει εκανα εναν...υπολογισμο με προσωπικα κριτηρια... ;D...(καθε χρονο δινω για την δημοσια "ασφαλιση" μου περιπου 10.000 ευρω και για φορους κανα 20αρι χιλιαρικα .....να μη μου δωσουν  ενα 700αρακι για να παρω  στραγγαλια στα 70 μου ως αναγνωριση της προσφορας μου??? ;D ;D)

 

 

DISCLAIMER : ΤΡΕΛΟ ΟΦΤΟΠΙΚ

 

Νίκο...θέλεις να με υιοθετήσεις?

 

Είμαι άριστος φύλακας, εκπαιδευμένος, φιλικός με τα παιδιά, τα "κάνω" μόνο στην βόλτα μου και χρειάζομαι μόνο ένα μπολ νερό και κροκέτες....

 

ααααα ξέρω και 2-3 κόλπα (play dead και τέτοια)

 

έχω και 17 χρόνια ΤΕΒΕ

 

;D ;D ;D

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DISCLAIMER : ΤΡΕΛΟ ΟΦΤΟΠΙΚ

 

Νίκο...θέλεις να με υιοθετήσεις?

 

Είμαι άριστος φύλακας, εκπαιδευμένος, φιλικός με τα παιδιά, τα "κάνω" μόνο στην βόλτα μου και χρειάζομαι μόνο ένα μπολ νερό και κροκέτες....

 

ααααα ξέρω και 2-3 κόλπα (play dead και τέτοια)

 

έχω και 17 χρόνια ΤΕΒΕ

 

;D ;D ;D

 

αν μου δωσεις ελευθερη χρηση του στουντιο σου μεσα!!

 

(ναι δυστυχως δεν βγαζω 700 ευρω/μηνα και εχω την κακια συνηθεια να ειμαι τιμιος και να δηλωνω τα ...παντα ολα  ;D,για αυτο και τα σκαω ετσι χοντρα στις εφοριες και στα ΙΚΑ.... ;D,τις ιδιες βλακεις με εμενα εκανε και ο πατερας μου και ο παππους μου (για αυτο και δεν εχουμε "περιουσια"... ;D ;D))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DISCLAIMER : ΤΡΕΛΟ ΟΦΤΟΠΙΚ

Είμαι άριστος φύλακας, εκπαιδευμένος, φιλικός με τα παιδιά, τα "κάνω" μόνο στην βόλτα μου και χρειάζομαι μόνο ένα μπολ νερό και κροκέτες....

 

ααααα ξέρω και 2-3 κόλπα (play dead και τέτοια)

 

Ναι αλλά χρειάζεσαι και τρελλό καθημερινό βούρτσισμα βρε παιδί μου.

 

Ασε που όταν μεγαλώσεις οι καναπέδες ..........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά χρειάζεσαι και τρελλό καθημερινό βούρτσισμα βρε παιδί μου.

 

 

This? Last year!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 χρόνια πρίν, 10 ξαναλέω, δέχομαι μια κοπελλίτσα 19 ετών σε συνέντευξη για θέση υποδοχής, Reception, σε επιχείρηση που ήμουνα διευθυντής στην Θεσσαλονίκη. Η νεαρά λοιπόν, πρίν καν ακούσει την περιγραφή της δουλειάς που χρειαζόμουνα να κάνει, υποβάλλει 2 ερωτησούλες και μάλιστα με υφάκι.

α) Πόσες ώρες θα δουλεύω ?

β) Πόσα λεφτά θα παίρνω ?

Στην ερώτηση μου, άν ξέρει να κάνει κάτι ή αν μπορεί να κάνει αυτό που χρειάζομαι ωστε να πάρει την θέση, απάντησε, οτι δέν έχει κατάρτιση, μόλις τελείωσε το λύκειο, δέν έχει προηγούμενη εργασιακή εμπειρία, και φυσικά ούτε την παραμικρή ιδέα των απαιτήσεων της επιχείρησης για τα προσόντα του ανθρώπου που θα κάλυπτε τη συγκεκριμένη θέση. Μου απάντησε απλά οτι ήθελε " μια δουλειά".

Και το κερασάκι στην τούρτα.

" Ο μπαμπάς μου μου είπε οτι άν είναι να σου δίνουν κάτω απο 200.000 ( ακόμα δέν είχε έρθει το € ) τον μήνα, φύγε. Θα σου δίνω εγώ 200.000 να κάνεις τα μπάνια σου στην Χαλκιδική όλο το καλοκαίρι"

Τώρα ποιός φταίει ρε παιδιά για το χάλι, μας ?

Το κοριτσάκι, ο μπαμπάς του, το σχολείο του η π******να η κοινωνία, ποιός?

Η μήπως όλοι ?

Γιατί εγώ εκείνη τη στιγμή σκέφτηκα οτι άν ήμουνα στην θέση της μικρής, θα πλατσούριζα ήδη στα ρηχά αντί να ψάχνω για δουλειά καλοκαιριάτικα. Εσείς τι θα σκεφτόσασταν δηλαδή  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου