Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

αν μου δωσεις ελευθερη χρηση του στουντιο σου μεσα!!

 

(ναι δυστυχως δεν βγαζω 700 ευρω/μηνα και εχω την κακια συνηθεια να ειμαι τιμιος και να δηλωνω τα ...παντα ολα  ;D,για αυτο και τα σκαω ετσι χοντρα στις εφοριες και στα ΙΚΑ.... ;D,τις ιδιες βλακεις με εμενα εκανε και ο πατερας μου και ο παππους μου (για αυτο και δεν εχουμε "περιουσια"... ;D ;D))

 

good for you  :)

 

Δεν βρίσκω καθόλου βλακεία την αναλογική συμμετοχή των πολιτών στον κρατικό κορβανά... βλακεία είναι μάλλον το αντίθετο (όταν συνοδεύεται από (αν)αντίστοιχες απαιτήσεις), η διαστρεβλωμένη κατά περίπτωση έννοια της αναλογικότητας, αλλά και το κράτος που αρνείται να αναλάβει τις αντίστοιχες, ακόμη και στοιχειώδεις ανταποδωτικές υποχρεώσεις του.

 

ωραία η κουβεντα σας σόρρυ που δεν συμμετέχω

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

10 χρόνια πρίν, 10 ξαναλέω, δέχομαι μια κοπελλίτσα 19 ετών σε συνέντευξη για θέση υποδοχής, Reception,

Ο... περίεργος: Και τι έγινε τελικά, την προσέλαβες και πόσος ήταν ο μισθός;  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ κύριοι θίγεται ένα άλλο κοίνο χαρακτηριστικό του είδους Ellinus Psonarius. Κάνουμε μια τρύπα στο νερό και τρέχουμε να την παρουσιάσουμε εφάμιλλη του ανοίγματος των νερών από τoν Μωυσή. Πόσοι και πόσες κυκλοφορούν με fancy ρούχα, επιδεικνύουν επαγγελματικές κάρτες με αγγλικές περιγραφές τουλάχιστον 4 λέξεων και στην ουσία είναι οι στόκοι της διπλανής πόρτας. Αν ήταν άθλημα το "καβαλάω το καλάμι" θα είμασταν πρωταθλητές. Και μετά περιμένεις αυτοί να ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ είτε στο δημόσιο είτε στον ιδιωτικό τομέα. Thing again...

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο... περίεργος: Και τι έγινε τελικά, την προσέλαβες και πόσος ήταν ο μισθός;  ;D

Μπα την έστειλα για διακοπές την καημενούλα.... Μήν το κουράσω το κοριτσάκι του μπαμπά καλοκαιριάτικα μέσα στο κρύο με το air cindition  ;D ;D ;D

O μισθός που δίναμε τότε γι αυτή τη θέση ήταν 180.000 δραχμούλες με πλήρη ένσημα φυσικά  :'( :'( :'(

526,70 € το 2000  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπα την έστειλα για διακοπές την καημενούλα.... Μήν το κουράσω το κοριτσάκι του μπαμπά καλοκαιριάτικα μέσα στο κρύο με το air cindition  ;D ;D ;D

O μισθός που δίναμε τότε γι αυτή τη θέση ήταν 180.000 δραχμούλες με πλήρη ένσημα φυσικά  :'( :'( :'(

526,70 € το 2000  ;D

Αναμενόμενο  ;D. Πάντως ήταν ένα ακόμη δείγμα της κουλτούρας της ψευτογκλαμουριάς που αναπτύχθηκε στα '90ς. Όλοι έπρεπε να είναι executive, managers, directors κλπ από την ημέρα 1 που θα έπιαναν δουλειά... Αμφιβάλω αν σου ερχόταν κάποια σήμερα και σε άρχιζε στο ίδιο παρολί- φυσικά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις.

Όμως υπάρχουν βάσιμες πιθανότητες ότι σήμερα ο μπαμπάς της δεν θα της έλεγε «πάρε 200 και πήγαινε διακοπές», αλλά τραβήξου στην δουλειά μην σου δώσω 200... κλωτσιές  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν μια πρόοδος αυτή Τέρρυ αλλά για να πώ την αλήθεια αμφιβάλλω άν γινόταν κάτι τέτοιο σήμερα  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη φορά που θα βρεθείτε σε κάποια "βάρβαρη" χώρα Σ/Κ μπείτε μέσα σε ένα supermarket ή βγείτε στην αγορά την Κυριακή και προσέξτε τις ηλικίες των εργαζομένων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα την έστειλα για διακοπές την καημενούλα.... Μήν το κουράσω το κοριτσάκι του μπαμπά καλοκαιριάτικα μέσα στο κρύο με το air cindition  ;D ;D ;D

O μισθός που δίναμε τότε γι αυτή τη θέση ήταν 180.000 δραχμούλες με πλήρη ένσημα φυσικά  :'( :'( :'(

526,70 € το 2000  ;D

Παρομοίως όταν προ 10ετίας, σε μεγάλη Ελληνική επιχείρηση, έπαιρνα αντίστοιχη (μάλλουν εθιμοτυπική) συνέντευξη, ο (φυτευτός ;)) πιτσιρικάς (καπαρντίνα, λιγδωμένο μαλλί και ύφος βασιλιά) στην ερώτησή μου

-"Και με τι θα ήθελες να ασχοληθείς στην επιχείρηση;", απήντησε αυστηρά.

-"Αυτό που σπούδασα. Τίποτα διαφορετικό."

-"Εδώ το μόνο που βλέπω είναι Διοίκηση Επιχειρήσεων"

 

Και εξετάζοντάς με με απορία, μου απαντά.

-"Ακριβώς"

 

Έχετε σκεφτεί ότι αρκετά από τα θετικά στοιχεία του Έλληνα αλλά και η ρίζα των περισσότερων (αν όχι όλων) αρνητικών του στοιχείων είναι αυτό που αποκαλούμε "Ελληνική Οικογένεια";

Πριν εκραγείτε, σκεφτείτε το.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε σκεφτεί ότι αρκετά από τα θετικά στοιχεία του Έλληνα αλλά και η ρίζα των περισσότερων (αν όχι όλων) αρνητικών του στοιχείων είναι αυτό που αποκαλούμε "Ελληνική Οικογένεια";

Πριν εκραγείτε, σκεφτείτε το.

 

Audiokostas for president.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά τραβήξου στην δουλειά μην σου δώσω 200... κλωτσιές  

 

ΑΥΤΟ ακριβως μου ειπαν και οι γονεις μου,και τους ευχαριστω για αυτο (στην πραγματικοτητα ηταν πολυ soft σε σχεση με τη θεια μου στην Αμερικη που χρεωνε ΕΝΟΙΚΙΟ στο υιο της απο την ημερα που τελειωσε το σχολειο για οσο καιρο εμενε στο σπιτι της ,και καλα εκανε,για αυτο αλλωστε οι δ/ντες στις "ξενες" επιχειρησεις ειναι 25-35  ετων και οχι μαθουσαλες... ;))

 

Έχετε σκεφτεί ότι αρκετά από τα θετικά στοιχεία του Έλληνα αλλά και η ρίζα των περισσότερων (αν όχι όλων) αρνητικών του στοιχείων είναι αυτό που αποκαλούμε "Ελληνική Οικογένεια";

Πριν εκραγείτε, σκεφτείτε το.

 

+1000

 

μη κουραστει το..."παιδι".... ::)

 

 

Την επόμενη φορά που θα βρεθείτε σε κάποια "βάρβαρη" χώρα Σ/Κ μπείτε μέσα σε ένα supermarket ή βγείτε στην αγορά την Κυριακή και προσέξτε τις ηλικίες των εργαζομένων....

 

Αλλη πικρα και αυτη..που ακουστηκε εν ετει 2010 να ειναι κλειστα τα μαγαζια Κυριακη? :o (στις περισσοτερες χωρες ακομα και αυτα που κλεινουν καποια μερα κλεινουν καθημερινη..την Κυριακη που εχει ο κοσμος λιγο χρονο να ψωνισει πας και κλεινεις βρε ΖΩΟΝ?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου