Προς το περιεχόμενο

Η Παιδεία στην Ελλάδα σε σχέση με το εξωτερικό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε δει κανεναν Ελληνα να ''κολλαει'' οταν βγαινει εξω? Κανέναν , ολοι διαπρεπουν και ας εχουν βασικο τιτλο απο τα εδω πανεπιστημια , κανενας δεν εφαγε τα μουτρα του...

Έχω δεί πάρα πολλούς, που έφυγαν στα 18 τους έξω, δεν ξέραν γιατί έφυγαν, και γύρισαν άπραγοι στα 19-20, έχοντας προλάβει ήδη να γραφτούν σε 2-3 σχολές...

Εάν μιλάς για μεταπτυχιακά...άλλη περίπτωση

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 225
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μην χαλάς το θέμα τώρα που πιάσαμε τον Αλέξανδρο και τη κατάπτωση του Αρσακείου...

 

καμια καταπτωση!

ισα ισα!

το αντιθετο!

απο εκει που εβγαζε χαμηλοβλεπουσες αρσακειαδες, εφτασε να βγαζει γαματους τυπους σαν και μενα! :P ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαν της πλακας,πραγματι η μαντρα ειχε εξτρα τσιμεντο και σπασμενα γυαλι για να μην μπορει κανενας να περασει απο πανω της! ;D

Σκοτούρα μου. Είχα τελειώσει το Λύκειο πια....

 

Και για να το κλείσω θα χρησιμοποιήσω μια φράση που μου χε πει ο σοφός Kwstas79

"Πρέπει να είσαι πολύ άντρας για να παίξεις με ροζ μπάσο πάνω στη σκηνή"

 

Χωρίς να εκθέσω την άποψή μου για το αν οι ιδιωτικοί φορείς παίρνουν τους "δικούς τους", βλέπω ξεκάθαρα οτι το παραπάνω παράδειγμα δεν δείχνει στο επιχείρημα που προπαθεί να εξυπηρετήσει : θα μπορούσε κάλλιστα το ίδιο παράδειγμα να δείχνει οτι η συγκεκριμένη κοπέλα ΔΕΝ είναι "δική τους". Εξάλλου τι είναι αυτό που την κάνει δική τους? Η μόνη "συγγένεια" που έχουν είναι οτι κάποτε οι γονείς της ήταν ΠΕΛΑΤΕΣ αυτής της επιχείρησης.

 

Και εγώ βρε Blue το ίδιο σκέφτηκα αλλά δεν με ενδιέφερε το συγκεκριμένο παράδειγμα (ούτε και ήξερα τι σημαίνει ο συγκεκριμένος βαθμός) οπότε και δεν επιχειρηματολόγησα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δει κανεναν Ελληνα να ''κολλαει'' οταν βγαινει εξω? Κανέναν , ολοι διαπρεπουν και ας εχουν βασικο τιτλο απο τα εδω πανεπιστημια , κανενας δεν εφαγε τα μουτρα του...

πραγματικα ξερεις οσους ελληνες βγηκαν εξω και ξερεις πως ολοι τα καταφεραν?

και οχι μονο τα καταφεραν , αλλα διαπρεπουν κι ολας?

 

υπερβολικο σε βρισκω! :

φιλικα! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δεί πάρα πολλούς, που έφυγαν στα 18 τους έξω, δεν ξέραν γιατί έφυγαν, και γύρισαν άπραγοι στα 19-20, έχοντας προλάβει ήδη να γραφτούν σε 2-3 σχολές...

Εάν μιλάς για μεταπτυχιακά...άλλη περίπτωση

 

αυτοι ειναι τεμπεληδες απο κουνια ...οπου και να πανε δεν θα κανουν τιποτα...ας πληρωνει οσο θελει ο μπαμπας

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια καταπτωση!

ισα ισα!

το αντιθετο!

απο εκει που εβγαζε χαμηλοβλεπουσες αρσακειαδες, εφτασε να βγαζει γαματους τυπους σαν και μενα! :P ;D

Πάψε να γκρεμίζεις , τις νεανικές αναμνήσεις...τις δικές μου και του Audiokostas...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι δεν ειναι σωστο να παραπληροφορουμε τον κοσμο....

 

φορώντας όλες το άσπρο σορτσάκι και τα μπλε μπλουζάκια.

 

η στολη του αρσακειου ειναι ασπρο μπλουζακι με μπλε σορτσακι!

ειδικα στα χρονια σου, αν θυμαμαι καλα την λεγανε και ''φιλεκπαιδευτικη εταιρια''!! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοι ειναι τεμπεληδες απο κουνια ...οπου και να πανε δεν θα κανουν τιποτα...ας πληρωνει οσο θελει ο μπαμπας

Πάλι λάθος κάνεις...δεν είναι εύκολο πάντα να ξέρεις στα 18 σου τι πάς να σπουδάσεις...Έχω εξ ίσου παραδείγματα των ιδιων ανθρώπων, που ναι, δεν σπούδασαν στο εξωτερικό, αλλά ασχολήθηκαν με το εμπόριο και εάν βάλουμε τα λεφτά ως κριτήριο επιτυχίας, τα κατάφεραν καλύτερα από άλλους σπουδαγμένους

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι λάθος κάνεις...δεν είναι εύκολο πάντα να ξέρεις στα 18 σου τι πάς να σπουδάσεις...Έχω εξ ίσου παραδείγματα των ιδιων ανθρώπων, που ναι, δεν σπούδασαν στο εξωτερικό, αλλά ασχολήθηκαν με το εμπόριο και εάν βάλουμε τα λεφτά ως κριτήριο επιτυχίας, τα κατάφεραν καλύτερα από άλλους σπουδαγμένους

 

αν δεν ξερεις στα 18 τι θελεις να σπουδασεις μαλλον δε θες να σπουδασεις καθολου

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν ξερεις στα 18 τι θελεις να σπουδασεις μαλλον δε θες να σπουδασεις καθολου

Διαφωνώ. Στα 18 πιο πολύ θες να φύγεις από το σπίτι σου παρά οτιδήποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου