Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με μετρονομο cubase5...Γραφεται στο AUDIO TRACK...με το στανιο!!


ELalek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικα να ξεκαθαρισω πως ειμαι νεος στην οικιακη ηχογραφηση και χωρις καλο εξοπλισμο.εχω ενα DIGITAL STUDIΟ BOSS BR-532(εδω και αιωνες..)το οποιο συνδεω μεσω line out στο laptop οποτε στην ουσια χρησιμοποιω την on-board καρτα ηχου για να ηχογραφησω ιδεες στην κιθαρα η και φωνητικα...αλλα το προβλημα βρισκεται στο  cubase5(5.0.0) οπου ο μετρονομος γραφεται στο audio track πισω απο την κιθαρα και οταν ξετσεκαρω στο metronome setup το metronome in record,τοτε απλα δεν εχω μετρονομο την ωρα που ηχογραφω..το προβλημα αυτο δεν υπηρχε στο cubasesx3  που χρησιμοποιουσα παλιοτερα και ισως το cbse5 να εχει ..αλλα κολπα...ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε βοηθεια...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιώ το cubase, αλλά υποθέτω πως το πρόβλημα πηγάζει από τις επιλογές της κάρτας ήχου σου και όχι από το ίδιο το πρόγραμμα.

 

Δοκίμασε να ορίζεις απο τα recording settings της onboard κάρτας σου να εγγράφεται μόνο το input σήμα και όχι το stereo mix.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου